Судове рішення #22325102


18.04.2012


Справа №212/6219/2012

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.04.2012 року Ленінський районний суд м. Вінниці

у складі головуючого судді Саблук С.А.,

при секретарі Заселян Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вінниці подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_1 про тимчасове обмеження ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов'язань, -

ВСТАНОВИВ:


Старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним поданням, яке мотивовано тим, що на виконанні відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби знаходиться виконавче провадження щодо виконання виконавчого листа № 2-57 виданого Замостянським районним судом м. Вінниці 08.09.2010 р. про стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 коштів на суму 667963 гривень. Боржник добровільно заборгованість не погашає, з чого слід вжити заходів для забезпечення своєчасного та повного виконання вимоги.

Стягувач та боржник в судове засідання не з'явились.

Суд, розглянувши подання, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що в подання підлягає задоволенню враховуючи наступне.

Відповідно до ст. 11 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження має право, зокрема, у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Згідно ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України", громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта або виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання -до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов'язання заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, або він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань.

Відповідно до ст. 377-1 ЦПК України, питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби; суд негайно розглядає зазначене подання, без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Отже, наявність у ОСОБА_2 - невиконаних зобов'язань, покладених на нього судовими рішеннями, є підставою для тимчасового обмеження його у праві виїзду за межі України, а тому подання слід задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", ст. 3771 ЦПК України, суд, -


УХВАЛИВ:

Подання задовольнити.

Тимчасово обмежити ОСОБА_2, (ідентифікаційний код НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданого Замостянським РВУМВС України у Вінницькій області 12.06.2008 року), у праві виїзду за межі України до виконання ним зобов'язань за рішеннями суду.

Виконання ухвали доручити Державній прикордонній службі України.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація