Справа № 22 ц - 687/07 Головуючий у 1 інстанції Савицька Н.В.
Категорія № 20 Доповідач Сівчук Є.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 серпня 2007 р. місто Луцьк
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого Сівчука Є.І.
суддів Мудренко Л.І., Русинчука М.М.
при секретарі Губарик К.А.
з участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_3. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення матеріальної та моральної шкоди за апеляційною скаргою відповідачки ОСОБА_3 на рішення Луцького міськрайонного суду від 21 червня 2007 p., -
ВСТАНОВИЛА:
Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивував тим, що відповідачка спричинила тілесні ушкодження його сину ОСОБА_2 що виразились у переломі променевої кістки правої руки, що призвело до тривалого лікування, перенесення болю і душевних страждань.
На лікування сина витрачено 245 грн. 05 коп. для придбання ліків, понесено витрати на поїздки до лікарні в сумі 210 грн., на посилене харчування -500 грн.
Крім цього, син та дочка внаслідок перенесеного стресу, не змогли відвідувати школу, навчатись, спокійно спати. Син ОСОБА_2 змушений протягом місяця перебувати у гіпсі, чим порушено нормальні умови проживання, навчання, спілкування з дітьми.
Покликаючись на зазначені обставини просив стягнути 10000 грн. моральної шкоди.
Рішенням Луцького міськрайонного суду від 21 червня 2007 р. позов задовольнено частково.
Стягнуто з ОСОБА_3 в користь ОСОБА_1., який діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2. суму в розмірі 4500 грн. за завдану злочином моральну шкоду.
Стягнуто з ОСОБА_3. в користь держави 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення та 8 грн. 50 коп. судового збору.
В решті позову відмовлено.
В поданій апеляційній скарзі відповідачка ОСОБА_3. зазначає, що рішення є незаконним і необгрунтованим. Судом не зазначено в чому полягає
2
порушення нормальних життєвих зв'язків та моральних страждань неповнолітнього ОСОБА_2, не наведено мотивів, якими керувався суд визначаючи розмір моральної шкоди.
Просить скасувати рішення та винести нове, яким зменшити розмір моральної шкоди.
Заслухавши пояснення відповідачки ОСОБА_3., яка апеляційну скаргу підтримала, позивача ОСОБА_1., який скаргу заперечив, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги із слідуючих підстав.
При розгляді справи встановлено, що 5 вересня 2006 р. відповідачка ОСОБА_3. на грунті неприязних відносин, умисно нанесла удар кулаком по правій руці малолітнього ОСОБА_1., чим спричинила йому тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості у вигляді закритого перелому нижньої третини правої променевої кістки без зміщення.
Вина ОСОБА_3. стверджується вироком Луцького міськрайонного суду від 2 лютого 2007 року, який залишений без змін в частині кваліфікації і призначення покарання ухвалою апеляційного суду Волинської області від 10 квітня 2007 року, (а.с.3-7).
Суд першої інстанції повно встановивши всі обставини справи, та виходячи з вимог ч.1 ст.1167 ЦК України, підставно прийшов до висновку, що неправомірними діями відповідачки ОСОБА_3. спричинено моральну шкоду малолітньому ОСОБА_2., що полягала у душевних, психічних та фізичних стражданнях у зв'язку з ушкодженням здоров'я та переломом руки, тривалим знаходженням у гіпсі, що потягло вимушені зміни у житті, навчанні, спілкуванні з однолітками та з врахуванням характеру, обсягу цих страждань, виходячи із засад розумності, виваженості і справедливості, визначив розмір цієї шкоди в сумі 4500 грн.
Оскільки позивачем не представлено доказів про понесену матеріальну шкоду, тому в її стягненні відмовлено.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
Рішення відповідає встановленим обставинам та вимогам закону. Порушень норм матеріального і процесуального права при його ухваленні не допущено.
Керуючись ст.ст.307, 308, 313-315, 317 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відповідачки ОСОБА_3- відхилити.
Рішення Луцького міськрайонного суду від 21 червня 2007 р. залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.