Справа № 2-а-291/12
У Х В А Л А
«28»березня 2012 р. суддя Оболонського районного суду м. Києва Белоконна І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії як учаснику бойових дій,-
в с т а н о в и в :
27.02.2012 року до Оболонського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії як учаснику бойових дій.
Перевіривши матеріали позову, з'ясовано, що позовна заява відповідає вимогам, встановленими ст. 106 КАС України, позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, однак адміністративний позов подано поза межами строку, встановленого законом, у зв'язку з наступним.
Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач знав про порушення свого права з часу отримання пенсії у меншому розмірі, ніж передбачено Законом, позовна заява надійшла до суду 27.02.2012 року, тобто адміністративний позов в частині позовних вимог про здійснення перерахунку пенсії за період до 21.07.2011 року подано поза межами шестимісячного строку для звернення до суду, визначеного ст. 99 КАС України.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно ст. 106 КАС України, у позовній заяві зазначається, зокрема, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Поважних причин пропуску даного строку позивачем не зазначено.
У відповідності з вимогами ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом. Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним відкрити скорочене провадження в даній адміністративній справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 183-2 КАС України, -
у х в а л и в :
Відкрити скорочене провадження по розгляду адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат Головного управління соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії як учаснику бойових дій.
Копію ухвали разом з копією позовної заяви та доданими до неї документами направити відповідачам.
Відповідачі у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів можуть подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Вказані документи мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду (2-й поверх, каб. № 4).
У випадку неподання своїх заперечень протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали, справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в частині залишення позовних вимог без розгляду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Оболонський районний суд м. Києва.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: І.В. Белоконна 02.04.2012 Справа № 2-а-291/12
- Номер: 2-аво/295/39/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-291/12
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Белоконна І. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.09.2017
- Дата етапу: 03.10.2017