Справа № 2-816
2007рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2007року Бережанський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого-судді Новіцького І.П.
при секретарі Олексів О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бережанах справу за позовом ОСОБА_1 до Нараївської сільської ради про про продовження строку на прийняття спадщини і визнання права власності на земельний сертифікат,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка вказуючи, що після смерті її матері ОСОБА_2 залишилося спадкове майно у вигляді сертифікату на право на земельну частку (пай), а після смерті батька ОСОБА_3-сертифікат на право на земельну частку (пай),які знаходяться на територі селянської спілки «Хлібороб України» і хоч вона згідно закону являється єдиним спадкоємцем цієї спадщини, отримати її і розпорядитися нею не може в зв'зку з пропуском строку на прийняття спадщини, звернулася до суду з позовом до Нараївської сільської ради про продовження строку на прийняття спадщини та визнання за нею права власності на все спадкове майно.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги змінила, просить суд позов задоволити частково та продовжити їй строк на прийняття спадщини і визнати за нею право власності на сертифікат на право на земельну частку (пай),який знаходяться на територі селянської спілки «Хлібороб України» і належав її матері ОСОБА_2,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Представник Нараївської сільської ради в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечує.
Суд, розглянувши матеріали справи і вислухавши пояснення позивачки, представника Нараївської сільської ради та дослідивши письмові докази, прийшов до висновку, що позовні вимоги позивачки підлягають до часткового задоволення, виходячи з таких підстав.
У відповідності із ст.ст. 1216, 1218, 1220, 1225,1261, 1269,1270,1272-1275 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою; для прийняття спадщини встановлюється строк в шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; за позовом спадкоємця, якмий пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання заяви для прийняття спадщини.
Судом встановлено, що мати позивачки ОСОБА_2 була власником земельної частки ( паю ) у землі, яка перебуває у колективній власності селянської спілки « Хлібороб України», що в селі Нараїв Бережанського району.
Із долучених до справи свідоцтва про смерть вбачається, що мати позивачки ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і після її смерті залишилося спадкове майно у вигляді сертифікату на право на земельну частку (пай).
Пояснення позивачки в судовому засіданні свідчать про те, що строк на отримання спадщини вона пропустила з поважних пичин,оскільки на протязі тривалого часу постійно хворіла,а тому вчасно звернутися із заявою в нотаріальну контору не мала можливості.
Обставини, на які посилається позивачка, свідчать про те, що строк на
отримання спадщини вона пропустила з поважних причин, а тому суд вважає необхідним задоволити позовні вимоги позивачки і продовжити їй строк на отримання спадкового майна.
На підставі наведеного, керуючись cm.cm. 10, 14, 213, 215 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1218, 1220, 1225,1261, 1269,1270,1272-1275 ЦК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Продовжити позивачці ОСОБА_1 строк на прийняття спадщини за законом до 17 грудня 2007року.
Визнати за позивачкою ОСОБА_1 право власності на спадщину за законом, що залишилось після смерті її матері ОСОБА_2,яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у вигляді сертифіката на право на земельну частку(пай) НОМЕР_1,зареєстрованого 12 серпня 1998року у книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №52.
Рішення набирає чинності після закінчення строку на його оскарження. Заяву про апеляційне оскарження даного рішення може бути подано до Тернопільського апеляційного суду через Бережанський районний суд на протязі десяти днів після проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду надається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або без попередньої подачі заяви, але в строк на його оскарження.