Судове рішення #2256482
Справа № 2-а-2253/08

                                                                                Справа № 2-а-2253/08

 

 РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«19» травня 2008 року                                 10 год. 11 хв.                                                      м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С. при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:                                            

позивача:

Штогун О.С. - старший помічник військового прокурора, ОСОБА_1;

відповідача:

Стецюк О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом   Військового прокурора Рівненського гарнізону в інтересах особи -ОСОБА_1

 

до відповідача

Військової частини А 1573

про

визнання дій протиправними та стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на відрядження в розмірі 865,98 грн.,-

 

 

В С Т А Н О В И В :

  Військовий прокурор Рівненського гарнізону в інтересах особи- ОСОБА_1звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовною заявою до  Військової частини А 1573 про визнання дій протиправними та стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на відрядження в розмірі 865,98 грн.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що при зверненні 17.03.2008 р. позивача до командування в/частини А 1573 з рапортом щодо виплати заборгованості по відшкодуванню витрат на відрядження йому було відмовлено. Таку відмову вважає незаконною та необґрунтованою.

В судовому засіданні прокурор та позивач нових доказів суду не надали, позовні вимоги підтримали та просять позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав.

Заслухавши пояснення учасників процесу, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи, як кожен окремо, так і в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.

При цьому суд встановив та врахував таке.

Позивач -  ОСОБА_1, сержант, що проходив військову службу у військовій частині А 1573, 17.03.2008 р. звернувся до командування останньої з рапортом (а.с. 4) про виплату йому заборгованості по відрядженням за 2003-2005 роки в сумі 865,98 грн.

Згідно довідки від 18.03.2008 р. № 43, виданої позивачу тимчасово виконуючим обов'язки командира В/Ч А 1573 (а.с. 6), заборгованість відповідача перед позивачем по відрядженнях за 2003-2005 роки становить 865,98 грн.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» прийнятий Верховною Радою України 20.12.1991 року, при виконані службових обов'язків, пов'язаних з відрядженням в інші населені пункти, військовослужбовцям відшкодовуються витрати на відрядження в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно пункту 11 Постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 р. N 663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон» зазначено, що особливості направлення у відрядження військовослужбовців, визначаються Міністерством оборони за погодженням з Міністерством фінансів.

На виконання вимог пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 663 видано Наказ Міністра оборони України від 17.01.2000 N 9, Затверджено Інструкцію «Про порядок відшкодування військовослужбовцям Збройних Сил витрат на службові відрядження в межах України». В пункті 1.1. вказаного наказу Міністра оборони України закріплено, що службовим розпорядженням командира або начальника на певний строк в іншу місцевість для виконання службового завдання поза пунктом постійного або тимчасового розквартирування військової частини (підрозділу), в якій військовослужбовець проходить службу. Для покриття особистих витрат під час відрядження військовослужбовцям здійснюється виплата добових та відшкодування витрат на наймання житлового приміщення, а також на проїзд до місця відрядження та назад. Відрядженому військовослужбовцю відшкодовуються також витрати на оплату податку на додану вартість за придбані проїзні документи та користування в поїздах постільними речами.

З огляду на все вищевикладене, зважаючи, що на час звернення прокурора з даним позовом до суду відповідач доказів сплати заборгованості по відрядженнях в сумі 865,98 грн. суду не надав, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.

Оскільки позивачем не надано доказів сплати державного мита, підстави для застосування вимог ст. 94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства  України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1.  Позов  задовольнити.

2.  Визнати дії суб'єкта владних повноважень - Командування військової частини А 1573, пов'язані із відмовою у відшкодуванні Колеснику Андрію Анатолійовичу витрат на відрядження протиправними.

3.  Стягнути з Військової частини А 1573 (35360, Рівненський р-н, с. Велика Омеляна р/р 35219001002932 ГУДКУ у Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 08260628) на користь  ОСОБА_1(адреса: АДРЕСА_1, ідент.ном. НОМЕР_1) заборгованість по відшкодуванню витрат на відрядження в сумі 865 (вісімсот шістдесят п'ять) грн. 98 коп.

4.  Видати виконавчий лист після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 КАС України.

5.  Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

6.  Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі  складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.                 

 

Суддя                                                                       І.С.Чалий

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація