ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
09 квітня 2012 року № 2а-4821/12/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1
до Прокуратури міста Києва
про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії, відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Прокуратури м. Києва про визнання мовчання Прокуратури м. Києва на скаргу ветеранів незаконною, що порушує їх права, передбачені ст. 18 Закону України «Про звернення громадян», зобов'язання розглянути скаргу ОСОБА_1 в його та його представників присутності та надати письмову відповідь по суті перелічених питань, пов'язаних з порушенням законодавства людиною, якій державою довірено нагляд за додержанням законів, компенсування 10 000, 00 грн. за моральну шкоду, враховуючи друге звернення до суду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною четвертою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Згідно з ч. 4 ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.
Статтею 40 Закону України «Про нотаріат»визначено перелік довіреностей прирівняних до нотаріально посвідчених.
Позовна заява позивача підписана представником позивача ОСОБА_2, та до позовної заяви додано довіреність, яка видана Всеукраїнським об'єднанням ветеранів Київського міського відділення, що є порушенням вищевказаних вимог.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В позовних вимогах позивач просить зобов'язати Прокуратуру м. Києва розглянути його скаргу в його та присутності його представників по суті перелічених питань, пов'язаних з порушенням законодавства людиною, якій державою довірено нагляд за додержанням законів, однак до матеріалів позовної заяви додано звернення Печерського районного відділення Київського міського відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів війни, адресоване Прокуратурі м. Києва, без підпису.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В порушення вказаних вимог, позивні вимоги позивача не відповідають способам захисту, встановлених в ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків до 19 квітня 2012 року.
Керуючись ст. 98, ст. 106, п. 3 ч. 1 ст. 107, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
3. Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків до 19 квітня 2012 року.
4. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена у порядку, встановленому в ст. 254 та ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.
Суддя І.М. Погрібніченко