Справа № 2-240/2008
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
смт. Ратне 05 травня 2008 року
Ратннівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді Савчука М.А.
за участю секретаря Кульбачинської А.Ф.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Ратно при попередньому розгляді справу за позовом ОСОБА_3 до Відкритого акціонерного товариства «Ратнівський райагропостач» про визнання договору купівлі-продажу дійсним, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Ратнівський райагропостач» (далі ВАТ) про визнання письмового договору №3 від 13.06.2007 року купівлі-продажу будівлі складу, укладеного між ним та ВАТ «Ратнівський райагропостач», що знаходиться в АДРЕСА_1, дійсним.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що 13.06.2007 року між ним та ВАТ «Ратнівський райагропостач» укладено письмовий договір купівлі - продажу приміщення складу, що знаходиться в АДРЕСА_1.
Відповідно до умов договору, ним була сплачена зазначена в договорі сума 39180 грн., а відповідачем передано вище зазначену будівлю складу згідно акту прийому-передачі.
Крім того, як передбачено договором, відповідач зобов'язаний був нотаріально посвідчити укладений договір.
Про те, до цього часу відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення договору, хоча неодноразово до нього звертався про необхідність виконання умов договору.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить їх задовольнити, пояснивши, що він всі умови договору виконав, а відповідач ухиляється від нотаріального посвідчення зазначеного договору, хоча неодноразово до нього звертався по цих питаннях в усній та письмовій формі.
Представник відповідача т.в.о. голови правління ВАТ «Ратнівський райагропостач» ОСОБА_2 позов визнала, пояснивши, що відповідно до договору купівлі-продажу приміщення складу від 13.06.2007 року, ОСОБА_1 сплачено 39 180 грн. за придбане приміщення складу, яке є власністю ВАТ і знаходиться на його балансі. Дане приміщення йому передано, однак нотаріально посвідчити договір ВАТ не взмозі, оскільки відсутні кошти. Визнала, що позивач неодноразово звертався до ВАТ по питанню нотаріально посвідченню договору.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про підставність позову.
Згідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні(покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно(товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Договір купівлі-продажу житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, як слідує зі ст. 657 ЦК України.
Відповідно до ст. 220 ч. 2 ЦК України, якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору що підтверджується письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Як передбачено п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду від 28.04.1978 року № 3 “Про судову практику в справах про визнання угод не дійсними”, якщо така угода (договір купівлі-продажу) виконана повністю або частково однією із сторін, а друга сторона ухиляється від її нотаріального оформлення, суд за вимогою сторони, яка виконала угоду, вправі визнати угоду дійсною.
Як встановлено в судовому засіданні, з договору № 3 від 13.06.2007 року, укладеного між ОСОБА_1 та ВАТ «Ратнівський райагропостач» вбачається, що всі витрати, пов'язані з укладенням цього договору, його нотаріальним посвідченням, реєстрацією та виконанням бере на себе продавець, тобто ВАТ «Ратнівський райагропостач».
З пояснень в судовому засіданні сторін слідує, що ОСОБА_1 сплачено 39 180 грн. за приміщення складу, а склад в свою чергу йому був переданий відповідно до акту прийому-передачі від 13.06.2007 року.
Таким чином в судовому засіданні встановлено і об'єктивно підтверджено сторонами, що між ними укладено письмовий договір купівлі-продажу, фактично виконані всі істотні умови договору позивачем, однак відповідач ухиляється від його нотаріального посвідчення.
За таких обставин, суд приходить до висновку про визнання вищевказаного письмового договору купівлі-продажу дійсним.
Судові витрати в справі, пов'язані із сплатою державного мита, за заявою позивача, не підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,130,212,213,215 ЦПК України, ст.ст. 220, 655, 657 України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати письмовий договір №3 від 13.06.2007 року купівлі-продажу будівлі складу, укладеного між ОСОБА_3 та Відкритим акціонерним товариством «Ратнівський райагропостач», що знаходиться в АДРЕСА_1, дійсним.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не була подано. Якщо таку заяву було подано, але апеляційна скарга не було подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Відповідно до ст. 294 ЦПК України, заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Підпис Савчук М.А.
Оригіналу відповідає.
Суддя Ратнівського
районного суду Савчук М.А.