Судове рішення #22345607

23.04.2012

Справа № 212/2322/2012


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.04.2012 року

Ленінський районний суд м. Вінниці

в складі:судді Бойка В.М.

за участю секретаря Музики А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та утримання дружини, суд -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та утримання дружини.

Позовні вимоги аргументовані тим, що 18 липня 2009 року позивачка уклала шлюб з ОСОБА_2, який вони зареєстрували у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис №1322.

Від шлюбу мають сина - ОСОБА_3, 2010 року народження.

Їхня сім'я з 1 лютого 2011 року проживала за адресою АДРЕСА_1 у двохкімнатній квартирі, що належить чоловікові ОСОБА_2 на праві приватної власності та була придбана в період нашого шлюбу.

На протязі останнього року сімейне життя між ними поступово погіршувалося, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення між ними шлюбних відносин.

05 грудня 2011 року сталась чергова сварка, в ході якої відповідач, будучи у нетверезому стані, фізично та словесно ображав позивачку. В цей же день він силою відібрав у неї ключі від їхньої квартири і змусив разом з їхнім сином покинути помешкання. Позивачці лише вдалося зібрати деякі свої особисті речі та речі сина і переїхати проживати до її батьків за адресою: АДРЕСА_2, де вона з сином мешкає по сьогоднішній день.

Па даний момент ведення між ними спільного господарства та сумісне проживання остаточно припинено. За час, який минув з 05 грудня 2011 року, відповідач жодного разу не поцікавився, як проживає його син та не надавав зароблені кошти на потреби сім'ї, в тому числі дитини. Тому, у позивачки є підстави вважати, що відповідач і в подальшому буде ухилятись від матеріального утримання дитини та в добровільному порядку сплачувати аліменти.

Відповідач офіційно не був працевлаштований. Кошти заробляє шляхом надання разових фото послуг приватним фізичним особам. Про щомісячні розміри таких заробітків протягом останніх двох місяців позивачці не відомо. В минулому 2011 році розміри таких заробітків відповідача становили більше 3500 грн. на місяць в залежності від кількості замовлень. На сьогоднішній день працює він чи ні, їй не відомо.

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги частково у твердій грошовій сумі на суму 800 грн. на утримання неповнолітнього сина і 300 грн. на власне утримання, та просила їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, про судове засідання повідомлявся вчасно та належним чином, а тому суд, заслухавши думку позивачки, ухвалив провести заочний розгляд справи за відсутності відповідача.

Судом у справі встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

18 липня 2009 року позивачка уклала шлюб з ОСОБА_2. який вони зареєстрували у відділі державної реєстрації актів цивільного стану Вінницького міського управління юстиції Вінницької області, актовий запис №1322, що підтверджується відповідним свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 18.07.2009 року, актовий запис № 1322 (а.с. 4).

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 16.03.2010 року, актовий запис № 984, батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 5).

Згідно довідки № 251 від 12.04.2012 року, син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає разом із позивачкою ОСОБА_1 (а.с. 14).

Діючим сімейним законодавством (ст. 180 СК України) передбачено, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У ст. 182 ч. 2 СК України зазначено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів мас нерегулярний, мінливий доход, а також за інших обставин, що мають істотне значення, суд, за заявою платника або одержувача, може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Крім того, згідно з вимогами ч. 2 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина має право на утримання від чоловіка - батька дитини, до досягнення дитиною трьох років.

Тому суд, враховуючи вищенаведене, вважає за необхідним стягувати з відповідача аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі, у розмірі 800 гривень і до досягнення дитиною повноліття. А також аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання, як дружини, у твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн., до досягнення дитиною -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Враховуючи те, що позивачка була звільнена від сплати судового збору розгляду справи, їх, згідно ст.ст. 81, 88 ЦПК України, слід стягнути з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 81, 88, 209, 215, ЦПК України, ст.ст. 84, ч. 2, 180, 181, 182 ч. 2, 184 ч. 1 Сімейного кодексу України, суд-


В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, 1986 року народження, уродженого в с. Цауль, Дондюшанського району, Республіки Молдова, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі, у розмірі 800 гривень, починаючи стягнення з 08.02.2012 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягувати з ОСОБА_2, 1986 року народження, уродженого в с. Цауль, Дондюшанського району, Республіки Молдова, аліменти на користь ОСОБА_1 на її утримання, як дружини, у твердій грошовій сумі у розмірі 300 грн., починаючи стягнення з 08.02.2012 року, до досягнення дитиною -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років.

Стягнути з ОСОБА_2, 1986 року народження, уродженого в с. Цауль, Дондюшанського району, Республіки Молдова, судовий збір у сумі 214,60 грн. на користь держави.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення допустити до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подана відповідачем протягом 10 днів з дня отримання його копії

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового засідання, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація