Справа № 2-а-1912/08
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«19» травня 2008 року __ год. __ хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С. при секретарі судового засідання Минько Н.З. та за участю сторін і інших осіб, які беруть участь у справі від:
позивача: |
ОСОБА_1, ОСОБА_2; |
відповідача: |
Сільман О.М., |
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 |
|
до відповідача |
Управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовськ Рівненської області |
про |
зобов'язання провести перерахунок пенсії,- |
ВСТАНОВИВ:
Позивач - ОСОБА_1- звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовськ Рівненської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії.
В судовому засіданні позивач та її представник повністю підтримали позовні вимоги, в обґрунтування яких пояснили, що ОСОБА_1, являється ліквідатором 2 категорії Чорнобильської катастрофи. Працювала на ліквідації аварії з 27 серпня 1986 р. по 14 вересня 1986 р. і другий раз з 23 жовтня 1986 р. по 25 листопада 1986 р. Вказує, що згідно Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 5 жовтня 2006 р. № 231-У (Далі ЗУ № 231-У від 05.10.2006р.) до ст. 57 дано роз'яснення. «Статтю 57 викласти в такій редакції: «Пільги по обчисленню середньомісячного заробітку». «…Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: менше 12 місяців, середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців.
Представник відповідача в судовому засіданні позв не визнав. Надав суду пояснення, які повністю співпадають з позицією, викладеною в письмовому запереченні.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши докази у справі, суд, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог врахувавши таке.
Згідно ст. 57 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» Обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 273акону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців; не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи; менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.
Позивачка ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яка проживала та працювала у м. Кузнецовськ понад 12 місяців. Постановою Кабінету Міністрів УРСР №106 від 23.07.1991 року «Про організацію виконання постанов Вепховної Рапи Української РГР про порядок введення в дію законів Української РСР «Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» та «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»» м. Кузнецовськ Рівненської області включено до переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім того, постановою від 26 квітня 2006 р, яка набрала законної сили, Кузнецовський міський суд зобов'язав управління Пенсійного Фонду України в м. Кузнецовську Рівненської області провести з 01.квітня 2005 року перерахунок Пенсії за віком ОСОБА_1, визначивши середньомісячний заробіток шляхом поділу суми заробітку за календарні місяці роботи в період з 01.08.1986 по 30.11.1986 на кількість цих місяців, за документами наявними в пенсійній справі. У задоволенні вимог про обрання для перерахунку пенсії середньомісячного заробітку за два місяці - жовтень і листопад 1986 р. - відмовлено за безпідставністю.
Керуючись ст.ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. В задоволенні позову відмовити повністю.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
3. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.С.Чалий