Судове рішення #22158162

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ




Справа № 22-а/2390/276/12Головуючий по 1 інстанції

Категорія : 10.3.1 Савранський О.А.

Доповідач в апеляційній інстанції

Іваненко В. Д.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          07 березня 2012 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:



головуючогоІваненка В.Д.

суддівЗахарової А.Ф., Качана О.В.

розглянувши у порядку письмового провадження в місті Черкаси апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь-Шевченківського районного суду від 23 квітня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -

в с т а н о в и л а :

Звертаючись 06 квітня 2009 року з вказаним позовом ОСОБА_5 посилалася на те, що відповідно до ст. 1 Закону "Про соціальний захист дітей війни" вона є дитиною війни (народилася у 1936 році) і має право на щомісячну державну соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Оскільки таке підвищення їй у 2006 - 2008 роках не виплачувалося, просила стягнути з відповідача на її користь 3 891,90 грн. за період із 1 січня 2006 року по 31 грудня 2008 року та поновити строк звернення до суду.

Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 23 квітня 2009 року позов задоволено частково. Визнано протиправною бездіяльність управління пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області.

Зобов’язано управління Пенсійного фонду в Корсунь-Шевченківському районі здійснити нарахування та виплатити на користь ОСОБА_5 недоплачену їй щомісячну державну соціальну допомогу за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року з урахуванням раніше виплачених коштів.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області просить скасувати постанову суду від 23 квітня 2009 року, провадження у справі закрити.

У зв'язку із відсутністю клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі про розгляд справи за їх участю, колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 197 КАС України.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів проходить до висновку про часткове задоволення скарги по наступних підставах.

Встановлено, що позивачка відповідно до вимог ст. 1 Закону "Про соціальний захист дітей війни" є «дитиною війни» і має право на збільшення пенсії на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України ( в редакції яка діяла на час розгляду справи судом) на звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Відповідач в апеляційній скарзі ставить питання про застосування строків звернення до суду.

Позивачка звернулася до суду із позовом 06 квітня 2009 року та просила визнати дії відповідача неправомірними за період з 1 січня 2006 року по 31 грудня 2008 року.

При визначенні наслідків пропущення строку звернення з адміністративним позовом не можуть застосовуватися правила статті 102 КАС України щодо поновлення та продовження строків, оскільки ця стаття стосується лише процесуальних строків.

Обмеження закону "Про соціальний захист дітей війни", які були встановлені Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними). Тому суд правильно зобов’язав відповідача здійснити нарахування та виплатити підвищення до пенсії за 2008 рік з 22 травня по 31 грудня 2008 року, оскільки цією датою позивачка обмежила свої вимоги.

Покладення на відповідача обов’язку про перерахування пенсії позивачки з 09 липня по 31 грудня 2007 року є помилковим, оскільки вона пропустила строк звернення до суду за захистом порушеного права за вказаний період. Тому в цій частині постанова суду підлягає до скасування, а у позові в цій частині слід відмовити.

В іншій частині постанова є законною і зміні чи скасуванню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 195,196,198, 202 КАС України, судова колегія, -

п о с т а н о в и л а :

Апеляційну скаргу управління апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області задовольнити частково.

Постанову Корсунь-Шевченківського районного суду від 23 квітня 2009 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни в частині покладення на управління обов’язку про перерахування пенсії ОСОБА_5 за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року скасувати і в цій частині позову, – відмовити.

Вказану постанову в частині зобов’язання управління Пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області здійснити перерахунок та виплату підвищення до пенсії ОСОБА_5 в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком за період з 22 травня 2008 року по 31 грудня 2008 року, з врахуванням уже проведених виплат за вказаний період, - залишити без змін.

Постанова колегії суддів набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів після набрання законної сили.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація