права № 2-2166\12
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2012 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі
головуючого-судді- Лозинської М.І.,
за участі секретаря-Назарчук П.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Державної організації Комбінат «Прогрес»про зобов`язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просив зобов`язати Державну організацію Комбінат «Прогрес»видати йому довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній в якій має бути вказано періоди роботи, що враховуються до спеціального стажу, професія, посада, характер та режим виконуваної роботи , розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка. Крім того , просить зобов`язати Державну організацію Комбінат «Прогрес»направити належним чином завірену копію довідки до Управління Пенсійного фонду України в місті Фастові та Фастівському районі.
В обґрунтування своїх позовних вимог послався на те, що відповідно до Наказу № 20-к від 02.02.2005 року його було прийнято на посаду машиніста холодильних установок компресорного цеху до Державної організації «Прогрес», - відповідач по справі, де він працює і на даний час.
Робоче місце позивача атестовано за Списком № 2 . Відповідно до Наказу № 144 від 18.08.2006 року , як зазначає позивач назву його професії змінено на «машиніст холодильних установок ( аміачних) 4 разряду», про що було зроблено відповідних запис у трудовій книжці. Наступною черговою атестацією встановлено, що робоче місце машиніста холодних установок (аміачних) компресорного цеху не відноситься до професій з пільговим пенсійним забезпеченням.
Посилається на те, що з 02.02.2005 , з моменту прийняття його на роботу і по дату видання наказу про проведення атестації його робочого місця у 2010 році він працював на посаді, що міститься у Списку № 2, тобто виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах , що підтверджується результатами атестації робочого місця і підтверджується довідками виданими відповідачем у зв`язку з чим має право на отримання пенсії на пільгових умовах.
Як вказує позивач, після досягнення 55-річного віку він звернувся до Управління Пенсійного фонду України в м. Фастові та Фастовському районі Київської області із заявою про призначення пенсії та за наслідками звернення йому повідомили про призначення пенсії на пільгових умовах в разі надання відповідачем Довідки за формою , передбаченою у Додатку № 5 до Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.
У зв`язку з наведеним, 13.12.2011 року управління пенсійного фонду звернулось до відповідача із зверненням щодо надання документів для призначення пенсії позивачу, у тому числі наданні довідки, передбаченої Додатком № 5.
Проте, відповідач надав управлінню пенсійного фонду уточнюючу довідку, в якій відсутні відомості про характер та режим виконуваної роботи, найменування списків або їх номерів, до якого включається цей період роботи.
Посилаючись на те, що на неодноразові звернення позивача , відповідач відмовляється надати йому довідку необхідну для призначення йому пенсії на пільгових умовах, а як зазначає позивач він має стаж роботи який дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах, він звернувся до суду за захистом свого порушеного права, оскільки відмова відповідача в наданні йому довідки, позбавляє його права на призначення пільгової пенсії.
В ході розгляду справи , позивач підтвердив позовні вимоги та просив їх задоволення.
Представник відповідача в ході розгляду справи проти позовних вимог заперечувала, пославшись на те, що позивач має в наявності дві трудових книжки. Працюючи машиністом холодильних установок на ДО Комбінат «Прогрес»позивач працює на іншому робочому місці та має дві трудові книжки. При цьому представник відповідача зазначила, що призначення пенсії на пільгових умовах повинно проводитись відповідно до відомостей, зазначених у трудовій книжці. ( а.с.23,24).
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.
Згідно з наказом № 20-к від 02.02.2005 року позивача було прийнято на посаду машиніста холодильних установок компресорного цеху до Державної організації комбінат «Прогрес», де він працює і на даний час.( а.с.6-7).
Професія машиніста холодильних установок міститься у розділі ХХХІІІ Списку № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.
Відповідно до Наказу № 11 від 18.01.2006 було проведено чергову атестацію робочого місця позивача, за наслідками якого воно було атестоване за Списком № 2, що підтверджується наказом від 28.03.2006 року № 56-к.
Згідно з проведеною наступною атестацією, проведеної на підставі наказу № 29 від 05.07.2010 року встановлено, що робоче місце позивача не відноситься до професій з пільговим пенсійним забезпеченням, що підтверджується наказом від 28.09.2010 року № 129-к.
Судом встановлено, що з 02.02.2005 року по 28.09.2010 року позивач працював на посаді, що міститься у Списку № 2, що дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення»на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки-після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом позивачу для призначення пенсії на пільгових умовах необхідно підтвердження періодів роботи із шкідливими і важкими умовами праці на займаних посадах.
З матеріалів справи вбачається, що позивач до початку трудового стажу у відповідача має 8 років 6 місяців стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, що підтверджується даними трудової книжки позивача. ( а.с.8-9).
Так, у період з 24.06.1977 року по -09.12.1981 роки та з 23.04.1985 року по 07.07.1985 позивач працював у рефрижераторному вагонному депо Фастова на посаді механіка рефрижераторного потяга, яка віднесена до Списку № 2 виробництв, цехов , професій та посад з важкими умовами праці, робота у яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах, затвердженого Радою Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173, що діяв на той час.
У період з 13.06.1988 року по 14.04.1992 роки позивач працював у Сіверодонецькому виробничому об»єднанні «Стеклопластик»на посаді засипальника шахти, яка передбачена у п.1 розділу ХV Списку № 1 виробництв, робіт , професій, посад та показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо тяжкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 № 10, що діяв на той час.
Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників відповідно форми встановленої у додатку N 5.
У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Судом встановлено, що відповідач відмовляється надати довідку, визначену вищезазначеним Порядком для підтвердження стажу роботи в Державній організації Комбінат «Прогрес»у шкідливих і важких умовах праці протягом 4 років 6 місяців.
Відповідно до ст.ст.15,16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
У зв`язку з тим, що відсутність належним чином оформленої довідки позбавляє позивача на призначення йому пенсії на пільгових умовах за наявності на це підстав, порушені права позивача підлягають захисту , а позовна заява задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись Законом України «Про пенсійне забезпечення», Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, ст.ст.15,16 ЦК України, ст.ст.10,60,57-60,209,212-215,218,294 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної організації Комбінат «Прогрес»про зобов`язання вчинити дії задовольнити.
Зобов`язати Державну організацію Комбінат «Прогрес»видати ОСОБА_1 довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній , відповідно до форми затвердженої Додатком № 5 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 із зазначенням періодів роботи ОСОБА_1 в Державній організації Комбінат «Прогресс», що зараховуються до спеціального стажу, професій, посад, характерів та режиму виконуваної роботи, розділу, пункту, найменування списків або їх номерів, до яких включається цей період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка.
Зобов`язати Державну організацію Комбінат «Прогрес»направити належним чином завірену копію довідки до Управління Пенсійного Фонду України у м. Фастові та Фастівському районі Київської області.
Стягнути з Державної організації Комбінат «Прогрес»на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 107 гривень 30 копійок.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
- Номер: 2/604/203/12
- Опис: розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-2166/12
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Лозинська М. І.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.03.2012
- Дата етапу: 29.05.2012