Судове рішення #22255689

Справа № 1815/1511/2012

Номер провадження 1/1815/125/2012


В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2012 року м.Ромни


Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі

головуючого судді Шунько Г.О.,

при секретарі Вівденко В. Ю.,

прокурора Резніченка І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Ромни кримінальну справу по обвинуваченню:


ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Лебедин Сумської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, розлученого, непрацюючого, проживаючого в АДРЕСА_1, раніше судимого 27.06.2008 року Лебединським районним судом за ч. 2 ст. 121, ст. 186 КК України до трьох років позбавлення волі, звільнений по відбуттю строку покарання із встановлення адміністративного нагляду терміном 2 роки,

у скоєнні злочину передбаченого ст. 213 ч. 1 КК України,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 в період з 15 січня до 17 березня 2012 року порушив п. 36 ст. 9 Закону України від 1 червня 2000 року «Про ліцензування певних видів господарської діяльності, як заготівля, переробка, металургійна переробка металобрухту кольорових і чорних металів»і ст. 4,6 Закону України від 5 травня 1999 року «Про металобрухт»про те, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, або їх приймальними пунктами; ліцензії на заготівлю та переробітку металобрухту кольорових металів або чорних металів можуть видаватися лише спеціалізованим підприємствам; приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється лише при пред'явленні ними документів, який засвідчує особу та обов'язково оформляється актом приймання та описом металобрухту; фізичні особи можуть здійснювати операції лише з побутовим металобрухтом; приймання промислового брухту у фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності -забороняється; збирання, заготівля, переробка, транспортування, реалізація промислового металобрухту фізичними особами забороняється; оплата закупленого у населення металобрухту здійснюється через каси в банках готівкою, бо організував незаконний пункт прийому та схову металобрухту, в м. Ромни по вул.. Прокопенка 1, і здійснював операції з брухтом кольорових металів шляхом закупівлі у населення за готівку, без державної реєстрації операцій з металобрухтом, без спеціального дозволу (ліцензії) одержання якого передбачено законодавством. Приймання побутового металобрухту від населення ОСОБА_1 проводив без пред'явлення ними документів, які засвідчують особу, та без оформлення прийняття брухту актом приймання та опису металобрухту. Оплату закупленого у населення металобрухту здійснював готівковим розрахунком, а не через каси в банках, бухгалтерський та оперативний облік операцій з металобрухтом не проводився.

17.03.2012 року працівники міліції під час огляду приміщення м. Ромни, вул. Прокопенка, 1, яке орендував ОСОБА_1, виявили та вилучили лом чорного та кольорового металу в кількості 510 кілограм та побутові ваги з гирями.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні злочину визнав повністю, детально і послідовно дав покази, яким чином скоїв злочин. У скоєному щиросердно розкаявся.

Вина ОСОБА_1 доведена доказами, які є у матеріалах кримінальної справи, з якими підсудний погоджується і розуміє їх зміст, тому суд на підставі ч. 3 ст. 299 ст. 301-1 КПК України, визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, обмежившись проведеним судом допитом підсудного.

Проаналізувавши досліджені в судовому засіданні докази, суд дійшов до висновку, що провина ОСОБА_1 у скоєнні інкримінованого злочину повністю доведено і його протиправні дії суд кваліфікує:

за ст. 213 ч. 1 КК України як здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації та без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством та організація незаконного пункту прийому, схову металобрухту.


Призначаючи міру покарання ОСОБА_1, суд враховує, ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, який відноситься до злочину невеликої тяжкості, особу винного, та обставини які пом'якшують та обтяжують відповідальність засудженого.

Обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_1 суд визнає визнання вини, щире каяття у скоєному, позитивні характеристики з місць проживання, наявність на утриманні малолітньої дитини, стан здоров'я матері.

Обставини, які обтяжують покарання ОСОБА_1 -це рецидив злочинів.

Тому, необхідним і достатнім для виправлення та попередження нових злочинів для ОСОБА_1 слід призначити покарання, яке передбачене в санкції статті за вчинений злочин у виді громадських робіт.

Долю речових доказів по справі вирішити в порядку ст. 81 КПК України.

Цивільний позов не заявлено. Судових витрат по справі не має.

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити підписку про невиїзд.

Керуючись ст. 323 - 324 КПК України, суд

з а с у д и в:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ст. 213 ч. 1 КК України і за цим законом призначити йому покарання у виді 200 ( двохсот ) годин громадських робіт.

Речові докази по справі: -510 кг. металобрухту та ваги, які знаходяться на зберіганні в Роменському МВ УМВС України в Сумській області, а також гроші в сумі 30 грн., які зберігаються в касі фінансового сектору Роменського МВ -передати у дохід держави.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до набрання вироку законної сили залишити підписку про невиїзд.

Вирок суду може бути оскаржений до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд протягом 15 днів з часу його проголошення.



Суддя підпис:

Копія вірна…

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г. О. Шунько


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація