Справа № 2-а-1902/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«06» травня 2008 року 15 год.20 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Чалого І.С. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивачів: |
ОСОБА_1 ОСОБА_2; |
відповідача: |
не з'явився, |
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом |
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 |
|
до відповідача |
Управління Західного оперативного командування |
|
про |
визнання протиправними дій та стягнення недоплаченого грошового забезпечення,- |
|
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3звернувшись до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Західного оперативного командування просять визнати протиправними дії та стягнути недоплачене грошове забезпечення, в тому числі ОСОБА_1 - 29903,07 грн., ОСОБА_2 - 31529,32 грн., ОСОБА_3 - 22830,49 грн.
В судовому засіданні позивачі повністю підтримали позовні вимоги, пояснили суду, що під час нарахування та виплати грошового забезпечення у період з 1 травня 2003 року Управлінням західного оперативного командування неправомірно не нараховувалась та не виплачувалась щомісячна надбавка за безперервну військову службу у відсотках до грошового забезпечення у максимальному розмірі, встановленому діючим законодавством для військовослужбовців, які мають відповідну вислугу років.
Відповідач - суб'єкт владних повноважень, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду в судове засідання не з'явився. Про причини неявки суд не повідомив. Письмових заперечень не надав.
Заслухавши пояснення позивачів, дослідивши докази у справі, суд, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог врахувавши таке.
ОСОБА_1, проходив військову службу в Збройних Силах України. В період з 2001 року по грудень 2006 року займав посаду начальника служби радіоелектронної боротьби штабу Заxідного оперативного командування. Грошове забезпечення отримував фінансово-економічний відділ штабу Західного ОК, який проводить його нарахування і виплату.
ОСОБА_2, проходив військову службу в Збройних Силах України. В період з 2002 року по грудень 2006 року займав посаду начальника військ протиповітряної оборони Західного оперативного командування. Грошове забезпечення отримував через фінансово-економічний відділ штабу Західного ОК, який проводить його нарахування і виплату.
ОСОБА_3, проходив військову службу в Збройних Силах України. В період з 2002 року по грудень 2006 року займав посаду начальника топографічної служби штабу Західного оперативного командування. Грошове забезпечення отримував через фінансово-економічний відділ штабу Західного ОК, який проводить його нарахування і виплату.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року держава гарантує військовослужбовцям матеріальне та інше забезпечення у розмірах, що стимулюють заінтересованість громадян України у військовій службі. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання. Кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов служби.
Стаття 17 Конституції України визначає, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Указом Президента України від 5 березня 2003 року за № 389 «Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та Управління державної охорони України за безперервну службу» Міністрові оборони України було надано право встановлювати військовослужбовцям ЗСУ щомісячну надбавку за безперервну військову службу у відсотках до грошового забезпечення.
Відповідно до наказу Міністра оборони України № 149 від 26 травня 2003 року (п. 1.2 інструкції) особам офіцерського складу, прапорщикам (мічманам), а також особам рядового, сержантського (старшинського) складу, які проходять військову службу за контрактом, і які мають високі результати в службовій діяльності, виплачується щомісячна надбавка за безперервну військову службу у відсотках до грошового забезпечення залежно від стажу служби у таких розмірах: понад 5 років - до 10 %, понад 10 років - до 30 %, понад 15 років - до50 %, понад 20 років - до 70 %, понад 25 років - до 90 %.
На момент введення надбавки станом на 01.05.03, безперервна вислуга років у ОСОБА_1. та ОСОБА_2 становила більше 25 років. Виходячи з вимог вищевказаного Указу Президента України надбавка з 01.05.2003 повинна була виплачуватись відповідачем в розмірі 90 % від грошового забезпечення. На момент введення надбавки станом на 01.05.03р., безперервна вислуга років у ОСОБА_3 становила більше 20 років. Виходячи з вимог вищевказаного Указу Президента України надбавка з 01.05.2003 повинна була виплачуватись йому відповідачем в розмірі 70 % від грошового забезпечення.
30 липня 2004 року за № 308 Міністр оборони України видав наказ, який встановив, що військовослужбовцям структурних підрозділів центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України щомісячна надбавка повинна виплачуватись у максимальних розмірах, які передбачені в Указі Президента України та наказі Міністра оборони України № 149 від 26 травня 2003 року. Розміру надбавки, іншим військовослужбовцям, що проходять службу на інших посадах в ньому не вказано, однак надбавка виплачувалась всім військовослужбовцям, а не тільки в апараті Міністерства чи Генерального Штабу, однак в нижчому розмірі.
Таким чином, єдиним законно оформленим рішенням Міністра щодо розміру надбавки за безперервну службу слід вважати його наказ від 30 липня 2004 року за № 308, який є правовою підставою для виплати надбавки. Всі ж інші телеграми, телефонограми чи інакші інформаційні документи, яки доводились до військ (і на підставі яких виплачувалась занижена надбавка) є такими, що не мають нормативного характеру, так як не видавались у встановленому законодавством порядку і суперечили вимогам законодавства за змістом.
Крім того, обгрунтовність позовних вимог підтверджується дослідженими в судовому засіданні довідками про недоплачену щомісячну надбавку за безперервну військову службу, яки підписані начальником фінансово - економічної служби штабу Західного ОК.
З врахуванням викладеного, керуючись ст. 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправними дії управління Західного оперативного командування в частині виплат надбавки за безперервну військову службу в період з 01.05.2003 р. по 01.01.2006 р. ОСОБА_1та ОСОБА_2- в розмірі нижчому 90 % від грошового забезпечення, ОСОБА_3- в розмірі нижче 70 % грошового забезпечення.
3. Стягнути з відповідача - управління Західного оперативного командування (м. Львів, вул. Батуринська, 2) на користь ОСОБА_1(АДРЕСА_1) недоплачене грошове забезпечення в сумі 29903 (двадцять дев'ять тисяч дев'ятсот три) грн. 07 коп.
4. Стягнути з відповідача - управління Західного оперативного командування (м. Львів, вул. Батуринська, 2) на користь ОСОБА_2(АДРЕСА_2) недоплачене грошове забезпечення в сумі 31529 (тридцять одна тисяча п'ятсот двадцять дев'ять) грн. 32 коп.
5. Стягнути з відповідача - управління Західного оперативного командування (м. Львів, вул. Батуринська, 2) на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_3) недоплачене грошове забезпечення в сумі 22830 (двадцять дві тисячі вісімсот тридцять) грн. 49 коп.
6. Присудити з Державного бюджету на користь ОСОБА_2(АДРЕСА_2) сплачений судовий збір (державне мито) в сумі 318 (триста вісімнадцять) грн. 60 коп.
7. Присудити з Державного бюджету на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_3) сплачений судовий збір (державне мито) в сумі 231 (двісті тридцять одна) грн. 70 коп.
8. Видати виконавчий лист після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 КАС України.
9. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
10. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.С.Чалий