Справа № 2609/11180/12
№ 2-3300/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
04 травня 2012 року Солом'янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Бурлаки О.В.,
за участю секретаря Сіроштан О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
У квітні 2012 року позивач звернулася до суду з даним позовом, в якому просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 30% усіх доходів відповідача щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В подальшому позивач надала до суду уточнену заяву в якій просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини з усіх видів доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В своїй позовній заяві зазначила, що вона перебувала у фактичних шлюбних стосунках з відповідачем ОСОБА_2. Відповідач визнав себе батьком дитини ОСОБА_3, про що свідчить запис у свідоцтві про народження та відповідна довідка про визнання батьківства. Також в обґрунтування своїх позовних вимог ОСОБА_1 зазначила, що малолітній син проживає з нею та перебуває на її утриманні, навчається у платній школі і потребує обов'язкового відвідування басейну за станом здоров'я. Відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, обов'язок, визначений законом щодо утримання дитини, відповідач не виконує, що змусило позивача звернутися до суду.
В судове засідання позивач не з'явилася, але через канцелярію суду подала заяву, відповідно до якої просила позовну заяву задовольнити з підстав наведених у ній, а справу розглянути у її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить зворотнє повідомлення, яке містяться в матеріалах справи (а.с. 14), про причини його неявки суду не відомо, а тому суд у відповідності до статті 224 ЦПК України ухвалив проводити заочний розгляд справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст. 180, 182, 183, 191 СК України, батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Згідно з ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.
Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 є батьком малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 та довідкою Відділу реєстрації актів громадянського стану Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві №15/3-03-22 від 15.01.2002 року про визнання батьківства (а.с. 8, 9).
Також встановлено, що дитина проживає з матір'ю -ОСОБА_1, перебуває на її утриманні, навчається у платній школі і потребує обов'язкового відвідування басейну за станом здоров'я (а.с. 10).
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених ст. 61 ЦПК України, як підставу звільнення від доказування.
Оскільки відповідач не виконує покладеного на нього законом обов'язку щодо утримання малолітньої дитини, то порушене право позивача на отримання від відповідача коштів на утримання малолітньої дитини підлягає захисту.
Визначаючи розмір аліментів, суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище малолітнього ОСОБА_3, стан здоров'я та матеріальне становище позивача та відповідача, та інші обставини, що мають істотне значення.
У відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд вважає за необхідне допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Згідно ст. 88 ЦПК України судовий збір в розмірі 214,60 грн. підлягає стягненню з відповідача в дохід держави.
Керуючись статтями 10, 11, 57, 60, 88, 213-215, 218, 224-226, 294, 367 ЦПК України, на підставі статті 180-183, 191 СК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів -задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Києва, громадянина України, що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки м. Житомира, громадянки України, яка зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1, аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частини з усіх видів заробітку, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 10 квітня 2012 року та до повноліття дитини, тобто до 05 листопада 2019 року.
Рішення суду підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 214,60 грн. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва через районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Солом'янського районного
суду м. Києва О.В. Бурлака