№ 2-2339/07
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 вересня 2007 року Червоногвардійський районний суд м. Макіївки Донецької області в складі:
головуючого судді: Рассуждай В.Я.,
при секретарі: Голтвенко І.О.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у приміщенні Червоногвардійського районного суду м. Макіївки Донецької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про визначення часток у спільної сумісної власності, -
ВСТАНОВИВ:
ПозивачОСОБА_1. звернулась до суду із позовом, в якому просить визначити частики у спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 Свою вимогу мотивує тим, що нею, її чоловіком ОСОБА_3 та її сином ОСОБА_4 в 2001 році була приватизована зазначена квартира, але у свідоцтві про приватизацію не вказані частки у власності на квартиру, в зв'язку з чим вона позбавлена можливості звернутися до нотаріальної контори з питанням про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її чоловіка.
В судовому засіданні позивачОСОБА_1. підтримала позовні вимоги та надала пояснення, аналогічні, викладеним нею у позові.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав в повному обсязі та не заперечував проти його задоволення.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнані позову ухвалюється судове рішення в порядку ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПУ України у разі визнання відповідачем позову суд при наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, вислухавши пояснення позивача та відповідача, проаналізувавши та дослідивши матеріали справи вважає, що позов є обгрунтованим та підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні було встановлено те, що квартира АДРЕСА_1 згідно свідоцтва про право власності на житло, виданого 21 лютого 2001 року Управлінням виконкому по обліку, розподілу та приватизації житла належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1.,ОСОБА_3 ОСОБА_2 Частки кожного з власників у свідоцтві не зазначені. ІНФОРМАЦІЯ_1помер ОСОБА_3., після його смерті залишилася спадщина у вигляді частини квартири АДРЕСА_1 Позивач у цієї справі звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але їй було в цьому відмовлено та рекомендовано звернутися до суду із заявою про визнання часток власності у квартирі за співвласниками.
Згідно ч. 1 ст. 357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.
В судовому засіданні встановлено, що частки власності в квартирі АДРЕСА_1 між співвласниками в сторону збільшення або в сторону зменшення не змінювалися.
На підставі зазначеного, суд вважає необхідним визначити частки у спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 та закріпити за ОСОБА_1, ОСОБА_2, таОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1по 1/3 частині власності в зазначеної квартирі за кожним.
Керуючись ст. 357 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Визначити частки у спільної сумісної власності в квартирі АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/3 частку в квартирі АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_4 право власності на 1/3 частку в квартирі АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_3, померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на 1/3 частку в квартирі АДРЕСА_1
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.