Судове рішення #22531874






Справа № 2/422/3296/2012 р.

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


28 березня 2012року м. Дніпропетровськ

Суддя Ленінського районного суду міста Дніпропетровська Мовчан Д. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, про скасування заповіту, -

встановив:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, про скасування заповіту.

Фактично судді із канцелярії Ленінського районного суду м. Дніпропетровська вищезазначений адміністративний позов було передано 27 березня 2012 року.

Розглянувши подані матеріали цивільного позову, суддя доходить висновку, що така позовна заява не відповідає вимогам процесуального законодавства та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити, у тому числі виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

Всупереч вказаним вимогам процесуального законодавства Позивачем не зазначені (не додані до позову) докази, що підтверджують кожну обставину, вказану в позові, зокрема не зазначено доказів щодо перебування батька позивача у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2, доказів того, що його батько був інвалідом І групи, доказів перебування ОСОБА_4 на лікуванні у 11-ї міської лікарні у серпні 2011 р., окрім цього до позову не надає копії самого заповіту ОСОБА_4 від 14.01.2011 року посвідченого приватним нотаріусом ОСОБА_3, та заявляється клопотання про забезпечення доказів, які б підтверджували вказані обставини.

Окрім цього, прохальна частина позову містить, у тому числі вимоги, які за своїм правом характером не є позовними (а саме вимоги про витребування спадкової справи у третьої особи). Адже, в розумінні ст. 3, 15 ЦПК України предмет позову характеризує матеріально-процесуальну вимогу позивача до відповідача з приводу певного спору, та стосовно якої позивач просить постановити судове рішення. Разом з цим, вказана вимога про витребування спадкової справи у третьої особи спрямована на забезпечення доказів по справі, та не є вимогою позивача до відповідача з приводу спірних правовідносин. Суд зауважує, що питання забезпечення доказів вирішуються в порядку ст.ст. 133-135 ЦПК України, у тому числі через подання особою окремої заяви про забезпечення доказів, яка повинна відповідати вимогам ст. 134 ЦПК України та сплатою судового збору за розгляд такої заяви.

Відповідності до ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, -


ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, про скасування заповіту - залишити без руху, надавши для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині даної ухвали, строк п'ять днів з дня отримання копії даної ухвали ( але у будь -якому випадку не пізніше 07 травня 2012року).

Роз'яснити, що в разі невиконання даної ухвали в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише в частині визначення розміру судових витрат до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Ленінський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя: Д. В. Мовчан



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація