Судове рішення #2233492
Справа № 2-2057/08

 

                                                                         Справа № 2-2057/08

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2008 р.              Київський районний суд м. Сімферополя в складі:

                                           Головуючої - судді Чумаченко Р.Д.

                                          При секретарі           Ліфінцової Я.В. 

                                          за участю адвоката    ОСОБА_1.

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_2, що діє в інтересах ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 до Товариства з обмеженою відповідальністю “Кримпетроліумбуд” та Управління державної реєстрації  юридичних осіб  і фізичних осіб - підприємців Сімферопольської міської ради  про визнання  недійсними : протоколу № 4 загального зібрання засновників КП ПМК-36” від 01.07.2005р., Статуту ТОВ “Кримпетроліумбуд” та скасування припинення юридичної особи - КП “ПМК-36” шляхом перетворення в ТОВ “Кримпетроліумбуд” від 25.10.2005р..

                                          

В С Т А Н О В И В:

            Позивачі звернулися до суду із зазначеним позовом. В обґрунтування якого вказують, що вони були засновниками КП ПМК-36, яке утворилося в результаті реорганізації Орендного підприємства «ПМК-36» в колективне підприємство  «ПМК-36», що підтверджується протоколом зборів засновників від 09.12.2000 р. і Статутом  КП, зареєстрованим 27.12.2000 р. виконавчим Комітетом Київської районної ради м. Сімферополя. Заява про вихід з складу засновників ними не подавалася. Не дивлячись на це, загальний збір засновників КП «ПМК-36» про припинення і перетворення останнього в ТОВ «Кримпетроліумстрой» був проведений без їх  повідомлення і участі. Позивачі вважають, що такими діями відповідача порушені положення Статуту КП «ПМК-36» і їх права. Позивачі затверджують, що на момент проведення загального збору - 01.07.05 р. до складу засновників КП входило 13 членів трудового колективу, у тому числі, і вони. З протоколу збору убачається, що в зборі брали участь тільки 5 чоловік., тобто збір був не правомочним.  Позивачі вважають, що відповідач своїми діями  грубо порушив  їх права. Порушене право підлягає судовому захисту.

             В судовому засіданні представник позивачів ОСОБА_2, позивачі ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5. свої вимоги підтримали. Позивач ОСОБА_6. заявив відмову від позову, який був прийнятий судом.

           Представники відповідачів проти позову заперечували, вважаючи його необґрунтованим.

            Вислухавши позивачів, їх представника, представників відповідачів, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

             Як указують позивачі в своєму позові,  вони були засновниками КП ПМК-36, яке утворилося в результаті реорганізації Орендного підприємства «ПМК-36» в колективне підприємство  «ПМК-36», що підтверджується протоколом зборів засновників від 09.12.2000 р. і Статутом  КП, зареєстрованим 27.12.2000 р. виконавчим Комітетом Київської районної ради м. Сімферополя. Заява про вихід з складу засновників ними не подавалася. Не дивлячись на це, загальний збір засновників КП «ПМК-36» про припинення і перетворення останнього в ТОВ «Кримпетроліумстрой» був проведений без їх  повідомлення і участі. Позивачі вважають, що такими діями відповідача порушені положення Статуту КП «ПМК-36» і їх права. Позивачі затверджують, що на момент проведення загального збору - 01.07.05 р. до складу засновників КП входило 13 членів трудового колективу, у тому числі, і вони. З протоколу збору убачається, що в зборі брали участь тільки 5 чоловік., тобто збір був не правомочним.  Позивачі вважають, що відповідач своїми діями  грубо порушив  їх права. Порушене право підлягає судовому захисту.

           В судовому засіданні позивачі, а також їх представники заявлені вимоги підтримали.

           Представники відповідачів - ТОВ «Кримпетроліумстрой» і Управління державної реєстрації  юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців при Сімферопольської міської ради АР Крим проти позову заперечували, рахуючи його необґрунтованим.

            Вислухав сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

           Судовим розглядом встановлено, що згідно протоколу засновницького збору колективного підприємства ПМК-36 від 09.12.2000 р. в результаті реорганізації Орендного підприємства «ПМК-36» було створено колективне підприємство «ПМК-36». Це підтверджується п.1.1 Статуту знов створеного колективного підприємства.  В п.1.2 Статуту КП вказано, що засновником Підприємства є трудовий колектив. Персоніфікованого списку засновників (учасників) підприємства Статут не містить, оскільки це не передбачено організаційно-правовою формою колективного підприємства.

          Згідно ст.. 15 Закону України «Про підприємства в Україні», діючого на період створення КП «ПМК-36», трудовий колектив підприємства складають всі громадяни, які своїм працею беруть участь в його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди), а також інших форм, які регулюють трудові відносини працівника з підприємством.

        При цьому спеціальні пізнання членів трудового колективу КП «ПМК-36»  передбачені   розділом 7 Статуту КП., яким визначено поняття членів підприємства, порядок оформлення членства в Підприємстві, їх права і обов'язки, у тому числі, і по участі в управлінні підприємством.

         Зокрема, п.7.1 Статуту передбачено, що членами Підприємства можуть бути громадяни, які досягли 16-річного віку і підтвердили здатність брати участь в його діяльності, пропрацювавши на підприємстві не менше 2-х місяців.

          Пункт 7.2 Статуту визначає, що питання про прийняття в члені Підприємства вирішуються дирекцією Підприємства протягом одного місяця після надходження заяви у письмовій формі про вступ  їх до членів Підприємства.

           На момент ухвалення рішення про реорганізацію КП «ПМК-36» в ТОВ «Кримпетроліумстрой» позивачі ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5. не являлися членами трудового колективу, оскільки були звільнені раніше. Не були вони і учасниками  підприємства, оскільки відповідно до п.7.2 Статуту Підприємства питання про прийняття в члени підприємства вирішуються дирекцією на підставі заяви претендента. Даних про прийняття позивачів в члені Підприємства  не надані. Позивачі також не внесли пайові  внески в майно КП ( ст..4.3 Статуту).

             Один тільки факт знаходження в  трудових відносинах з орендним підприємством позивачів на дату створення колективного підприємства не наділяє їх статусом засновників цього підприємства.

               Крім того, є судові рішення, які мають преюдиціальну силу для вирішення даного спору. 

               Зокрема, рішення Київського районного суду м. Сімферополя від 03.04.2006 р., яким ОСОБА_5. відмовлено в позові про визнання його права на участь і керівництві в колективному підприємстві «ПМК-36» на тій підставі, що він не був членом підприємства.

              Севастопольський Апеляційний господарський  суд своєю ухвалою від 11 грудня 2007 р. припинив провадження по справі між сторонами по цієї ж справі за аналогічним позовом на тій підставі, що ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5. не знаходилися в корпоративних відносинах з підприємством, тобто не були його засновниками.

             Таким чином, судом встановлено, що 01.07.2005 р. проводилися загальні збори трудового колективу Колективного  підприємства «ПМК-36», про що свідчить оспорюваний позивачами протокол № 4. На цей період в підприємстві працювали, тобто були членами трудового колективу 5 чоловік, які одночасно були і членами підприємства: ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11..

            Відповідно до п.8.1. Статуту КП «ПМК-36» самим найвищим органом управління Підприємством є загальний збір (конференція) трудового колективу. Згідно п.12.2 Статуту реорганізація Підприємства відбувається за рішенням загального збору учасників підприємства. При реорганізації підприємства вся сукупність прав і обов'язків підприємства переходить до правонаступника.

            Тобто,  члени трудового колективу - члени Підприємства у повному складі відповідно до Статуту КП «ПМК-36» на загальному зборі 01.07.2005 р. ухвалили законне рішення про перетворення  колективного підприємства в ТОВ «Кримпетроліумбуд» .

             Відділ  державної реєстрації юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців Симферопольської міської ради АР Крим у відповідності до цього рішення на законних підставах включило ТОВ «Кримпетроліумбуд» в державний реєстр.

             Суд  не знаходить підстав до  задоволення позову в повному об'ємі.

             На підставі викладеного, ст..ст.100,106 ЦК України, Статуту КП «ПМК-36», керуючись ст..ст. 209,211-215 ЦПК України,  с у д

 

В И Р І Ш И В:

                    В позові ОСОБА_2, що діє в інтересах ОСОБА_3 та ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Товариства з обмеженою відповідальністю “Кримпетроліумбуд” та Управління державної реєстрації  юридичних осіб  і фізичних осіб - підприємців Сімферопольської міської ради  про визнання  недійсними : протоколу № 4 загального зібрання засновників КП ПМК-36” від 01.07.2005р., Статуту ТОВ “Кримпетроліумбуд” та скасування припинення юридичної особи - КП “ПМК-36” шляхом перетворення в ТОВ “Кримпетроліумбуд” від 25.10.2005р. - відмовити.

          Стягнути з ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5  солідарно в доход держави  державне мито в розмірі 8,50 грн., а також за інформаційно-технічно забезпечення судового розгляду справи 7,50 грн.

          На рішення  може бути принесена заява  про апеляційне оскарження  протягом  десяти днів зі дня проголошення рішення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти  днів після  подання заяви про апеляційне оскарження  до Апеляційного суду АР Крим, через Київський районний суд м. Сімферополя.

 

Суддя

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація