АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___________________________________________________________________________________________________
Провадження
№ 22-ц/2090/2446/2012 Головуючий 1 інстанції -Савченко Г.М.
Справа № 2-661/11 Доповідач: Пономаренко Ю.А.
Категорія -інші
У Х В А Л А
І М Е Н Е М УКРАЇНИ
20 березня 2012 року
Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі:
головуючого - судді Пономаренко Ю.А
суддів - Кукліної Н.О., Черкасова В.В.
при секретарі: Давшан А.М., Каплоух Н.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського районного суду Харківської області від 07 жовтня 2009 року по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, треті особи - Пісочинська селищна рада Харківського району Харківської області, Друга державна нотаріальна контора Харківського району Харківської області, про визнання права власності в порядку спадкування за законом
В С Т А Н О В И Л А :
В липні 2008 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що на підставі договору забудови і безстрокового користування земельною ділянкою від 10 квітня 1952 року, його батьком - ОСОБА_4, на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 було побудовано будинок та господарські будівлі. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, Дружина померлого та мати позивача ОСОБА_5 та його брат - ОСОБА_6 до нотаріальної контори із заявами про прийняття спадщини не звертались, але спадщину прийняли шляхом фактичного вступу в управління та володіння спадковим майном, оскільки на час відкриття спадщини постійно проживали в спадковому будинку. Позивач, також прийняв спадщину після смерті батька, оскільки узяв належні тому за життя предмети одягу, деякі меблі, посуд, інструмент, а також відремонтував фундамент будинку. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла його мати ОСОБА_5 У зв'язку з хворобою він до нотаріальної із заявою про прийняття спадщини у передбачений законом строк не звернувся, спадщину прийняв фактичним вступом у володіння спадковим майном.
Посилаючись на викладене, просив визнати за його матір'ю ОСОБА_5 право власності на частину набутого у шлюбі з ОСОБА_4 спільного сумісного майна - житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, визнати за ним, ОСОБА_2, його братом - ОСОБА_6 та його матір'ю - ОСОБА_5 право власності за кожним на 1/6 частину зазначеного нерухомого майна в порядку спадкування за законом після ті померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4, а всього за ОСОБА_5 визнати право власності на 4/6 частини вказаного будинку, поновити йому строк для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_5
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 7 жовтня 2009 року позов ОСОБА_2 в частині визначення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 залишено без розгляду.
Заочним рішенням Харківського районного суду Харківської області від 07 жовтня 2009 року позов ОСОБА_2 задоволено. Визнано за ОСОБА_5 право власності на Ѕ частину спільного сумісного майна подружжя - житлового будинку з господарськими будівлями, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, визнано за ОСОБА_5, ОСОБА_2, ОСОБА_6 право власності за кожним на 1/6 частину вказаного нерухомого майна в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, а всього за ОСОБА_5 - право власності на 4/6 частини житлового будинку та господарських будівель, визнано за ОСОБА_2 право власності на 4/6 частини зазначено житлового будинку в порядку спадкування за заповітом після смерті матері ОСОБА_5, а всього за ОСОБА_2 визнано право власності на 5/6 частин житлового будинку з господарськими будівлями, зобов'язано комунальне підприємство «Харківське районне бюро технічної інвентаризації» зареєструвати за ОСОБА_2 право власності.
Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 26 жовтня 2010 року заяву ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення залишено без задоволення.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення судом першої інстанції норм процесуального права, просив рішення суду скасувати, справу направити на новий розгляд до того ж суду. Скарга мотивована тим, що позивачем не доведено факту прийняття спадщини після смерті батьків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, у зв'язку з чим висновки суду про визнання за ним права власності на 5/6 частини квартири є незаконними.
У суді апеляційної інстанції ОСОБА_1 заявив клопотання про відмову від апеляційної скарги.
Судова колегія вважає, що заява про відмову від апеляційної скарги підлягає задоволенню за таких підстав.
За змістом ч. 4 ст. 300 ЦПК України особа, яка подала апеляційну скаргу, має право протягом усього часу розгляду справи відмовитися від неї повністю або частково. Питання про прийняття відмови від апеляційної скарги і закриття у зв'язку з цим апеляційного провадження вирішується апеляційним судом, що розглядає справу, в судовому засіданні. Повторне оскарження цього рішення, ухвали з тих самих підстав не допускається.
ОСОБА_1 в судовому засіданні було роз'яснено, що повторне оскарження заочне рішення Харківського районного суду Харківської області від 7 жовтня 2009 року з тих самих підстав не допускається.
Судова колегія, вислухавши думку учасників процесу, вважає за можливе задовольнити заяву ОСОБА_1 про відмову від апеляційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ч. 4 ст. 300 ЦПК України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Прийняти відмову від апеляційної скарги ОСОБА_1 на заочне рішення Харківського районного суду Харківської області від 07 жовтня 2009 року.
Апеляційне провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_1, треті особи - Пісочинська селищна рада Харківського району Харківської області, Друга державна нотаріальна контора Харківського району Харківської області, про визнання права власності в порядку спадкування за законом - закрити.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно з моменту проголошення.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий -
Судді -