Справа № 1- 109 / 2008 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2008 року Тиврівський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Ліщишиної М.Ю.
при секретарі Віценко К.А.
з участю прокурора Базелінського В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Тиврів кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Черемошне, Тиврівського р-ну, українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1, непрацюючого , з середньою освітою, вдівця, раніше несудимого ,
у вчиненні злочину за ч.1 ст.185 КК України ,-
встановив:
11.02.2008 року, близько 15-00 год. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, маючи намір на крадіжку чужого майна , на дільниці ст. Ярошенка - ст. Рахни, 1156 км п.1, що у Тиврівському районі, Вінницької області, таємно викрав рейки типу Р-65 довжиною 15 м. і 12,5 м зі станка покілометрового запасу. вартістю згідно висновку товарознавчої експертизи № 36 від 25.02.2008 року 2615,11 грн, чим заподіяв Жмеринській дистанції колії майнову шкоду на вказану суму.
Підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні злочину за ч.1 ст.185 КК України визнав повністю і показав, що 11.02.2008 року близько 15-00 год. із залізничної колії викрав рейки. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 допомагали йому відтягти трактором порізати їх. Так як завантажений трактор не міг виїхати під горбок , змушений був рейки зняти . У вчиненому кається.
Винність підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочину за ч.1 ст. 185 КК України стверджується : повідомленням про викрадення рейок ( а.с. 2), довідкою про їх вартість ( а.с. 3), протоколом огляду місця події 1156 км п.1 перегону ст. Ярошенка - ст. Рахни та прилеглої місцевості (а.с. 5-11), згідно якого на шпалах зі сторони лісосмуги є відбитки поперечних смуг, ширина яких відповідає ширині рейок та слід протектора транспортного засобу через лісосмугу, сліди волочіння. На відстані 150-200 м від дороги виявлено сліди окалини від обробки металу термічним інструментом; протоколом огляду місця події - частини земельної ділянки на якій виявлено рейки, викрадені на дільниці ст. Ярошенка-Рахни, ( а.с. 21-23 ) ; актом та протоколом огляду викрадених рейок ( а.с. 12-14), протоколом добровільної видачі різака газового ОСОБА_3 ( а.с. 24-25), висновком товарознавчої експертизи ( а.с. 29- 32), згідно якого дійсна вартість рейок типу Р-65 викрадених зі станка покілометрового запасу з урахуванням зносу, станом на момент скоєння злочину становить 2615,11 грн.
Згідно показань свідків ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 вони після вживання спиртних напоїв на прохання ОСОБА_1 допомагали йому привезти рейки, які він з його слів нещодавно придбав для будівництва. ОСОБА_3 взяв газовий різак, так як ОСОБА_1 казав, що рейки необхідно порізати. ОСОБА_2 взяв трактор у ОСОБА_5. Від залізничної колії рейки відтягли. Потім ОСОБА_1 відрізав два шматки від рейок, які поклали на причіп. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 поїхали на тракторі, а ОСОБА_3 із ОСОБА_4 на автомобілі. Дорогою трактор застряв і були змушені розвантажити рейки .
Сукупність наведених доказів переконливо свідчить про винність ОСОБА_1 у вчиненні злочину за ч.1 ст.185 КК України, він таємно викрав чуже майно (крадіжка).
Призначаючи покарання за вчинене, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, особу винного та обставини , що пом'якшують покарання, а саме : що він щиро кається у вчиненому, вину визнав, вперше вчинив злочин, сприяв розкриттю злочину .
Суд також враховує, що підсудний за місцем проживання характеризується з позитивної сторони, стан його здоров'я ( хворіє на туберкульоз).
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння .
З урахуванням наведеного, конкретних обставин справи, особи підсудного, суд вважає, що виправлення підсудного можливе без відбування покарання і його слід звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням .
Керуючись ст.ст.323-324 КПК України,-
засудив:
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.185 КК України і призначити покарання у виді позбавлення волі терміном на 1 (один) рік 6 місяців.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку терміном один рік не вчинить нового злочину.
Міру запобіжного заходу до набрання вироком законної чинності залишити ОСОБА_1 підписку про невиїзд.
Речові докази по справі ( а.с. 14), що знаходяться на зберіганні в камері речових доказів ЛВ на ст. Жмеринка, газовий різак, гумовий шланг - повернути ОСОБА_3, металевий стержень - знищити, дві рейки довжиною 9,87 м. та 9,77 м., що знаходяться на зберіганні в майстра Жмеринської дистанції колії, залишити Жмеринській дистанції колії .
Стягнути з ОСОБА_1 в прибуток держави витрати в сумі 305 ( триста п'ять ) грн. за проведення товарознавчої експертизи (а .с. 32).
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області через Тиврівський районний суд протягом 15-ти діб з моменту його проголошення.
Суддя М.Ю.Ліщишина
- Номер: 6/156/17/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 1-109/2008
- Суд: Іваничівський районний суд Волинської області
- Суддя: Ліщишина М.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.06.2016
- Дата етапу: 14.06.2016