Судове рішення #22460854


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ



Справа № 22-ц/2390/1190/12Головуючий по 1 інстанції

Категорія : 53 Борисенко П.І.

Доповідач в апеляційній інстанції

Вініченко Б. Б.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19 квітня 2012 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоВініченка Б.Б.

суддівХрапка В.Д., Новікова О.М.

при секретаріПоповій М.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" на рішення Лисянського районного суду Черкаської області від 22 лютого 2012 року по справі за позовом ОСОБА_6 до ПАТ КБ "Приватбанк" про стягнення заборгованості з заробітної плати.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши представника апелянта, колегія суддів, -


в с т а н о в и л а :


ОСОБА_6 звернулась до суду з позовом до ПАТ КБ "Приватбанк" про стягнення заборгованості з заробітної плати за період з 23 травня 2005 року по 27 серпня 2007 року в сумі 9832 грн. 60 коп., мотивуючи позовні вимоги тим, що вона працювала у відповідача на посаді менеджера і проживала та працювала в зоні посиленого радіоекологічного контролю, а саме в смт. Лисянка.

Вважає, що згідно ст. 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" відповідач не проводив передбачену даною статтею доплату до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, що призвело до утворення заборгованості, яку вона і просила стягнути.

Рішенням Лисянського районного суду Черкаської області від 22 лютого 2012 року позов задоволено.

Стягнуто з ПАТ КБ "Приватбанк" на користь ОСОБА_6 9832 грн. 60 коп. недоплаченої заробітної плати.

Не погоджуючись з даним рішенням суду, представник ПАТ КБ "Приватбанк" подав на нього апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку про задоволення апеляційної скарги.

Згідно до вимог ст. 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обгрунтованим.

Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.

Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Дані вимоги закону судом належним чином не враховані.

Судом встановлено, що позивачка працювала у відповідача на посаді спеціаліста, а потім менеджера з 23 травня 2005 року по 27 серпня 2007 року в Лисянському відділенні КБ "Приватбанк", що стверджується копією трудової книжки.

Згідно Постанови КМУ № 106 від 23.07.1991 року смт. Лисянка відноситься до четвертої зони посиленого радіоекологічного контролю.

Відповідно до ст. 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення проводиться доплата до заробітної плати у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Відповідно до ст. 62 вищезазначеного Закону фінансування витрат, пов'язаних з реалізацією цього Закону, здійснюється за рахунок державного бюджету.

Постановою КМУ № 931 (931-2005-п) від 16.09.2005) затверджений порядок використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення виплата компенсацій і допомоги, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (796-12).

Пунктом 25 Порядку встановлено, що виплати громадянам компенсацій, допомоги та надання пільг провадиться від дня набуття права на них, але не раніше дня одержання посвідчення встановленого зразка або інших документів, що підтверджують статус постраждалих, та з дня подання письмової заяви.

Письмова заява подається громадянином один раз на всі види компенсацій та допомоги. У разі зміни обставин заява поновлюється.

Відповідно до Постанови КМУ від 20 вересня 2005 р. № 936 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» призначення громадянам компенсацій, допомоги певних видів та надання пільг здійснюється за єдиною заявою відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 1146.

Порядок використання коштів держаного бюджету для виконання програм, пов'язаних з соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936.

Пунктом 5 цього Порядку передбачено, що соціальні виплати (види допомоги), передбачені підпунктами 5-13 пункту 4 цього Порядку, зокрема доплата особам за роботу (службу) на території зон радіоактивного забруднення відповідно до статей 39, 40 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", проводяться за місцем основної роботи (служби) громадян підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності без утворення юридичної особи, установами, організаціями та військовими частинами відповідно до розрахункових даних, поданих до уповноваженого органу за формою, затвердженою Мінпраці.

Відповідно до п. 6 зазначеного Порядку підприємства реєструються уповноваженим органом, яким згідно пункту 4 є центри по нарахуванню і виплаті соціальних допомог, управління праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад, для чого подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного року відомості про підприємство з визначенням кількості постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та допомоги певних видів за формою, затвердженою Мінпраці, і списки громадян із зазначенням прізвища, імені та по-батькові, категорії, серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного номера.

Розглядаючи справу, суд не дав належної оцінки доводам відповідача про те, що позивачкою за період роботи не були надані необхідні документи для визнання статусу потерпілої від Чорнобильської катастрофи. Банк не мав документального підтвердження наявності у ОСОБА_6 статусу особи, що має право на доплату відповідно до законодавства, у зв'язку з чим розрахунок із позивачкою проводився за загальними правилами.

В матеріалах справи відсутні дані про те, що позивачка за час роботи у відповідача зверталася до місцевого органу праці та соціального захисту населення з єдиною заявою про призначення їй даної доплати, що дана доплата їй була нарахована, але з вини відповідача не була їй виплачена.

За таких обставин колегія суддів вважає, що висновок суду про обґрунтованість позовних вимог не відповідає фактичним обставинам справи.

Рішення суду на підставі п. 3 ст. 309 ЦПК України підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову у задоволенні позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 303, 307, п. 3 ст. 309, ст. ст. 313, 316 ЦПК України, колегія суддів, -


в и р і ш и л а :


апеляційну скаргу ПАТ КБ "Приватбанк" задовільнити.

Рішення Лисянського районного суду Черкаської області від 22 лютого 2012 року скасувати.

ОСОБА_6 в задоволенні позовних вимог відмовити.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення копії ухвали особам, які беруть участь у справі і може бути оскаржене в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.



Головуючий :


Судді :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація