Судове рішення #2241045

                                                                                                Справа №2-725/2008р.

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

30 травня 2008 року  Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:

головуючого- судді                            Тимошенка С.В.

при секретарі            Коренчук О.Е,                                                розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоліської сільської Ради Татарбунарського району Одеської області про визнання права власності на земельний пай,

В С Т А Н О В И В:

     Позивачка звернулась до суду з позовом, у якому просить визнати за нею право власності на земельний пай, посилаючись на слідуючі обставини.

ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Білолісся Татарбунарського району Одеської області померла тітка позивачки ОСОБА_2. Після смерті спадкодавця залишилася земельна частка (пай) розміром 6,63 умовних кадастрових гектар, розташована на території Білоліської сільської Ради Татарбунарського району, яка належала останній на праві власності згідно сертифікату серії ОД № 0144349. Вказаний спадок мав право успадкувати батько позивачки ОСОБА_3 в порядку другої черги, як брат спадкодавця, але на час відкриття спадщини він помер.  

У зв'язку з прийняттям 1 січня 2004 року нового Цивільного Кодексу України, на підставі ст.1265 позивачка придбала право успадкувати земельну частку тітки в порядку п'ятої черги, але строк на прийняття спадщини минув, тому нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину по закону по вказаній причині.

Рішенням Татарбунарського районного суду від 04.03.2008 року позивачці був наданий додатковий строк на прийняття спадщини і після цього вона знову звернулась до нотаріальної контори, де їй відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину по причині відсутності в свідоцтвах про народження спадкодавця та її батька ОСОБА_3 відомостей по-батькові їх  батьків та прізвища матері, що позбавляє нотаріуса можливості засвідчити факт родинних відносин між вказаними особами та позивачкою.

За таких обставин, позивачка вимушена звернутись до суду з позовом про визнання за нею права власності на земельну частку (пай), посилаючись на докази того, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є її рідною тіткою

У судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але направив до суду заяву з проханням заслухати справу у його відсутності, не заперечуючи проти задоволення позову у попередньому судовому засіданні.

Представник третьої особи - Татарбунарської державної нотаріальної контори проти вимог позову не заперечував.

Вислухавши пояснення та доводи позивачки та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд вбачає підстави для задоволення позову.

Копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 (а.с.6) підтверджується, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Із копії сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ОД №0144349 (а.с11) від 12.11.1996 року вбачається, що ОСОБА_2 належить право на земельну частку (пай) розміром 6,63 умовних кадастрових гектар.

Відмова нотаріуса (а.с.14) свідчить про неможливість позивачки отримати свідоцтво про право власності на земельний пай в порядку п'ятої черги по мотиву відсутності документів, які б підтверджували факт родинних відносин з спадкодавцем.

Із копії свідоцтва про народження позивачки (а.с.5) вбачається, що її батьком є ОСОБА_3.

Копією свідоцтва про одруження (а.с.5) підтверджується вступ позивачки - уродженої ОСОБА_4 до шлюбу з ОСОБА_5, після чого її прізвище стало «ОСОБА_1».

Із довідки РАЦСу №4/04-77 від 17.01.2008р. видно, що 17.02.1943 року ОСОБА_6 зареєструвала шлюб з ОСОБА_7, після чого їй присвоєно прізвище ОСОБА_2.

Довідками РАЦСу №3/04-77 та 2/04-77 від 17 січня 2008 року (а.с.8) підтверджується, що батьками ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, були ОСОБА_8 та ОСОБА_9.

Із копії рішення Татарбунарського районного суду від 04.03.2008 року (а.с.12-13) видно, що позивачці  надано додатковий строк в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилась після смерті ОСОБА_2.

 Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, як передбачено ст.1217 ЦК України.

Згідно ст.1265 ЦК України у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

Відповідно до ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.   

У судовому засіданні з достовірністю встановлено, що спадкодавець ОСОБА_2 є рідною сестрою ОСОБА_3, батька позивачки, яка фактично на день смерті останньої залишилась її єдиною спадкоємицею п'ятої черги, так як батько на час відкриття спадку вже помер. Позивачка пропустила шестимісячний термін для подачі заяви до нотаріуса про прийняття спадщини з поважної причини, так як не знала про наявність земельного сертифікату на ім'я тітки ОСОБА_2 до 2008 року, а на час відкриття спадку ще не мала права на нього, не відмовилася від спадщини в установленому законом порядку та в неї на руках є сертифікат на право на земельну частку (пай) на ім'я спадкодавця. Тому рішенням Татарбунарського районного суду від 04.03.08 року їй був наданий додатковий строк на прийняття спадку, але нотаріальна контора повторно відмовила позивачці у видачі свідоцтва про право на спадок через відсутність доказів родинних зв'язків померлої з позивачкою.

Оскільки в судовому засіданні позивачкою надані вищезазначені докази, а відповідач та третя особа не заперечували проти задоволення позовних вимог, суд вважає можливим визнати за ОСОБА_1 право власності на земельний пай, який залишився після смерті її тітки ОСОБА_2. 

Керуючись ст.ст.1216-1217,1265,1268 ЦК України, ст.ст. 58-60, 213-215 ЦПК України, суд

                   В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Білоліської сільської Ради Татарбунарського району про визнання права власності на земельний пай  - задовольнити.    

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай) розміром 6,63 умовних кадастрових гектар, яка належала ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ОД №144349 по праву успадкування.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

     Суддя                            Тимошенко

  • Номер: 6/587/66/19
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-752/2008
  • Суд: Сумський районний суд Сумської області
  • Суддя: Тимошенко С.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.09.2019
  • Дата етапу: 28.10.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація