Справа № 2-62\07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 квітня 2007 року
Червоногвардійський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:
головуючого: судді Деревянко А.В.
при секретарі: Галкіної О.М.
за участю адвоката:ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засідання в місті Макіївці цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ОСОБА_3,ОСОБА_4, ОСОБА_5 ОСОБА_6
ОСОБА_6, ,ОСОБА_7 про визнання такими, що
втратили право користування жилим приміщенням, суд -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась в суд з позовом до відповідачів про визнання їх такими, що втратили право користування жилим приміщенням посилаючись на те, що вона є наймачем квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, що складається із двох кімнат, загальною площею 30 м кв. Позивачка зареєстрована у даній квартирі та постійно мешкає в ній.
У спірній квартирі зареєстровані, але не проживають ще 7 осіб, які є її родичами: дочки онуки, правнуки, які давно у її квартирі та з нею не проживають , добровільно залишили її квартиру, збудували власні сім*ї та усі проживають в інших жилих приміщеннях зі своїми сім*ями. Усі відповіадачі не здійснювали їй ніякої допомоги у проведеннях поточного ремонту квартири, не здійснювали оплату житлово-комунальних послуг, нарахованих у залежності від кількості зареєстрованих осіб.
Крім того, позивачка зазначає, що вона пенсіонерка непрацездатна людина похилого віку, вимушена сплачувати значну частину своєї пенсії на оплату квартири та комунальних послуг.
Відповідачі залишили добровільну спірну квартиру, у зв*язку із створенням власних сімей.
Так, відповідачка ОСОБА_2 - онука позивачки, у зв*язку із тим, що вийшла заміж у 2000 р виїхала із спірної квартири та поселилася у квартирі свого чоловіка за адресою: АДРЕСА_2
Відповідачка ОСОБА_3 - дочка позивачки виїхала із квартири у 1998 р. разом зі своєю сім*єю: дочкою ОСОБА_6 (онукою позичачки від першого шлюбу), неповнолітньої дочкою ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1народження (онукою позивачки), донькою ОСОБА_5 у 1998 р.
Просила суд визнати такими, що втратили право користування жилим приміщенням у квартиріАДРЕСА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 з її неповнолітньою дочкою ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, ОСОБА_6, ОСОБА_3. разом з її неповнолітніми дітьми : ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2народження.
У судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги та пояснила суду, що вона звернулась до суду із даним позовом, оскільки у квартирі АДРЕСА_1 зареєстровано 7 осіб, хоча фактично у квартирі мешкає лише вона, відповідачі квартирну плату не вносять , комунальні послуги не сплачують, квартиру залишили добровільно, ніхто ніяких перешкод їм не чинив у користуванні спірною квартирою. Просила суд визнати такими, що втратили право користування квартирою АДРЕСА_1: ОСОБА_2, ОСОБА_3 разом з її неповнолітньою дочкою -ОСОБА_6., ІНФОРМАЦІЯ_1народження, ОСОБА_5, ОСОБА_3. разом з її неповнолітньми дітьми: ОСОБА_6, ОСОБА_6.
Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечувала проти
задоволення позову та пояснила, що дійсно вона, з 2000 р., як вийшла заміж не проживає
2
з бабусею ОСОБА_1 у спірній квартирі. Проживає сумісно зі своїм чоловіком за , адресою: АДРЕСА_1 Ніхто ніяких перешкод у користуванні спірною квартирою їй не чинив\ Крім того, відповіадчка пояснила суду, що ОСОБА_5 залишила спірну квартиру разом із своєю матір*ю ОСОБА_6 у 1992 році та проживали вони за адресою: АДРЕСА_1 Коли ОСОБА_5 вийшла заміж вона переїхала до свого чоловіка та проживає зараз у нього зі своїми дітьми .
Відповідачка ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення позову та пояснила, що вона проживала у матері у спірній квартирі до 1993 р. Після того, як вийшла заміж у спірній квартирі ніколи не проживала. На спірну квартиру вона не претендує, як і її неповнолітня дочка.
Відповідачка ОСОБА_6 у судовому засіданання не заперечували проти задоволення позовних вимог.
