Судове рішення #22261518


Справа № 2-1483/12


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

( заочне)

22 березня 2012 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого -судді - Лозинської М.І.,

за участю секретаря- Назарчук П.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: Відділ реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві про визнання батьківства,-


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернувся з позовом до відповідачки в якому просить визнати його батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1; зобов`язати Відділ реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві внести зміни до актового запису № 2832 від 10.12.2005 року про народження ОСОБА_2, а саме в відомостях про батька вказати-громадянина України, ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_2, та видати нове Свідоцтво про народження ОСОБА_2.

В обґрунтування своїх позовних вимог послався на те, що з 2004 року він з відповідачкою проживав однією сім`єю без реєстрації шлюбу. Від спільного проживання з відповідачкою ,ІНФОРМАЦІЯ_1 у них народилась -донька - ОСОБА_2. З 2006 року , як зазначає позивач, вони з відповідачкою разом не проживають та не ведуть спільного господарства, вихованням та утриманням доньки займається виключно відповідач. На момент , коли доньці виповнилось 5 років та постало питання стосовно ії освіти, позивач дізнався ,що у Свідоцтві про народження НОМЕР_1,у відомостях про батька записано відомості про батька «ОСОБА_2»,що було здійснено на вимоги відповідачки при реєстрації народження у відділі реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві. Саме до цього моменту як зазначає позивач, йому не було відомо про те, що відомості про нього, як батька дитини, у свідоцтво про народження відсутні., у зв`язку з чим він змушений звернутись до суду з зазначеною заявою.

В ході судового розгляду представник позивача підтримала позовну заяву, зазначила про те, вихованням та утриманням малолітньої ОСОБА_2, займається виключно батько-позивач по справі, в підтвердження чого надати довідку з Дошкільного навчального закладу , який відвідує донька та акт про місце проживання малолітньої ,складений Новопетрівською сільською радою Вишгородського району.

Відповідачка ,будучи повідомленою належним чином за зареєстрованим у встановленому порядку місцем проживання, в судове засідання не з»явилась. Відповідно до акту, складеного КП «Залізничне»за місцем реєстрації: АДРЕСА_1 відповідачка не проживає 36 місяців. ( а.с.40).Відповідно до ст..224 ЦПК України судом ухвалено про проведення заочного розгляду справи у відсутності відповідачки, повідомленої належним чином , про що представник позивача не заперечувала.

Відділом реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у місті Києві через канцелярію суду направлено клопотання в якому зазначено про відсутність заперечень проти позовних вимог, та розгляд справи за відсутності представника відділу. (а.с.35).

Вислухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази у їх сукупності , суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи із наступного.

Відповідно до пункту 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» за загальним правилом дії законів та інших нормативно-правових актів у часі застосовуються до сімейних відносин, які виникли після набрання ним чинності, тобто не раніше 1 січня 2004 р. До сімейних відносин, які вже існували на зазначену дату, норми СК застосовуються в частині лише тих прав і обов'язків, що виникли після набрання ним чинності. Ці права й обов'язки визначаються на підставах, передбачених Сімейним Кодексом.

Як вбачається з свідоцтва про народження малолітня ОСОБА_2, виданого Відділом реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві на підставі актового запису № 2832 від 10.12.2005 року народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.8).

Таким чином на дані правовідносини щодо встановлення батьківства позивача підлягають застосуванню норми Сімейного Кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.135 СК України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім.»я та по батькові батька дитини записуються за ії вказівкою.

Судом встановлено, що на час народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, сторони не перебували у зареєстрованому шлюбі, спільної заяви про народження дитини складали та відомості про дитину здійснювались зі слів матері.

Так, в Свідоцтві про народження ОСОБА_2 записано відомості про батька « ОСОБА_4».

Відповідно до пункту 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» спір про походження дитини від осіб, які не перебувають у шлюбі між собою і не подали в державні органи реєстрації актів цивільного стану (далі - органи РАЦС) спільної заяви про реєстрацію їх як батьків, суд може вирішувати за заявою про визнання батьківства, поданою: одним із батьків; особою котра вважає себе батьком; опікуном (піклувальником) дитини; іншою особою, на утриманні якої вона перебуває; самою дитиною, яка досягла повноліття.

Судом встановлено, що малолітня ОСОБА_2 проживає з дня народження разом з позивачем, який стверджує про своє батьківство, за зареєстрованим місцем свого проживання, що підтверджується актом Новопетрівської сільської ради Вишгородського району від 19 березня 2012 року.

Відповідно до довідки дошкільного навчального закладу № 76 позивач займається вихованням дитини.

Відповідно до ст.128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду.

Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений матір'ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Позов про визнання батьківства може бути пред'явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Отже, в ході судового розгляду, встановлено батьківство позивача, з огляду на наведені вище докази, а таким чином позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.125,128,135 СК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», ст..ст.11,60,209,212-215,224,218,294 ЦПК України, суд,-


ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання батьківства задовольнити.

Визнати ОСОБА_1, громадянина України,ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, уродженця м. Києва, батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Зобов`язати відділ реєстрації актів цивільного стану Солом`янського районного управління юстиції у м. Києві внести зміни до актового запису № 2832 від 10.12.2005 року про народження ОСОБА_2 , а саме у відомостях про батька вказати - ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_2 та видати нове Свідоцтво про народження.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд м. Києва . Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація