Судове рішення #22539234


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-4527/2011p. 2/0109/624/2012р


25.01.2012 року м. Сімферополь


Київський районний суд м. Сімферополя АР Крим у складі:

головуючої судді - Кагітіної І.В.,

за участю секретаря судового засідання - Якушевої Г-М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -


в с т а н о в и в:

Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом. Позовні вимоги мотивовані тим, що від сумісного життя із відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син - ОСОБА_3. У свідоцтві про народження дитини батьком записаний відповідач, який не приймає належної участі в її матеріальному забезпеченні. На підставі викладеного, позивачка просила стягнути аліменти на утримання дитини у розмірі 1000,00 гривень щомісячно з часу подачі позовної заяви до досягнення дитиною повноліття.

У судовому засіданні позивачка підтримала позов, відповідач заперечував, зазначив, що приймає участь в матеріальному забезпеченні дитини.

Суд, заслухавши сторін, вивчивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази у їх сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач у справі є рідним батьком дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить записи у свідоцтві про народження (а.с.3).

Статтею 180 СК України передбачений обов'язок батьків по утриманню дитини до досягнення нею повноліття.

Згідно вимог ч.1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд приймає до уваги обставини, що мають значення при визначенні розміру аліментів: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що відповідач по справі має постійний прибуток, отримує заробітну плату директора у ТОВ «Телерадіокомпанія «ЖИСА». Інших осіб на утриманні не має.

Суд враховуючи зазначені вимоги законодавства, встановлений розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку на місяць, розмір отримуваного відповідачем прибутку, вважає за необхідне ухвалити рішення про стягнення з відповідача на користь позивачки аліментів на утримання дитини у розмірі 1/4 частки від заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Підстав для стягнення аліментів у відповідності до ст. 184 СК України у твердій грошовій сумі судом не встановлено, у матеріалах справи не міститься доказів на підтвердження нерегулярного, мінливого прибутку відповідача.

Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Згідно з конвертом позивачка звернулась до суду 02.12.2011р. Таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача з цього часу.

На підставі наведеного, керуючись статтями 180, 182, 183, 184, 191 СК України, ст. ст.10, 11, 60, 88, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -


в и р і ш и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с.Ближньогородське, Джанкойського району, АР Крим, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, у розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) ОСОБА_2, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 02 грудня 2011 року, до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 214,60 (двісті чотирнадцять) гривень 60 копійок.

Допустити негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів - у межах платежу за один місяць.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.


Суддя







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація