Судове рішення #22547723

Справа № 3-3512/12р.

МН №0526/10000/12р.

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


04 травня 2012 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Мартинов Є.О., за участю прокурора Грицака О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Києві адміністративну справу, яка надійшла від Київської регіональної митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2, за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 336 МК України, -


В С Т А Н О В И В:


24 лютого 2012 року співробітниками відділу митної варти спільно з співробітниками ОЗСП при МВС України, під час проведення в м. Києві спільних оперативно-розшукових заходів, на виконання «Спільного плану проведення спільних оперативно -службових заходів співробітниками відділу митної варти СБК та ПМП Київської регіональної митниці та особовим СЗОП при МВС України на 2012 рік»від 02.02.12 був зупинений автомобіль марки «Ауді А4», державний номерний знак НОМЕР_2, номер кузова НОМЕР_1, 1995 року виготовлення, під керуванням громадянина України ОСОБА_1.

За результатами проведеної перевірки документів наданих громадянином ОСОБА_1 встановлено, що автомобіль зареєстровано в республіці Польща, автомобіль йому не належить і він управляє та розпоряджається ним без належних на те дозволів. При перевірці даних ЦБД ЄАІС та міжвідомчої бази даних ДПСУ «Аркан»встановлено, що автомобіль в Україну ввезений 14 лютого 2012 року через Яготинську митницю, громадянином України ОСОБА_2, який проживає у м. Львові.

Відповідно до ст.11 ЗУ № 2681 від 13.09.2001 року «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України», тимчасове ввезення транспортних засобів дозволяється громадянам-нерезидентам для власних потреб терміном до одного року.

Згідно ст. 43 МК України товарів і транспортні засоби у разі ввезення на митну територію України перебувають під митним контролем з моменту перетинання ними митного кордону України і до здійснення у повному обсязі митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

Відповідно до ст. 63 МК України користування та розпорядження товарами і транспортними засобами, митне оформлення яких не закінчено, забороняється, крім випадків, передбачених Митним кодексом України та іншими законами України.

За даним фактом, 27 березня 2012 року працівниками Київської регіональної митниці було складено протокол про порушення митних правил № 0526/10000/12, відносно громадянина України ОСОБА_1, за ознаками вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 336 Митного кодексу України.

У своїх поясненнях громадянин ОСОБА_1 зазначає, що свою вину він визнав та розуміє, що користується та розпоряджається вищезазначеним автомобілем з порушеннями митних правил, без дозволу митниці.

Предмет правопорушення даним протоколом не вилучався, а був вилучений згідно протоколу № 0525/10000/12, складеного щодо ОСОБА_2.

У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, не з'явився, хоча про час, місце про розгляд справи повідомлявся належним чином. Будь-яких документів, про поважність причини неявки до суду не надав.

Прокурор у судовому засіданні протокол про порушення митних правил підтримав та просив конфіскувати безпосередній об'єкт порушення митних правил в дохід держави Україна.

Заслухавши думку прокурора, який просив притягнути громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти стягнення у виді конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 336 МК України повністю підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0526/10000/12 від 27.03.2012 року, яким зафіксовано факт вчинення правопорушення, передбаченого ст. 336 МК України (а.с.1-2); рапортом, яким виявлено дану подію правопорушення (а.с.6); письмовим поясненням ОСОБА_1, з якого вбачається, що він свою вину визнає (а.с. 4); іншими матеріалами справи у їх сукупності.

Таким чином, дослідивши та проаналізувавши зібрані по справі докази у їх сукупності, приходжу до переконання, що в діях громадянина ОСОБА_1 вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 336 МК України, тобто неправомірні операції з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем, а саме користування та розпорядження ними без дозволу митного органу.

При призначенні виду стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, обставини, що характеризують особу правопорушника, форму і ступінь його провини, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.

Згідно з вимогами ст. 336 МК України, за вчинення даного правопорушення до особи, що притягується до адміністративної відповідальності може бути застосовано стягнення у виді штрафу у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або конфіскацію цих транспортних засобів.

З урахуванням того, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності на території України, предмет правопорушення (автомобіль) не вилучався, а вилучений згідно протоколу № 0526/10000/12, складеного відносно ОСОБА_2, обтяжуючих обставин у судовому засіданні не встановлено, приходжу до висновку про допустимість застосування до правопорушника адміністративного стягнення у виді штрафу.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 23, 33, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 336, 386, 391 Митного кодексу України, -

П О С Т А Н О В И В:


Визнати винним громадянина України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 336 МК України та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто у сумі 1700 (тисячу сімсот) гривень, який необхідно сплатити на розрахунковий рахунок 31119149700010, Одержувач УДК СУ Солом'янського району м. Києва, МФО 820019, Ідентифікаційний код 38050812, Код платежу 21081100 на користь держави Україна.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через Солом'янський районний суд міста Києва на протязі десяти днів з дня її винесення. Постанова набирає чинності після закінчення строку на апеляційне оскарження та підлягає пред'явленню до виконання на протязі трьох місяців.



Суддя Солом'янського

районного суду міста Києва Мартинов Є.О.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація