РІШЕННЯ Справа №2-1889/08р.
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2008 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - Решетніка М.О.
при секретарі - Скрипниченко К.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа: відділ паспортної реєстраційної та міграційної служби Бабушкінського РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області «Про визнання втратившими право користування житловим приміщенням», -
встановив:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до відповідачів. В обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що квартира АДРЕСА_1 належить йому на підставі свідоцтва про право на спадщину, виданого 01 листопада 2004 року Новомосковською районною держнотконторою Дніпропетровської області після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року його батька ОСОБА_5. Батькові квартира належала на підставі договору купівлі-продажу від 27 грудня 1996 року, укладеного з відповідачами. З дня продажу квартири відповідачі не проживають в квартирі, однак до даного часу залишаються бути зареєстрованими за її адресою, чим створюють перешкоди в користуванні квартирою, а тому просив усунути такі перешкоди шляхом зняття відповідачів з реєстраційного обліку за адресою належної йому квартири.
В судовому засіданні позивач заявлені вимоги уточнив, просив визнати відповідачів втратившими право користування квартирою, оскільки вони не проживають в ній без поважних причин більше шести місяців, та зобов'язати відділ паспортної реєстраційної та міграційної служби Бабушкінського РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області зняти їх з реєстраційного обліку за адресою цієї квартири.
Відповідачі та представник третьої особи в судове засідання не з'явилися, про день слухання справи сповіщені належним чином, причину неявки суду не повідомили, в зв'язку з чим судом ухвалено про заочний розгляд справи у відповідності до ст.224 ЦПК України.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та на підставі ст.ст.71,72,163 ЖК України підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні власником квартири АДРЕСА_1 є позивач ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину, виданого 01 листопада 2004 року Новомосковською районною держнотконторою Дніпропетровської області, реєстр НОМЕР_1 (а.с.8), після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року його батька ОСОБА_5 (а.с.7).
Вищевказана квартира чотирьохкімнатна, житловою площею 68,1кв.м., загальною площею 94,6кв.м., належала померлому на підставі договору купівлі-продажу від 27 грудня 1996 року, укладеного з відповідачами та посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського нотаріального округу ОСОБА_6., реєстр НОМЕР_2(а.с.6).
Після продажу квартири відповідачі залишилися бути зареєстрованими за адресою вказаної квартири, що вбачається із довідки КЖЕП-1 (а.с.10), хоча фактично в ній не проживають з дня продажу, тобто більше шести місяців.
Перешкод для проживання в квартирі позивачем їм не створюється, їх речей в квартирі немає.
Згідно ст.163 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається займане житлове приміщення у випадках та в межах строків передбачених діючим законодавством.
У відповідності зі ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення на протязі шести місяців. А згідно зі ст.72 ЖК України визнання особи втратившою право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності її понад установлений діючим законодавством термін встановлюється в судовому порядку.
Дослідивши докази в їх сукупності суд вважає, що позивач у судовому засіданні довів факт не проживання відповідачів на спірній жилплощі понад шість місяців, тому їх слід визнати втратившими право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1, в зв'язку з чим зобов'язати відділ паспортної реєстраційної та міграційної служби Бабушкінського РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, реєстраційної та міграційної служби Бабушкінського РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області зняти їх з реєстраційного обліку за адресою вказаної спірної квартири.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3,10,11,57,60,213-215,224-226 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 втратившими право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1.
Зобов'язати відділ паспортної реєстраційної та міграційної служби Бабушкінського РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області зняти з реєстраційного обліку ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Або шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його постановив, за письмовою заявою відповідачів, котра може бути подана протягом десяти днів із дня отримання копії заочного рішення.
Суддя Решетнік М.О.