Судове рішення #2232958
Справа № 2-506

Справа № 2-506

2008 р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

 

07 травня 2008 року   Покровський районний суд Дніпропетровської області

 

в складі головуючого                        Єланського О.Г.

при секретареві                                  Копиці С.І.

 

розглянувши у судовому засіданні в смт Покровське справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання договору купівлі-продажу дійсним, -

 

                                                                        встановив:

            ОСОБА_1. звернулася до суду із позовною заявою про визнання договору купівлі-продажу дійсним. В позовній заяві вона зазначила, що 24 квітня 1998 року відповідачем ОСОБА_2. у ОСОБА_3, діючій від імені власника ОСОБА_4, придбаний житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1. Між продавцем та покупцем був заключний договір купівлі-продажу і зареєстрований Українською товарною біржею 24.04.1998 року за № 11528 та зареєстрований у Синельниківському МБТІ в реєстровій книзі за № 13 в реєстрі № 9 від 04.05.1998 року. Необхідна нотаріальна форма укладення договору купівлі-продажу будинку не дотримана. ІНФОРМАЦІЯ_1року ОСОБА_4 померла. ІНФОРМАЦІЯ_2року ОСОБА_3 померла. По угоді відповідачем виконані обов'язки покупця, а продавцем переданий був йому будинок. 12.10.2007 року між нею та відповідачем ОСОБА_2. була досягнута домовленість по купівлі-продажу зазначеного вище будинку в АДРЕСА_1. При укладенні угоди ними було погоджено всі належні умови купівлі-продажу житлового приміщення зокрема, щодо ціни, передачі будинку у власність, оформлення договору в нотаріальній конторі тощо. На підтвердження укладеної угоди, того ж дня, нею було сплачено відповідачу 5000 грн., з оговорених 6000 грн., що підтверджується розпискою відповідача, а 1000 грн. залишилось у неї для покриття витрат по документальному переоформленню даного будинку. Після виконання нею зобов'язань покупця, сплаті коштів, відповідач передав їй ключі та документи на будинок, після чого вона в нього вселилася. Але до теперішнього часу відповідач не посвідчив договір купівлі-продажу нотаріально та не провів перереєстрацію домоволодіння в органах БТІ з причини не дотримання нотаріальної форми заключення договору купівлі-продажу будинку оформленої Українською товарною біржею. На її вимоги, щодо проведення зазначеного відповідач не реагує. Тому позивач просить суд визнати даний договір купівлі-продажу дійсним.

Справу розглянуто відповідно ст. 169 ЦПК України у відсутності позивача, представника відповідача, представника третьої особи - товарної біржі „Українська”, представника третьої особи КП Синельниківського МБТІ, третьої особи Державного нотаріуса Кривошей О.Г., третіх осіб ОСОБА_5. та ОСОБА_6., які не з'явилися в судове засідання надіславши до суду заяву з проханням розглянути справу без їх присутності. Проти задоволення позову не заперечують.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню. Із матеріалів справи видно, що договір купівлі-продажу нерухомості: житлового будинку, що знаходиться в АДРЕСА_1, укладений між ОСОБА_3, діючої від імені ОСОБА_4, та ОСОБА_2, зареєстрований Українською товарною біржею 24 квітня  1998 року.

Згідно довідки КП Синельниківське МБТІ від 21.12.2007 року видно, що житловий будинок, розташований в АДРЕСА_1належить ОСОБА_2 згідно договору купівлі-продажу нерухомості, посвідченого Українською товарною біржею 24.04.1998 року р.№11528.

З розписки від 12.10.2007 року написаної ОСОБА_2 видно, що вона отримала 5000 грн. від ОСОБА_1за будинок який вона їй продала.

Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

            Таким чином, немає сумнівів проти визнання договору купівлі-продажу дійсним, оскільки між сторонами було виконані всі належні умови купівлі-продажу житлового приміщення, але між громадянами договір купівлі-продажу житла повинен бути завірений нотаріально.

Відповідно до ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача необхідно стягнути 219 грн. 64 коп. судового збору та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.

 

                        На підставі викладеного та керуючись ст. 215 ЦПК України, суд, -

 

                                                                        вирішив:

 

            Визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку за адресою                             АДРЕСА_1 між ОСОБА_1та ОСОБА_2.

Визнати за ОСОБА_1право власності на житловий будинок в                             АДРЕСА_1.

Стягнути  з ОСОБА_2на  користь  ОСОБА_1 судовий збір  в розмірі 219 грн. 64 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 грн.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано до районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана  в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області через районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

 

 

Суддя:                                                                                                        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація