Справа № 2602/457/12
П О С Т А Н О В А
іменем України
"13" квітня 2012 р. Дарницький районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді Каліушка Ф.А.
при секретарі Шепелевій А.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на дії прокуратури Дарницького району м. Києва,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 звернувся до суду із скаргою на дії прокуратури Дарницького району м. Києва з приводу неналежного розгляду прокуратурою його заяви про скоєння злочину.
У своїй скарзі скаржник порушує питання щодо зобов'язання керівництва прокуратури Дарницького району м. Києва прийняти рішення щодо реєстрації його заяви у книзі обліку заяв і повідомлень про злочини та організувати проведення перевірки його заяви про скоєння злочину та результатом її розгляду прийняти відповідне рішення, передбачене ст. 97 КПК України.
В судове засідання ОСОБА_3 двічі не з'явився, хоча про час та місце розгляду скарги був повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення йому поштового відправлення. Доказів наявності поважних причин не з'явлення в судове засідання до суду не надав.
Прокурор в судове засідання також не з'явився, хоча про час та місце розгляду скарги відповідно до розписки від 09.04.2012 р. був повідомлений належним чином.
Дослідивши додані до скарги документи, суд приходить до висновку про те, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 55 Конституції України, суди зобов'язанні приймати до розгляду в рамках кримінального судочинства скаргу на всі рішення, дії чи бездіяльність органів дізнання, слідства, прокуратури, вчиненні ними під час розгляду заяв чи повідомлень про злочин, провадження дізнання та досудового слідства, навіть за відсутністю в КПК України норм, які передбачають відповідний розгляд таких скарг.
Частиною 3 ст. 236 КПК України передбачено, що скарги на дії прокурора розглядаються судом першої інстанції при попередньому розгляді справи або при розгляді її по суті, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Вказана норма відповідно до рішення Конституційного Суду України від 30.01.2003 року визнана такою, що відповідає Конституції України.
Оскарження дій або бездіяльності прокурора до суду окремо, не у спеціально визначених випадках, чинним Кримінально-процесуальним кодексом України не передбачено. Цим кодексом передбачено лише відповідно до ст. ст. 236-1, 236-5, 236-7 оскарження до суду та розгляд судом скарг на постанови про відмову в порушенні кримінальної справи, про закриття кримінальної справи та про порушення кримінальної справи.
Зазначене узгоджується із положенням ст. 19 Конституції України, яка визначає, що правовий порядок ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушеним вчиняти дії, які не передбачені чинним законодавством.
За таких обставин, суд вважає, що скаргу ОСОБА_3 на дії прокуратури Дарницького району м. Києва слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного та керуючись статтями 15, 19 Конституції України, статтею 97, ч. 3 ст. 236 КПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_3 на дії прокуратури Дарницького району м. Києва залишити без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва протягом семи діб з дня її винесення.
СУДДЯ: КАЛІУШКО Ф.А.