Судове рішення #22469120


Справа № 216/293/12

РІШЕННЯ

Іменем України


03 травня 2012 року Мурованокуриловецький районний суд Вінницької області


в складі: головуючої судді Коломійцевої В.І,

при секретарі Мельник А.О.

                    

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Муровані Курилівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


в с т а н о в и в :


          ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, мотивуючи його тим, що 25.05.2000 року зареєструвала з відповідачем шлюб. Під час проживання в шлюбі у них народилося троє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3. Спільне життя у сторін не склалося через несумісність характерів та різних поглядів на життя, відповідач зловживає спиртними напоями, вчиняє постійно сварки, налагодити нормальні стосунки в сім’ї неможливо. Просить шлюб з відповідачем розірвати.

Позивачка в судове засідання не з’явилася, натомість подала заяву, в якій просила справу розглядати у її відсутність. Позов підтримує, просить розірвати шлюб з відповідачем і після розірвання шлюбу залишити їй прізвище «Костишена». В разі неявки відповідача в судове засідання не заперечує проти заочного розгляду справи.

Суд вважає можливим, відповідно до вимог ст.158 ч.2 ЦПК України, розглянути справу у відсутність позивачки враховуючи, що остання скористалася своїми процесуальними правами подавши суду відповідну заяву.

Відповідач в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча до суду викликався своєчасно та належним чином, про що свідчить поштове повідомлення. Заяви про розгляд справи за його відсутності не надав.

Суд, враховуючи заяву позивачки, вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, відповідно до вимог ст.224 ЦПК України, на підставі наявних у справі матеріалів про права та взаємовідносини сторін та ухвалити заочне рішення.

          Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.

          Судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 25.05.2000 року (а/з№2), зареєстрований Немерченською сільською радою Мурованокуриловецького району Вінницької області. Під час проживання в шлюбі у них народилося троє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3. Сторони не підтримують шлюбних стосунків та не ведуть спільного господарства. Позивачка втратила почуття та повагу до відповідача.

Подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу не можливе, оскільки суперечило б інтересам позивачки.

          Встановленим фактам відповідають правовідносини, що регулюються Сімейним кодексом України.

Відповідно до ч.2 ст.104 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання. За ч.3 ст.105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст.110 цього Кодексу. Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Суд прийшов до висновку, що шлюб подружжя сторін слід припинити його розірванням.

Відповідно до ч.2 ст.114 СК України, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Після розірвання шлюбу прізвище позивачки слід залишити «Костишена».

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.104 ч.2, 105 ч.3, 110, 112, 114 ч.2 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213, 214, 215, 224, 225, 226 ЦПК України, суд -


в и р і ш и в :


          Шлюб між ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище Маринюк) та ОСОБА_2, зареєстрований 25.05.2000 року Немерченською сільською радою Мурованокуриловецького району Вінницької області, актовий запис №2 - розірвати.

Після розірвання шлюбу прізвище позивачки слід залишити «Костишена».

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.           

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


          

          Суддя:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація