РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-4160/2011 2/0109/431/2012
16.02.2012 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючої судді - Кагітіної І.В.,
за участю секретаря - Якушевої Г-М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою публічного акціонерного товариства «Крименерго» в особі структурного підрозділу публічного акціонерного товариства «Крименерго» Сімферопольської міської електромережі до ОСОБА_1 про відшкодування збитків, -
ВСТАНОВИВ:
ПАТ "Крименерго" звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про відшкодування збитків.
Ухвалою Київського районного суду м. Сімферополя від 19 січня 2012 року замінено первісного відповідача на належного відповідача, якою є ОСОБА_1 (а.с.27).
Позовна заява мотивована тим, що 09 вересня 2009 року представниками структурного підрозділу СМЕ ПАТ "Крименерго" було встановлено порушення ПКЕЕ за адресою: АДРЕСА_1, яке виразилось в самовільному підключенні до мережі ВАТ «Крименерго» після відключення, прилад обліку відсутній, електроенергія використовується, але не враховується, про що представниками енергонагляду було складено акт №176431. Акт підписаний трьома представниками енергонагляду ПАТ «Крименерго» в присутності споживача ОСОБА_2, який відмовився від підпису. За даним актом комісійно було проведено нарахування суми збитків за Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, затвердженою Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 року №562, у розмірі 1120,02 грн. На підставі викладеного, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму збитків та судові витрати.
У судове засідання представник позивача не з'явилась, надала заяву про слухання справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Відповідач у судовому засіданні позов не визнала, зазначивши, що ОСОБА_2 помер. На дату складання акту у квартирі ніхто не проживав. 09.09.2009 року представниками ПАТ «Крименерго» здійснювалась установка лічильника, який був вкрадений. Про складання акту та його розгляд їй нічого не відомо.
Заслухавши відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі статтею 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року №1357 (далі - Правила).
Відповідно до вимог пунктів 48, 53 Правил у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
На підставі акту енергопостачальник має право відключити споживача від електропостачання (у випадках, передбачених пунктом 35 цих Правил), а також визначити вартість необлікованої електричної енергії, яка підлягає стягненню з споживача.
Як убачається з матеріалів справи, 09 вересня 2009 року представниками енергонагляду Сімферопольської СМЕМ ВАТ "Крименерго" була проведена перевірка дотримання побутовим споживачем Закону України "Про електроенергетику" та Правил користування електричною енергією для населення, під час якої було встановлено порушення Правил за адресою: АДРЕСА_1, про що був складений акт №176431 у присутності споживача ОСОБА_2. Згідно даного акту було встановлено порушення ПКЕЕ, яке виразилось в самовільному підключенні до мережі ВАТ «Крименерго», після відключення, прилад обліку відсутній, електроенергія використовується, але не враховується, що відображено у схемі до зазначеного акту (а.с. 6 - 7).
Між тим, з дослідженого у судовому засіданні оригінала свідоцтва про смерть ОСОБА_2 на час складання акту помер.
Право власності на квартиру АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1, що підтверджено свідоцтвом про право власності на житло від 20 вересня 2002 року, (а.с. 41).
З акту - наряду №039417 від 09.09.2009 року убачається, що у день складання акту у присутності вже споживача ОСОБА_1 був встановлений прибор обліку електричної енергії.
Акт про порушення ПКЕЕ побутовим споживачем був направлений на ім'я померлого ОСОБА_2 та у подальшому розглянутий у відсутність споживача (а.с.6 звор., 40).
Відповідно до п. 53 Правил ( в ред. Закону №731 від 17.07.2009 року) акт про порушення цих Правил розглядається комісією з розгляду актів, що утворюється енергопостачальником і складається не менш як з трьох уповноважених представників енергопостачальника.
Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів.
Енергопостачальник повідомляє споживача не пізніше ніж за 20 календарних днів до дня засідання комісії про його час і дату.
Акт про порушення цих Правил не розглядається у разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживача про час і дату засідання комісії.
Таким чином, ПАТ «Крименерго» не були дотримані зазначені вимоги Правил, оскільки даних про належне повідомлення споживача ОСОБА_1 про час і дату засідання комісії не має. Акт складений на ім'я та у присутності споживача, який на той час вже помер.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення нарахованої на підставі акту величини вартості необлікованої енергії, визначеної у рішенні №з/986 від 30.09.2009р. у розмірі 1112,02 грн., не підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, відповідно ст. 26 Закону України „Про електроенергетику", п.п. 35, 38, 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. N 1357, Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією, затвердженої Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.1999 року №1416, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214 - 215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позову публічного акціонерного товариства «Крименерго» до ОСОБА_1 про стягнення суми збитків, розрахованих за актом №176431 Про порушення Правил користування електричною енергією побутовим споживачем від 09.09.2009 року, у розмірі 1120,02 грн. - відмовити у повному обсязі.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя