Справа № 2-а-31/08
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«31» березня 2008 року 11 год. 35 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С. при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:
позивача: |
ОСОБА_1; |
відповідача: |
Власюк Б.О. (дов. № 4541/03 від 28.12.2007 р.), |
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 |
|
до відповідача |
Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області |
про |
перерахунок пенсії,- |
ПОСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1- звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду до Головного Управління Пенсійного Фонду в Рівненській області про перерахунок пенсії, згідно довідки про розмір грошового забезпечення за місяць на день звільнення.
В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю. В обґрунтування позовних вимог пояснив, що йому Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області було нараховано пенсію в розмірі 893,23 грн. у відповідності до п. «а» ст. 12, п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», виходячи з грошового забезпечення, яке складає: посадовий оклад - 120,00 грн., оклад за військове звання -- 60,00 грн., процент надбавки за вислугу років -40% - 72,00 грн., додаткові види грошового забезпечення - 1313,57 грн.
Рахує такий розрахунок відповідача невірним, оскільки при обчислені позивачу пенсії, слід було виходити з його грошового забезпечення, що становило 1918,40 грн., а не 1313,57 грн. Тобто відповідачем при призначені йому пенсії не враховано щомісячні додаткові види грошового забезпечення на суму - 734,46 грн.
Оскільки в перерахунку пенсії позивачу було відмовлено, вважає таку відмову незаконною та Зобов'язати Головне Управління Пенсійного Фонду в Рівненській області здійснити перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1, згідно довідки про розмір грошового забезпечення за місяць на день звільнення.
А так просить позов задоволити.
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області - в судовому засіданні позов заперечив, надав пояснення, які повністю співпадають з позицією, викладеною в поданих запереченнях. Мотивує тим, що позивачу пенсія призначена відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. При обчисленні розміру пенсії відповідачем враховані вимоги статті 37 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”, В обґрунтування своїх вимог, позивач робить посилку на ч. 3 ст. 43 Закону України № 2262-12. Однак, п. 25 ст. 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” дія частини 3 статті 43 Закону України № 2262-12 була зупинена на 2007 рік з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом.
Відповідач вважає, що з 01.01.2007р. розмір пенсії ОСОБА_1 обчислено відповідно до норм чинного законодавства України, тому в задоволенні позовних вимог просить відмовити.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням на підставі чинного законодавства, суд дійшов до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити.
При цьому суд врахував таке.
Позивач - ОСОБА_1 - прапорщик Служби безпеки України, звільнений з військової служби 31 грудня 2006 року за п. 63 «а» «Положення про проходження військової служби за контрактом та кадровою військовою службою у Службі безпеки України» в запас.
З 01 січня 2007 року позивачу призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. При обчисленні розміру пенсії відповідачем враховані вимоги статті 37 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”, якою встановлено, що при звільненні у 2006 - 2007 роках для обчислення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України № 2262-12, та членам їх сімей до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
В обґрунтування своїх вимог, позивач робить посилку на ч. 3 ст. 43 Закону України № 2262-12. Однак, п. 25 ст. 71 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” дія частини 3 статті 43 Закону України № 2262-12 була зупинена на 2007 рік з метою приведення окремих норм законів у відповідність із цим Законом.
Також слід зазначити, що п. б ст. 50 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” встановлено строк призначення пенсії. Пенсії відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” призначаються з наступного дня після звільнення зі служби, але не раніше того дня, по який сплачено грошове забезпечення.
Як вбачається з матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 останній був задоволений грошовим забезпеченням по 31.12.2006р., що зазначено в грошовому атестаті.
Відповідно, при обчисленні пенсій у розрахунок грошового забезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати), встановлені особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі.
Умови перерахунку пенсій в зв'язку із зміною розмірів надбавок, які входять до переліку додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, передбачені пунктом 24 Постанови правління Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007р., зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.02.2007р. за № 135/13402, в якому говориться, що в разі зміни хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб або у зв'язку з введенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, уповноважені структурні підрозділи повинні повідомити про такі зміни органи Пенсійного фонду України. З чого слідує, що з 01.01.2007р. Пенсійний фонд України здійснює тільки функції з призначення та виплати пенсій, а функція визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсії виходить за межі нашої компетенції. Зазначена функція залишилася за відомчими структурами силових міністерств та відомств.
Відповідно до ст. 70, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку суду доводи, якими позивач обґрунтовував свої вимоги, є безпідставними, необґрунтованими, такими, що не відповідають чинному законодавству, оскільки спростовуються вищевикладеним та наявними в справі доказами. Натомість, відповідач належними і допустимими доказами довів обставини, на які посилався, як на підставу своїх заперечень.
Позов безпідставний і до задоволення не підлягає.
Судові витрати на підставі ст. 94 КАС України залишаються за позивачем.
Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні позову відмовити повністю.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
3. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.