Справа № 554/759/2012
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
21 березня 2012 р. м.Шахтарськ
Шахтарський міськрайонний суд Донецької області в складі :
головуючого судді ............................. Кобаль М..,
при секретарі ………………………...Коваленко О.Л.,
за участю представника позивача Колесникової С.І., відповідачки ОСОБА_4
розглянувши у судовому відкритому судовому засіданні в залі суду міста Шахтарська цивільну справу за позовом Обласного комунального підприємства « Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці « Шахтарськтепломережа» до ОСОБА_4 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, -
в с т а н о в и в :
Позивач 1.02.2012 р. звернувся до суду з вказаним позовом про стягнення з відповідачки 4 385 грн. 67 коп. за спожиту теплову енергію по квартирі АДРЕСА_1, станом на 1.01.2012 року , оскільки остання фактично користується послугами, наданими позивачем, але несвоєчасно їх оплачувала. Посилаючись на ст.. ст. 80, 368, 526, 541, 543 ЦК України, ст.ст. 64, 67, 68 ЖК України, просив стягнути з відповідачки на його користь заборгованість за спожиту теплову енергію в сумі 4 385 грн. 67 коп., та судові витрати в розмірі 214 грн. 60 коп.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала але просила суд звільнити її від сплати судового збору, адже на теперішній час в неї дуже важке матеріальне становище, відповідно до довідки МСЕК вона має третю групу інвалідності.
Судом при розгляді справи встановлені наступні факти.
Відповідачка дійсно користується тепловою енергією за адресою: АДРЕСА_1, яку поставляє позивач. Заборгованість за спожиту теплову енергію, станом на 01.01.2012 року складає 4 385 грн. 67 коп. і не погашена відповідачкою, що підтверджено представленим суду особистим рахунком.
Відповідно до ст.. ст.. 67, 68 Житлового кодексу України, оплата за теплову енергію стягується по затвердженим в установленому порядку тарифам. Наймач повинен своєчасно вносити оплоту за комунальні платежі, зокрема за теплову енергію.
Таким чином дослідивши письмові докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд приходить до висновку, що права позивача були порушені, і підлягають судовому захисту шляхом стягнення з відповідачки заборгованості за поставлену теплову енергію в сумі 4 385 грн. 67 коп.
У зв'язку з тим що у відповідачки на теперішній час дуже важке матеріальне становище, вона є інвалідом ІІІ групи, суд вважає за можливе звільнити її від сплати судового збору у розмірі 214 грн. 60 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 67, 68 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 13, 61 ч.1, 88, 209, 212-215, ЦПК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» в особі Виробничої одиниці «Шахтарськтепломережа» заборгованість за спожиту теплову енергію станом на 1 січня 2012 року в сумі 4 385 грн. 67 коп. ( чотири тисячі триста вісімдесят п*ять гривень 67 копійок)
Звільнити відповідачку від сплати судового збору.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя: М.І. Кобаль