Справа № 712/1794/2012
У Х В А Л А
08 лютого 2012 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області Підрозділ примусового виконання рішень про визнання протиправною бездіяльності державного виконавця та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження,-
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області Підрозділ примусового виконання рішень про визнання протиправною бездіяльності державного виконавця та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних осіб із суб’єктами владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності. Згідно ч.1 ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у разі необхідності у позовній заяві надається - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернулася до суду про визнання протиправною бездіяльності державного виконавця та скасування постанови про закінчення провадження, яку було винесено 27.12.2011 року.
Відповідно до ст.. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно положень п. 1 ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Позивач звернулася до суду про визнання протиправною бездіяльності державного виконавця та скасування постанови про закінчення провадження 01.02.2012 року, постанову було винесено 27.12.2011 року, а отже строк подання позовної заяви було пропущено.
Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановлюється ухвала.
Розглянувши матеріали справи, приходжу до висновку, що позивач не надала суду ні клопотання про поновлення строку, ні жодних доказів щодо поважного пропуску строку звернення до суду за захистом своїх прав, тому вважає за необхідне залишити адміністративний позов без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 103, 106, 165, 181 КАС України, суд,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Закарпатській області Підрозділ примусового виконання рішень про визнання протиправною бездіяльності державного виконавця та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження - залишити без розгляду на підставі ч. 1 ст. 100 КАС України у зв”язку з пропущення строків для звернення до адміністративного суду та відсутністю підстав для поновлення строку.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії ухвали в порядку ст.186 КАС України.
Суддя Ужгородського
міськрайнного суду О.В.Фазикош