Судове рішення #22563087


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-4548/2011p. 2 /0109/639/2012р


26.01.2012 року м. Сімферополь


Київський районний суд м. Сімферополя АР Крим у складі:

головуючої судді - Кагітіної І.В.,

за участю секретаря судового засідання - Якушевої Г-М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-


в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання та стягнення додаткових витрат. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач по справі є батьком дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На цей час син сторін по справі є студентом КРПТУЗ Сімферопольського вищого професійного училища електронного та промислового обладнання, денної форми навчання. Відповідно до положень ст.199 СК України, позивачка просила стягнути з відповідача аліменти у розмірі 600 гривень щомісячно, та аліменти на додаткові витрати на утримання ОСОБА_3 до закінчення його навчання у розмірі 300 гривень.

Представник позивача у судовому засіданні позовну заяву підтримала у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, заперечень проти позову не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином за місцем його реєстрації

Статтею 180 СК України передбачений обов'язок батьків по утриманню своєї дитини до досягнення нею повноліття.

Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Вказане положення убачається зі змісту ч.1 статті 199 СК України.

Частиною 3 ст. 199 СК України передбачено, що право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. У відповідності до ч.2 ст. 199 СК України встановлено, що право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Судом встановлено, що відповідач у справі ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, про що свідчить запис у свідоцтві про народження (а.с.3). Син сторін проживає разом із матір'ю, що відповідачем не спростовується.

ОСОБА_3 навчається у КРПТУЗ Сімферопольського вищого професійного училища електронного та промислового обладнання, на денній формі навчання до 30.06.2012 року, про що свідчить довідка навчального закладу №2191 від 01.12.2011 року. Навчання є безкоштовним.

Відповідно до ч. 1 ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України. Згідно вимог ч. 1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд приймає до уваги, обставини, що мають значення при визначенні розміру аліментів: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;інші обставини, що мають істотне значення.

З урахуванням встановлених обставин, відсутності з боку відповідача заперечень, суд вважає встановлену потребу позивача у матеріальній допомозі та вважає необхідним стягнути на її користь аліменти на навчання повнолітньої дитини у розмірі 600 гривень щомісячно.

Відповідно до ст.ст.201, 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Згідно зі штампом суду позов був поданий 05.12.2011 р. Таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача з цього часу.

Щодо стягнення у порядку ст. 185 СК України додаткових витрат, які полягають в оплаті всього необхідного для навчання, то суд виходить з наступного.

Відповідно до положень ст. 185 СК України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами ( розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

У сенсі зазначеної статті оплата витрат на навчання не є додатковими витратами, оскільки обов'язок батьків щодо утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання, регулюється ст. 199 СК України.

Відповідно до положень статті 214 ЦПК України суд, під час ухвалення рішення вирішує, у тому числі, і питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.

На підставі ст. ст. 182, 185, 191, 199, 201 СК України, керуючись ст. ст. 11, 57, 58, 59, 60, 209, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд-


в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, який продовжує навчання, у розмірі 600,00 (шістсот) гривень 00 копійок щомісячно, починаючи з 05.12.2011 року на період навчання до досягнення двадцяти трьох років.

В задоволенні позову ОСОБА_1 про стягнення додаткових витрат у сумі 300 гривень - відмови.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 214,60 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок

Допустити негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів - у межах платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація