РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-3398/2011 2/0109/217/2012р
15.02.2012 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючої, судді - Кагітіної І.В.,
за участю секретаря - Якушевій Г-М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського відділу державної виконавчого служби Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Державної податкової інспекції м. Сімферополя, ВАТ «Державний Ощадний банк України», ОСОБА_4, третя особа - ОСОБА_5, про визнання права власності та виключення майна з акту опису та арешту, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до відділу державної виконавчої служби Київського району СМУЮ в АР Крим, ОСОБА_2, третя особа - ОСОБА_5, про визнання права власності та виключення майна з акту опису та арешту.
Ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 07 грудня 2011 року до участі у справі залучено у якості співвідповідачів ОСОБА_3, Державну податкову інспекцію м. Сімферополя, ВАТ «Державний Ощадний банк України», ОСОБА_4..
Позов мотивований тим, що 17 серпня 2011 року старшим державним виконавцем Івановим В.А. проведена виконавча дія за виконавчим провадженням №1-148/10, про що був складений акт опису та арешту майна, яке знаходилось в квартирі АДРЕСА_1, м. Сімферополь АР Крим Україна. Боржником за даним виконавчим провадженням є ОСОБА_3, який з 2010 року відбуває покарання в місцях позбавлення волі. За вищезазначеною адресою мешкає позивач ОСОБА_1, її донька ОСОБА_5, та двоє малолітніх дітей. Боржник ніколи не був там зареєстрований, у квартирі відсутні його особисті речі, з 2002 по 2004 рік мав стосунки з донькою позивача. В акті опису та арешту майна вказані всі належні позивачу на праві приватної власності речі. На підставі вищевикладеного, позивач просить визнати право власності на майно, яке було внесено 17.08.2011 року старшим державним виконавцем Івановим В.А. до акту опису та арешту майна, яке знаходиться в квартирі за адресою: АДРЕСА_1, та виключити його з акту опису та арешту майна (а.с.3-7).
Представник позивача та третьої особи у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити.
Представник відповідача - старший державний виконавець Київського ВДВС Сімферопольського МУЮ в АР Крим Іванов В.А. заперечував проти задоволення позовних вимог, оскільки майно було описано та арештовано за адресою, яка зазначена у виконавчому листі про стягнення з ОСОБА_3 суми. Ухвалою суду був наданий дозвіл на примусовий вхід до квартири АДРЕСА_1 в м. Сімферополі. Присутня при проведенні виконавчий дій ОСОБА_5 не підтвердила право власності на майно, а тому воно було описано та арештовано. Боржник ОСОБА_3 та ОСОБА_5 перебували у фактичних шлюбних відносинах.
Інші відповідачі у судове засідання не з'явились, повідомлені належним чином, пояснення та заперечення не надали.
Заслухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, суд дійшов до наступного висновку.
При розгляді справи судом встановлено, що 17 серпня 2011 року старшим державним виконавцем Київського ВДВС Сімферопольського МУЮ в АР Крим ОСОБА_6 при примусовому виконанні виконавчого листа №1-148\10, виданого 18.11.2010 року Центральним районним судом м. Сімферополя, про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 заборгованості у сумі 2370986,03 грн. проведено опис і накладено арешт на майно, що належить боржнику, за адресою: АДРЕСА_1
Актом опису та арешту майна від 17.08.2011 року описано наступне майно: картина із зображенням природи в лісі у дерев'яній рамці; годинник білого кольору з коричневою каймою; настінна полка; письмовий стіл; два стільці; стінка, що складається з трьох секцій; стілець; швейцарська стінка; тренажер; картина із зображенням моря; телевізор Samsung; комод, що складається з чотирьох полок; письмовий стіл; дерев'яний годинник; монітор чорного кольору Sony; системний блок ASUS; дві колонки чорного кольору SANY; сабвуфер SANY чорного кольору; два дерев'яних стільці; шифонер, що складається з трьох розділів із дзеркальною стійкою; дві тумбочки дерев'яні з трьома полками; дві нічні лампи з білими флаконами; дерев'яна вішалка; картина із зображенням корабля у дерев'яній рамці; пуфік; чотири картини з єгипетським зображенням; годинник з градусником; прихожа, що складається з трьох секцій, бежевого кольору; пальто синього кольору з ворітником; шуба коричневого кольору; ванний гарнітур, що складається з раковини та дзеркала; пральна машина Indesit, з вертикальною загрузкою; кухонний гарнітур, що складається з чотирьох секцій коричневого кольору; витяжка; мікрохвильова плита Samsung білого кольору; соковижималка білого кольору; картина «слепка» із зображення риби; один диван червоного кольору; гладильна дошка з помаранчево-жовтого матеріалу; утюг Philips сіро-білого кольору; гірка, що складається з одної полки та підставки під телевізор; крісло червоного кольору; телевізор Samsung сірого кольору; домашній кінотеатр, що складається з п'яти колонок та DVD - плеєру; кондиціонер Samsung сірого кольору; люстра зеленого кольору; журнальний столик; ваза з богемського скла; чотири криштальні вази (а.с.9-11).
Власником квартири АДРЕСА_1, є ОСОБА_5, що визнано сторонами.
ОСОБА_7, яка є матір'ю ОСОБА_5, проживала з нею у квартирі №8 з 2003 - 2011 року, що підтверджено письмовими поясненнями сусідів ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 (а.с.162-164).
Майно, що було описано у квартирі, належить ОСОБА_1, що підтверджено наданими нею розрахунковими документами, гарантійними талонами, технічними паспортами, товарними накладними, бланками замовлень, надписами на картинах, фотографіями, договором суди (а.с.44-93, 138-145, 158-161, 165-166). Оригінали зазначених документів були досліджені у судовому засіданні. Крім того, жіночий одяг не міг належить боржнику ОСОБА_3, який є чоловіком.
Інші особи, в тому числі, власник квартири ОСОБА_5, своє право власності на майно, зазначене у акті, не підтвердили.
Належних та допустимих доказів на підтвердження того, що ОСОБА_3 має відношення до квартири АДРЕСА_1, та до майна, яке перебуває у ній, суду не надано.
Згідно відомостей адресно - довідкового сектору від 14.11.2011 року, до 2008 року ОСОБА_3 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.43)
Згідно ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого або майнового права та інтересу.
У відповідності до вимог ч.1 ст.316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
З урахуванням ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
У відповідності до ч.1 ст.60 Закону України «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
Відповідно до пунктів 4, 5, 9 постанови Пленум Верховного Суду України №6 від 27.08.1976 року «Про судову практику по справам про виключення майна з опису», яка відповідно до ст. 7 ЦК України підлягає врахуванню, оскільки має характер правого звичаю, при вирішенні питання про належність описаного майна слідує керуватись нормами цивільного та шлюбно-сімейного законодавства, регулюючими право власності. За правилами, встановленими для розгляду позовів про виключення майна з опису, розглядаються вимоги громадян та організацій, що основані на праві власності на описане майно або на праві володіння ним. Оскільки позивач вправі об'єднати в одній позовній заяві декілька вимог, пов'язаних між собою, в одному провадженні можуть розглядатись вимоги про визнання права власності на майно і виключення його з опису.
З огляду на викладене позовні вимоги позивачки підлягають задоволенню у повному обсязі.
На стягненні судовий витрат з відповідачів позивачка не наполягала.
Керуючись ст. ст. 16, 316, 321, 385, 386, 391, 392 ЦК України , ч.1, ч.5 ст.60 Закону України «Про виконавче провадження», п.4 п.5, п.9 постанови Пленуму Верховного Суду України №6 від 27.08.1976 року «Про судову практику по справам про виключення майна з опису», ст. ст. 10, 11, 79, 88 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати право власності ОСОБА_1 на майно, яке було включено державним виконавцем Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського МУЮ в АР Крим ОСОБА_11 до акту опису та арешту майна від 17.08.2011 року: картину із зображенням природи в лісі у дерев'яній рамці; годинник білого кольору з коричневою каймою; настінну полку; письмовий стіл; два стільці; стінку, що складається з трьох секцій; стілець; швейцарську стінку; тренажер; картину із зображенням моря; телевізор Samsung; комод, що складається з чотирьох полок; письмовий стіл; дерев'яний годинник; монітор чорного кольору Sony; системний блок ASUS; дві колонки чорного кольору SANY; сабвуфер SANY чорного кольору; два дерев'яних стільці; шифонер, що складається з трьох розділів із дзеркальною стійкою; дві тумбочки дерев'яні з трьома полками; дві нічні лампи з білими флаконами; дерев'яну вішалку; картину із зображенням корабля у дерев'яній рамці; пуфік; чотири картини з єгипетським зображенням; годинник з градусником; прихожу, що складається з трьох секцій, бежевого кольору; пальто синього кольору з ворітником; шубу коричневого кольору; ванний гарнітур, що складається з раковини та дзеркала; пральну машину Indesit, з вертикальною загрузкою; кухонний гарнітур, що складається з чотирьох секцій коричневого кольору; витяжку; мікрохвильову плиту Samsung білого кольору; соковижималку білого кольору; картину «слепка» із зображення риби; один диван червоного кольору; гладильну дошку з помаранчево-жовтого матеріалу; утюг Philips сіро-білого кольору; гірку, що складається з одної полки та підставки під телевізор; крісло червоного кольору; телевізор Samsung сірого кольору; домашній кінотеатр, що складається з п'яти колонок та DVD - плеєру; кондиціонер Samsung сірого кольору; люстру зеленого кольору; журнальний столик; вазу з богемського скла; чотири криштальних вази.
Виключити з акту опису та арешту, складеного 17.08.2011 року державним виконавцем Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського МУЮ в АР Крим ОСОБА_11, майно: картину із зображенням природи в лісі у дерев'яній рамці; годинник білого кольору з коричневою каймою; настінну полку; письмовий стіл; два стільці; стінку, що складається з трьох секцій; стілець; швейцарську стінку; тренажер; картину із зображенням моря; телевізор Samsung; комод, що складається з чотирьох полок; письмовий стіл; дерев'яний годинник; монітор чорного кольору Sony; системний блок ASUS; дві колонки чорного кольору SANY; сабвуфер SANY чорного кольору; два дерев'яних стільці; шифонер, що складається з трьох розділів із дзеркальною стійкою; дві тумбочки дерев'яні з трьома полками; дві нічні лампи з білими флаконами; дерев'яну вішалку; картину із зображенням корабля у дерев'яній рамці; пуфік; чотири картини з єгипетським зображенням; годинник з градусником; прихожу, що складається з трьох секцій, бежевого кольору; пальто синього кольору з ворітником; шубу коричневого кольору; ванний гарнітур, що складається з раковини та дзеркала; пральну машину Indesit, з вертикальною загрузкою; кухонний гарнітур, що складається з чотирьох секцій коричневого кольору; витяжку; мікрохвильову плиту Samsung білого кольору; соковижималку білого кольору; картину «слепка» із зображення риби; один диван червоного кольору; гладильну дошку з помаранчево-жовтого матеріалу; утюг Philips сіро-білого кольору; гірку, що складається з одної полки та підставки під телевізор; крісло червоного кольору; телевізор Samsung сірого кольору; домашній кінотеатр, що складається з п'яти колонок та DVD - плеєру; кондиціонер Samsung сірого кольору; люстру зеленого кольору; журнальний столик; вазу з богемського скла; чотири криштальних вази.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя