РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 0109/331/2012 2\0109\875\2012р.
29.02.2012 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кагітіної І.В.,
за участю секретаря судового засідання - Якушевій Г-М.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, в обґрунтування якого вказує, що 25 вересня 2004 року між сторонами було укладено шлюб, проте на сьогоднішній день подальше спільне життя неможливе у зв'язку з різними поглядами на життя. Як подружжя сторони проживають окремо тривалий час. Від шлюбу сторони мають двох малолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач не приймає належної участі в матеріальному забезпеченні дітей. На підставі викладеного, з урахуванням уточнення, позивачка просить шлюб розірвати, стягнути з відповідача аліменти на утримання дітей у розмірі по 600 грн. на кожного.
Позивач у судовому засіданні підтримала позов, після розірвання шлюбу просила залишити їй прізвище «ОСОБА_1». Наполягала на визначенні розміру аліментів у твердій грошовій сумі, оскільки раніше отриманий прибуток відповідача надав йому можливість сплачувати кредит у значній сумі.
Відповідач у судовому засіданні позов визнав частково, пояснив, що згоден виплачувати аліменти на утримання дітей у розмірі 1\2 частки доходу. Просив врахувати, що він на утримання дитини від першого шлюбу сплачує аліменти, має постійне місце роботи, будь-якого іншого мінливого прибутку він немає.
Суд, заслухавши сторін, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази у їх сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи убачається, що позивач з відповідачем перебувають у шлюбі з 25 вересня 2004 року, який був зареєстрований Відділом реєстрації актів цивільного стану Київського районного управління юстиції м. Сімферополя АР Крим (актовий запис №368). Від шлюбу сторони мають двох малолітніх дочок - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають із позивачкою за адресою: АДРЕСА_1, що не спростовано відповідачем.
Шлюбно-сімейні відносини між сторонами на цей час припинені, внаслідок того, що вони втратили відчуття любові та взаєморозуміння один до одного, проживають окремо з 13 січня 2012 року. З'ясувавши фактичні відносини подружжя, дійсні причини і мотиви позову про розірвання шлюбу, а саме: неможливість подальшого сумісного життя, відсутність відчуття любові і взаєморозуміння між сторонами, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу між ними неможливо.
Статтею 180 СК України передбачений обов'язок батьків по утриманню дитини до досягнення нею повноліття.
Згідно вимог ч.1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд приймає до уваги обставини, що мають значення при визначенні розміру аліментів: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що відповідач по справі має постійний прибуток, працює на підприємстві «СтройОпт», що підтверджено довідкою від 28.02.2012р. вих. №12.
З листа Київського ВДВС Сімферопольського ГУЮ від 27.02.1012 року №03-50\1561 убачається, що у відділі перебуває виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_5 аліментів на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1\4 частки від всіх видів заробітку, починаючи з 26.05.1997 року до досягнення дитиною повноліття.
Враховуючи зазначені вимоги законодавства, встановлений розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на місяць, наявність на утриманні у платника аліментів іншої дитини, розмір отримуваного ним прибутку, його пояснення про можливість сплачувати аліменти у розмірі 1\2 частки заробітку, суд вважає за необхідне ухвалити рішення про стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів на утримання дітей у зазначеному розмірі, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно з ч.ч.1, 2, 3 ст.10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч.1 ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
У матеріалах справи не встановлено доказів про наявність у відповідача нерегулярного, мінливого доходу та інших обставин, що мають істотне значення. Позивачем не повідомлено джерело існування таких доказів.
Сам по собі факт відсутності у відповідача ОСОБА_2 з 1997 року по травень 2011 року постійного місця роботи, наявність у нього у 2005 -2006 р.р. кредитних зобов'язань, про які позивачці нічого не було відомо, не є підставою для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі, оскільки відповідно до ч.1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд приймає до уваги матеріальне становище платника аліментів, що існує та встановлено на час розгляду справи.
З показань свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, які є батьками сторін, не встановлено достовірних даних про отримуваний відповідачем прибуток.
Відповідно до ч. 4 ст. 60 ЦПК України доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
З огляду на викладене, правових підстав для визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі судом не встановлено.
Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Згідно зі штампом вхідної кореспонденції суду позивачка звернулась з позовом 17.01.2012 року. Таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача з цього часу.
На підставі наведеного, керуючись статтями 104, 105, 110, 111, 112, 113, 115, 180, 182, 183, 184, 191 СК України, ст. ст.10, 11, 60, 88, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 25 вересня 2004 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Київського районного управління юстиції м. Сімферополя АР Крим (актовий запис за№368) - розірвати.
При державній реєстрації розірвання шлюбу залишити прізвище: чоловіку - «ОСОБА_2», дружині - «ОСОБА_1».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Сімферополя, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, аліменти на утримання дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1\2 частки заробітку (доходу) ОСОБА_2, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 17.01.2012 року, до досягнення ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 107,30 ( сто сім) гривень 30 копійок.
Стягнути з ОСОБА_2 у дохід держави судовий збір у розмірі 214,60 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до Київського відділу реєстрації актів цивільного стану Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та постановлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Допустити негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів - у межах платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя