Судове рішення #2249592324



             ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

14 липня 2025 рокуСправа № 160/19099/25


Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ніколайчук С.В., розглянув у письмовому провадженні у місті Дніпро клопотання представника відповідача про повернення позовної заяви у справі № 160/19099/25 за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса листування: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії


УСТАНОВИВ:


У провадженні судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ніколайчук С.В. перебуває адміністративна справа № 160/19099/25 за позовом ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса листування: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою від 04 липня 2025 року суд відкрив провадження в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними у справі матеріалами.

09 липня 2025 року представник відповідача надіслав до суду відзив та клопотання про повернення позовної заяви позивачу.

Клопотання обґрунтоване тим, що однією із підстав для повернення позовної заяви є факт її не підписання позивачем або представником позивача.

Як видно із позовної заяви, на ній відсутній підпис ОСОБА_1 , що свідчить про невиконання позивачем вимог процесуального закону при зверненні до суду.

Відповідно до приписів частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема: чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

За правилами ч.2 ст.160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звернення до суду в інтересах інших осіб.

Із матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 не підписав позовну заяву.

Згідно із п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Отже, дослідивши клопотання представника відповідача про повернення позовної заяви та встановивши, що позовну заяву подано без додержання відповідних вимог чинного процесуального закону, суд задовольняє клопотання представника відповідача, а позовну заяву повертає позивачу.

Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


УХВАЛИВ:


Клопотання представника відповідача про повернення позовної заяви у справі № 160/19099/25 – задовольнити.

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; адреса листування: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини НОМЕР_2 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – повернути позивачу.

Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз`яснити позивачу, що відповідно до ч.8   ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до   статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України   та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями   295   та   297 Кодексу адміністративного судочинства України.


Суддя                                                                                 С.В. Ніколайчук



                                                                                            




                                                                                              


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація