Справа №2-1210 2007 року
РІШЕННЯ
іменем України
17 серпня 2007 року Токмацький районний суд Запорізької області
в складі: головуючого Селіверстова С.М.
при секретарі Жмурко Ю.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Токмаку цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2та ОСОБА_3про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася з позовною заявою до ОСОБА_2. та ОСОБА_3. про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно після смерті її бабусі ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1року.
В судовому засіданні позивачка доводи позову підтримала та пояснила суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1року померла її бабуся, ОСОБА_4., після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з 1/3 частини двокімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та ощадних вкладів. Померла не залишила заповіту. Спадкоємцем за законом мала бути рідна донька - ОСОБА_5, яка померла на час відкриття спадщини. Крім позивачки, онуки померлої бабусі, є сестра та брат, відповідачі. Брат та позивачка спільно проживають у спірній квартирі по теперішній час. Позивачка вважає, що фактично прийняла спадщину, бо сплачує комунальні платежі, володіє та управляє спадковим майном. Просить позов задовольнити в повному обсязі.
Відповідачі ОСОБА_2. та ОСОБА_3. в судовому засіданні пояснили, що проти позову не заперечують. На спадщину не претендують.
Суд заслухавши пояснення позивача, відповідачів, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповіно до ст.549 ЦК України (в редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління, володіння спадковим майном протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
Згідно з п. 4 Пленуму Верховного суду України від 24.06.1983 року "Про практику розгляду судами справ про спадкування", якщо у вказаний шестимісячний сток позивач вступив в управління або володіння спадковим майном або його часиною, суд з цих підстав вирішує питання про визнання права власності на спадкове майно, а не про поновлення строку.
З пояснень позивачки та відповідачів в судовому засіданні було достовірно встановлено, що позивачка дійсно мешкає в квартирі весь час після смерті бабусі та фактично володіє нею, сплачує послуги, управляє майном. Тобто, фактично позивачка набула право власності на спадкове майно.
Керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позов ОСОБА_1до ОСОБА_2та ОСОБА_3про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
2. Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини після смерті ОСОБА_4, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1року та визнати за нею право власності на 1/3 частину двокімнатної квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, та ощадних вкладів, які знаходяться на рахунках за НОМЕР_1, НОМЕР_2 відділенні № 3139 ВАТ "Державний Ощадний банк України".
Протягом десяти днів з моменту проголошення рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження цього рішення, а протягом двадцяти днів з момента подання вказаної заяви може бути подана апеляційна скарга на рішення.