Справа 1-486/2008 рік
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 травня 2008 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого - судді Бобкової Н.В.
при секретарі - Студеній О.П.
за участю прокурора - Бєляєва Д.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Білої Церкви кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р.н., уродженки с.Сухоліси Білоцерківського району, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, маючого на утриманні малолітню дитину, працюючого прийомоздавачем станції Біла Церква, прож. в АДРЕСА_1, раніше не судимого, в скоєнні злочину, передбаченого ст.366 ч.1 КК України,-
в с т а н о в и в :
Органами досудового слідства ОСОБА_1. обвинувачується в тому, що він, являючись службовою особою, вчинив службове підроблення документу, при наступних обставинах.
Згідно наказу начальника станції Біла церква № 32-ОС від 06.07.06 р. ОСОБА_1. призначений на посаду прийомоздавача вантажу станції Біла Церква. Відповідно до виробничої інструкції прийомоздавача ст. Біла Церква, затвердженої начальником ст. Біла Церква 06.07.06 р., з якою ОСОБА_1. ознайомлений, на нього покладено наступні посадові обов'язки: - приймання до перевезення вантажів, зважування їх, сортування контейнерів, здавання вантажів, що прибули, огляд у комерційному відношенні вагонів і контейнерів, що подаються під навантаження та вивантаження, перевірка кількості і стану вантажу у вагонах, виявлення з комерційним браком, приймання порожніх вагонів та контейнерів, оформлення документів (вагонних листів, пам'яток про користування вагонами і контейнерами, актів загальної форми); - ведення встановлених форм обліку та звітності, пов'язаних з перевезенням вантажів, прийом і здача навантажених вагонів і контейнерів під охорону, пред'явлення вагонів і контейнерів до технічного обслуговування працівником вагонного господарства, застосування системи талонів-попереджень з охорони праці; - організація колективу зміни комерційного господарства на виконання змінного завдання при додержанні безпечних прийомів праці, тобто виконання адміністративно-господарських та організаційно - розпорядчих обов'язків; тобто ОСОБА_1. є службовою особою.
Згідно з графіком чергувань 27.09.07 р. прийомоздавач ОСОБА_1. заступив на денне чергування на ст. Біла Церква. Перед початком робочого дня, о 7 год. 40 хв., начальником ст. Біла Церква було проведено цільовий інструктаж, результати якого записані у книгу цільового інструктажу.
Після проведення інструктажу, ОСОБА_1. прийняв зміну у ст. прийомоздавача ОСОБА_2. та приступив до виконання функціональних обов'язків. Перевіривши передану по зміні пам'ятку про користування вагонами «на подавання вагонів» форми ГУ-45 № 563а/1703 ОСОБА_1. виявив, що у графі «Вагони прийняв» відсутній підпис представника вантажовласника ТОВ «БілоцерківМАЗ» ОСОБА_3. про те, що вагон №66941113 з вантажем він прийняв під вивантаження.
Перебуваючи у службовому кабінеті прийомоздавачів, в приміщенні вантажної каси ст. Біла Церква о 08 год. 05 хв., ОСОБА_1. з використанням кулькової ручки в графі "Вагони прийняв Олейник" умисно підробив підпис представника вантажовласника ТОВ "БілоцерківМАЗ" пам'ятки про користування вагонами "на подавання вагонів" форми ГУ-45 №563а/1703, на підставі якої нараховується плата за користування вагонами, тобто вона є офіційним документом. Після вказаних дій ОСОБА_1. пам'ятку про користування вагонами "на подавання вагонів" форми ГУ-45 №563а/1703 разом з вагонним листком поклав до папки "Вивантаження вагонів". Того ж дня, о 12 год. 30 хв. до робочого кабінету ОСОБА_1. зателефонувала працівниця контейнерного майданчика та повідомила, що вагон з вантажем ТОВ "БілоцерківМАЗ" вивантажено. Після цього, у службовому кабінеті прийомоздавачів, в приміщенні вантажної каси, ОСОБА_1. на комп'ютері роздрукував пам'ятку про користування вагонами "на збирання вагонів" форми ГУ-45 №576а/1713 на підставі якої нараховується плата за користування вагонами, і є офіційним документом, у якій розписався в графі "Прийняв" прийомоздавач залізниці ОСОБА_1." та з використанням кулькової ручки в графі "Вагони здав Олейник" умисно підробив підпис вантажовласника ТОВ "БілоцерківМАЗ". Заповнені пам'ятки про користування вагонами форми ГУ-45 № 563а/1703 та № 576а/1713 о 16 год. ОСОБА_1. здав касиру вантажної каси станції Біла Церква для внесення їх до відомості №27091196 плати за користування вагонами.
Згідно з висновком експерта №56 від 17.03.08 р. підписи в графі "Вагони прийняв" пам'ятки про користування вагонами " на подавання вагонів" форми ГУ-45 № 563а/1703 та в графі «Вагони здав» пам'ятки про користування вагонами «на збирання вагонів» форми ГУ-45 № 576а/1713 виконані прийомоздавачем ОСОБА_1.
Таким чином, своїми умисними діями, які виразились в службовому підробленні, тобто внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, ОСОБА_1. вчинив злочин, передбачений ст.366 ч.1 КК України.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1. заявив клопотання про закриття провадження в справі на підставі ст.45 КК України, у зв'язку з дійовим каяттям, оскільки він обвинувачується у скоєнні злочину, віднесеного до категорії злочинів невеликої тяжкості, раніше не судимий і вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро покаявся, активно сприяв розкриттю злочину. Прокурор вказане клопотання підтримав, вважає, що воно обґрунтоване і не суперечить чинному законодавству.
Заслухавши думку учасників процесу стосовно заявленого клопотання, дослідивши матеріали справи, суд рахує, що клопотання обґрунтоване і підлягає задоволенню з наступних підстав. В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1. обвинувачується в скоєнні злочину, віднесеного до категорії злочинів невеликої тяжкості, він раніше не судимий і вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро покаявся у скоєному, своїми діями активно сприяв слідству. Згідно ст. 45 КК України передумовою звільнення особи від кримінальної відповідальності є вчинення нею злочину саме невеликої тяжкості та вчинення цього злочину вперше. Підставою звільнення особи від кримінальної відповідальності згідно ст. 45 КК України є її дійове каяття, а саме: щире розкаяння у вчиненому злочині та активне сприяння розкриттю цього злочину.
Вказані факти (щире розкаяння та активне сприяння у розкритті злочину знайшло закріплення в матеріалах кримінальної справи: в протоколах допиту обвинуваченого, свідків та в інших матеріалах. Ст. 45 КК України передбачає обов'язкове та безумовне звільнення особи від кримінальної відповідальності за наявності зазначених вище передумов та підстав, а тому, на підставі викладеного, керуючись ст.45 КК України, ст.7-2 КПК України, -
п о с т а н о в и в :
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ст.366 ч.1 КК України в зв'язку з дійовим каяттям.
Кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1 за ст. 366 ч.1 КК України провадженням закрити.
Речовий доказ по справі - залишити при справі. Запобіжний захід, обраний ОСОБА_1. у вигляді підписки про невиїзд з постійного місця проживання - скасувати.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області протягом 7 діб після проголошення.
СУДДЯ: Н.В.БОБКОВА