Відповідачка ОСОБА_5 у судовому засіданні позов не визнала та пояснила суду, що до того як зареєструвати шлюб зі своїм чоловіком ОСОБА_7. вона мешкала разом зі своєю матір*ю за адресою: АДРЕСА_1 . Після Honv поселилась разом із своїм чоловіком за адресою: АДРЕСА_2. Після народження доньки у ІНФОРМАЦІЯ_1 вона зі своєю сім*єю переїхала до позивачки та проживала у спірній квартирі біля 2-х місяців з листопада ІНФОРМАЦІЯ_1 по січень 2005 р. Разом проживати із позивачкою ОСОБА_1 не вдалося, тому що вони сварилися. Коли вона ці 2 місяці проживала у позивачка, вона пропонувала їй сплачувати комунальні послуги, однак позивачка відмовилась від цього та наполягала, щоб вона виписалась із спірної квартири, при цьому не пояснюючи причини. Вважала, що вона та її неповнолітні діти не втратили право користування жилим приміщенням у спірнй квартирі, оскільки залишили спірну квартиру не за своєю волею. Просила суд у позові відмовити.
Представник третьої особи комунального підприємства "Жилсервіс-5" м.Макіївки у судове засідання не з*явився. Про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, у своїй заяві на аддресу суду, просили суд розглянути дану цивільну справу у відсутності нез*явившегося представника третьої особи - КП "Жилсерваіс-5".
Суд, заслухавши сторін, свдків ОСОБА_8 ОСОБА_9 проаналізувавши матеріали справи, важає позов обґрунтованим та підлягає задоволенню
Судом встановлено, що згідно виписки із лицевого рахунку НОМЕР_1 на квартиру АДРЕСА_1 у вказаній квартирі зареєстровані : ОСОБА_10 - наймач, у якості членів сім*ї наймача зареєстровані відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3, з неповнлітньою дочкою ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, ОСОБА_6, ОСОБА_5, с неповнолітніми дітьми: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1народження та ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_2 народження.
Згідно Акту, складеного робітниками КП "Жил сервіс-5" м.Макіївки від 02.11.2006 відповідачі ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_5, ОСОБА_2 - не проживают у квартирі АДРЕСА_1 більш 10 років, витрат по оплаті комунальних послуг вказані особи не несуть, (а.с.38).
Факт не проживання відповідачів у спірній квартирі без поважних причин більш 6 місяців у судовому засіданні підтвердили свідки ОСОБА_11, яка є сусідкою позивачки та сусід ОСОБА_3
Свідок, ОСОБА_12 у судовому засіданні пояснила, що відповідачка ОСОБА_5 - іде дружина її сина ОСОБА_4. ОСОБА_5 разом із її сином проживають у неї в квартирі АДРЕСА_1 з ІНФОРМАЦІЯ_1 Квартира складається із 2- кімнат. їй відомо, що у січні 2005 р. позивачка ОСОБА_10 вигнала її з квартири свою онуку - відповідачку ОСОБА_3., тому що повернувся співмешканець ОСОБА_5
Однак, суд критично ставиться до пояснень свідка ОСОБА_8 оскільки вважає ці пояснення зацікавленими у тому, щоб невістка - відповідачка по справі ОСОБА_5
3
не втратила інше житло, де вона була фактично зареєстрована зі своїми дітьми. Крім того, ці пояснення супересать іншим доказам по справі- поясненнням самих відповідачів, а також свідків, котрі категорично пояснювали, що відповідачка ОСОБА_5 проживала у спірний квартирі з листопада ІНФОРМАЦІЯ_1 по січень 2005 p., пішла з квартири добровільно та ніяких намірів зберігти у неї спірне житло не було.
Таким чином, встановлено, що відповідачі не проживали у спірній квартирі за адресою.: АДРЕСА_1. Ніхто ніяких перешкод у користування спірною квартирою відповідачам не чинив, тому відповідачі згідно зі ст.71 ЖК України втратили право користування спірним жилим приміщенням. Неповнолітні діти відповідачівОСОБА_4'. -ОСОБА_5; ОСОБА_6. - ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , також втратили право користування вищезнаначеним жилим приміщенням, оскільки місцем проживання неповнлітніх до 15 років є місце проживання їх бітьків.
На підставівищевикладеного, керуючись ст.71 ЖК України, ст.ст. 5,7, 58, 212-215 ЦПК України, суд-
ВИР1ШИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.народження, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження та її неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 народження з її неповнолітніми дітьми - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_2народження, такими що втратили право користування жилим приміщенням у квартирі АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подано протягом 20 днів після подання заяви на апеляційне оскарження. Заяву на апеляційне оскарження може бути подано протягом 10 днів після проголошення рішення суду.