Судове рішення #22557695

Справа №2-2153/12

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


12 квітня 2012 року м. Київ

Солом'янський районний суд міста Києва у складі:

головуючого суді - Г.О.Козленко

за участю секретаря - Ю.О. Романенко

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою органу опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просить позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та передати дитину на піклування органу опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації.

Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків щодо виховання та розвитку сина, веде аморальний спосіб життя, що негативно впливає на психічний стан дитини, проживання дитини з матір'ю становить загрозу для його життя.

В судовому засіданні представник позивача -відділу опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації позов підтримала та просила його задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала та просила не позбавляти її батьківських прав.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, думку помічника прокурора, який просив задовольнити позовну заяву, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є одинокою матір'ю малолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження НОМЕР_1 виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві (а.с.5-6). Відповідач народила хлопчика у інфекційному акушерському відділені КМЦРПМ (а.с.12).

ОСОБА_3 перебуває на контролі в службі у справах дітей Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації як дитина, яка опинилась у складних життєвих обставинах, у зв'язку з тим, що мати, ОСОБА_2 неналежним чином не виконує свої батьківські обов'язки по відношенню до сина.

Згідно довідки форми №3 ВСП «Відрадненський»від 07.02.2012 року неповнолітній син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрований та проживає разом з відповідачем за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.8).

Під час чергових перевірок співробітниками служби у справах дітей родини ОСОБА_2 за місцем проживання, було зазначено що відповідач перебувала у стані алкогольного сп'яніння, поводила себе агресивно. В помешканні було виявлено стійкий запах тютюнового диму, бруд, в ліжку дитини була брудна білизна, дуже голосно плакала дитина, в квартирі бабуся, мати дитини та сторонній чоловік розпивали спиртні напої, що підтверджується відповідними актами про обстеження умов проживання дитини (а.с.23-24).

Також антисоціальний спосіб життя відповідача підтверджується наявними в матеріалах справи: поясненнями сусідів за місцем проживання відповідача, характеристикою наданою КП «Відрадненське», довідкою системи «Армор». Крім того, як встановлено в судовому засіданні, перша дитина відповідача була залишена нею в пологовому будинку.

Солом'янською районною у м. Києві державною адміністрацією винесено розпорядження від 07.02.2012 про відібрання малолітнього ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.9).

Згідно п.2 ч.1 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він, ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.

Згідно ч.3 ст.164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

Відповідно до висновку органу опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації від 09.02.2012 року №1623/00, орган опіки та піклування вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_2 відносно неповнолітнього сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1.

Як встановлено вище, відповідач по справі ОСОБА_2 не займається вихованням сина, ухиляється від виконання батьківських обов'язків, не виявляє до нього належної батьківської уваги та турботи.

Згідно вимог ст.ст.27, 28, 29, 30 ЦПК України засобами доказування в цивільній справі є пояснення позивача, письмові докази, речові докази і висновки експертів. Суд приймає до розгляду лише ті докази, які мають значення для справи. Обставини, які за законом повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування. Кожна сторона має довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_2 ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків відносно свого сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, а тому вона повинна бути позбавлений батьківських прав відносно нього.

Відповідно до ст.88 ЦПК України, якщо позивача на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної відхиленої частини вимог.

Таким чином, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача ОСОБА_2 на користь держави судового збору у сумі 107,30 грн.

Керуючись ст.164 Сімейного Кодексу України, ст.ст.27, 28, 29, 30, 57,58, 208-209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :


Позовну заяву органу опіки та піклування Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав задовольнити.

Позбавити ОСОБА_2 батьківських прав відносно сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1 (актовий запис № 2787 від 23.09.2011 року у книзі записів актів цивільного стану про народження, зроблений Відділом реєстрації актів цивільного стану Солом'янського районного управління юстиції у м. Києві).

Стягнути з ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_2, яка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1) в дохід держави 107 (сто сім) гривень 30 коп. судового збору.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги особою, яка її оскаржує протягом десяти днів з дня його проголошення


Суддя - Г.О. Козленко





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація