Судове рішення #22558284


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ



Справа № 22-а/2390/667/12Головуючий по 1 інстанції

Категорія : 10.3.1 Середа Л.В.

Доповідач в апеляційній інстанції

Іваненко В. Д.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


27 квітня 2012 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоІваненка В.Д.

суддівЗахарової А.Ф., Качана О.В.

розглянувши у письмовому провадженні в місті Черкаси апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області на постанову Золотоніського міськрайонного суду від 25 листопада 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -


в с т а н о в и л а :


Звертаючись 10 вересня 2009 року з вказаним позовом ОСОБА_5 посилалася на те, що відповідно до ст. 1 Закону "Про соціальний захист дітей війни" вона є дитиною війни (народилася у 1945 році) і має право на щомісячну державну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Оскільки таке підвищення їй не виплачувалося, уточнивши позовні вимоги, просила стягнути з відповідача на її користь недоплачену пенсію за період із 09 липня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 01 жовтня 2009 року.

Постановою Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 25 листопада 2009 року позов задоволено.

Визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області щодо відмови зробити нарахування ОСОБА_5 щомісячної державної соціальної допомоги в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком в період з 09 липня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 01 жовтня 2009 року.

Зобов'язано управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області здійснити нарахування та виплатити на користь ОСОБА_5 недоплачену їй щомісячну державну соціальну допомогу за періоди з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року та з 01 січня 2009 року по 01 жовтня 2009 року з урахуванням проведених за цей період виплат.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області просить постанову суду скасувати як незаконну, ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

У зв'язку із відсутністю клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю, колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів проходить до висновку про часткове задоволення скарги по наступних підставах.

Встановлено, що позивачка відповідно до вимог ст. 1 Закону "Про соціальний захист дітей війни" є «дитиною війни» і має право на збільшення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України ( в редакції яка діяла на час розгляду справи судом) на звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Відповідач а апеляційній скарзі ставить питання про застосування строків звернення до суду.

Позивачка звернулася до суду із позовом 10 вересня 2009 року та просила визнати дії відповідача неправомірними за періоди 09 липня по 31 грудня 2007 року, з 22 травня по 31 грудня 2008 року та з 01 січня по 01 жовтня 2009 року.

При визначенні наслідків пропущення строку звернення з адміністративним позовом не можуть застосовуватися правила статті 102 КАС України щодо поновлення та продовження строків, оскільки ця стаття стосується лише процесуальних строків.

Враховуючи викладене, судова колегія приходить до висновку про зміну постанови суду і визнання дій відповідача неправомірними за 1 рік до дня звернення з позовом, тобто з 10 вересня 2008 року по 01 жовтня 2009 року, оскільки цією датою позивачка обмежила свої вимоги.

Покладення на відповідача обов'язку про перерахування пенсії позивачці з 09 липня по 31 грудня 2007 року є помилковим, оскільки вона пропустила строк звернення до суду за захистом порушеного права за вказаний період. Тому в цій частині постанова суду підлягає до скасування, а у позові в цій частині слід відмовити.

В іншій частині постанова є законною і зміні чи скасуванню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195,196,198, 202 КАС України колегія суддів, -


п о с т а н о в и л а :


Апеляційну скаргу управління Пенсійного Фонду України в Золотоніському районі Черкаської області задовольнити частково.

Постанову Золотоніського міськрайонного суду від 25 листопада 2009 року, - змінити.

Визнати дії управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області щодо неповного нарахування та виплати пенсії ОСОБА_5 з 10 вересня 2008 року по 01 жовтня 2009 року - неправомірними.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії ОСОБА_5 в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 10 вересня 2008 року по 01 жовтня 2009 року з врахуванням уже проведених виплат за вказаний період.

Постанова колегії суддів набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили.



Головуючий :


Судді :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація