Справа № 422/2351/12
№ 2-422/3295
2012 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2012 року м. Дніпропетровськ
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Приходченко О.С.
при секретарі Король Т.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади в особі Дніпропетровської міської ради про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 14 березня 2012 року звернувся до суду з позовом до відповідача тергромади в особі Дніпропетровської міськради про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини.
Позивач у своєму позові посилався на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2, у зв'язку з чим відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1, яка належала їй на підставі свідоцтва про право власності на житло від 27 липня 1994 року. Позивач є єдиним спадкоємцем після смерті своєї матері: батьки та чоловік ОСОБА_2 померли, інших дітей, крім позивача, вона не мала. Осіб, які б мали право на обов'язкову частину у спадщині, немає. Він мав намір своєчасно подати заяву в нотаріальну контору про прийняття спадщини, але протягом встановленого для цього законом строку постійно знаходився у службових відрядженнях, тому ним цей строк було пропущено. Позивач у своєму позові просив визначити йому додатковий строк три місяці після набрання рішенням законної сили для подання до державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті його матері. У своїй заяві до суду просив суд справу розглядати за його відсутності, ухваливши заочне рішення, яким позовні вимоги задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи відповідач повідомлявся належним чином, про що свідчить відмітка на судовій повістці, про причини неявки свого представника суд не повідомив. На підставі ч. 1 ст. 224 ЦПК України суд вважає можливим розгляд справи на відсутності представника відповідача.
Перевіривши матеріали справи, оцінивши добуті та представлені докази, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що батьками ОСОБА_1 є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с. 5).
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла, про що свідчить ксерокопія свідоцтва про смерть (а.с. 6).
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1, яка належить їй на підставі свідоцтва про право власності на житло, виданого 27 липня 1994 року АП «Дніпровськпромбуд»відповідно до розпорядження № 606 (а.с. 5).
Після смерті ОСОБА_2 позивач повинен був на протязі шести місяців звернутися до нотаріальної контори в м. Дніпропетровську з заявою про прийняття спадщини, але у періоди часу з 28 березня 2011 року по 10 квітня 2011 року, з 11 квітня 2011 року по 30 квітня 2011 року, з 4 травня 2011 року по 14 травня 2011 року він знаходився у відрядженнях (а.с. 7-12). Через зазначені причини позивачем було пропущено строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття вказаної спадщини.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно з ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач ОСОБА_1 не встиг подати заяву про прийняття вказаної спадщини після смерті ОСОБА_2 до нотаріальної контори у зв'язку з тим, що знаходився у постійних відрядженнях та не мав можливості у встановлений законом строк звернутися до нотконтори з заявою про прийняття спадщини.
Суд приймає до уваги також і ті обставини, що спадковим і спірним майном для позивача є квартира, яка належала померлій, права та охоронювані законом інтереси інших осіб не порушуються, іншим передбаченим законом шляхом поновити порушене право позивача на спадщину немає можливості.
За таких обставин, суд вважає можливим визнати поважною причину пропуску позивачем строку на подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1, та визначити йому додатковий строк три місяці після набрання рішенням законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 11, ч. 2 ст. 197, ст. ст. 209, 212-215, 218, ч. 1 ст. 224, ст. ст. 225, 226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати поважною причину пропуску строку ОСОБА_1 на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк три місяці після набрання рішенням законної сили на подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Відповідачем може бути подано заяву про перегляд заочного рішення протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення позивачем може бути оскаржено в апеляційний суд Дніпропетровської області через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя