Справа № 712/1656/2012
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.04.2012 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого –судді Фазикош О.В.,
при секретарі Богдан О.М.,
з участю
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів,-
в с т а н о в иPP в :
ОСОБА_3 звернулась до Ужгородського міськрайонного суду з позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів. В позовній заяві ОСОБА_3 зазначає, що 13.11.2006 року шлюб між позивачкою та відповідачем було розірвано, про що в книзі реєстрації розірвань шлюбу зроблено актовий запис №384 (а.с.4). Однак після розлучення через деякий час ОСОБА_3 та ОСОБА_4 знову почали проживати разом і в останніх народилося двоє дітей: донька –ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4. та син ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2.. З осені минулого року стосунки між позивачем та відповідачем погіршилися і вони проживають окремо. Діти залишилися проживати разом з позивачем. Між позивачем та відповідачем була усна домовленість про щомісячну сплату грошових коштів у сумі по 2000 грн. на утримання кожної дитини, однак ОСОБА_4 фактично ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків щодо утримання дітей та відповідно кошти також не надає. Просить стягувати аліменти у твердій грошовій сумі у розмірі по 2000 грн. на кожну дитину. На даний час позивачка не працює, оскільки перебуває у відпустці по догляду за дитиною, відповідно до чого потребує від відповідача 1000 грн. на своє утримання щомісяця до досягнення дитиною трьох років.
В судове засідання з’явився представник позивача ОСОБА_1, який перед початком судового розгляду конкретизував позовні вимоги та просив стягнути з відповідача ОСОБА_4 на користь позивача на утримання двох малолітніх дітей: ОСОБА_5 та ОСОБА_6 аліменти у розмірі Ѕ частини від всіх видів його доходів щомісячно.
В судове засідання з’явився представник відповідача ОСОБА_2, уточненні позовні вимоги визнав, проти задоволення не заперечував.
Заслухавши учасників судового засідання та дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що 13 листопада 2006 року шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було розірвано, згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1 Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком зазначений відповідач по справі ОСОБА_4 Відповідно до копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 батьком зазначений відповідач по справі ОСОБА_4.
Відповідно до довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, виданою ТОВ «Житло-Сервіс»від 12.12.2011 року № 988 ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4. та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2., проживають разом з ОСОБА_3, за адресою АДРЕСА_1.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до ст. 181 ч. 3 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України, при визначені розміру аліментів суд враховує: стан здоров”я та матеріальне становище дитини; стан здоров”я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 183 Сімейного кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх
утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Відповідно до ч.4 ст. 174 ЦПК України в разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
При визначенні розміру аліментів суд виходить з матеріального становища дітей, які не мають інших доходів, крім утримання батьків.
При визначенні розміру аліментів суд враховує відсутність у відповідача інших дітей чи непрацездатних батьків, стан його здоров’я, стан здоровґя дітей, матеріальне становище відповідача та позивача та того, що представник відповідача позов визнав, та приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають до задоволення.
Враховуючи вищенаведені обставини справи та аналізуючи наведені вище норми СК України, а також те, що відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України - кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, користуючись рівними правами, на засадах змагальності згідно вимог ст. 10 ЦПК України, виходячи із принципів розумності та справедливості, суд приходить до висновку, що відповідач спроможний сплачувати аліменти на дітей в розмірі 1/2 частини від всіх видів його доходів щомісячно і така сума для нього є реальною, поскільки, іншої сім»ї та утриманців у нього не має.
За таких підстав, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 174, 209, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 180-182, 183 СК України, суд, –
в и р і ш и в:
Позовну заяву ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів –задовольнити.
Стягунути з ОСОБА_4, мешканця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_3, мешканки АДРЕСА_1 аліменти на утримання неповнолітніх дітей - доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_4 та сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/2 частки від всіх видів його заробітку, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, до досягнення повноліття найстаршою дитиною, починаючи з 31 січня 2012 року.
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в сумі 214,60 грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів після проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду Фазикош О.В.