Судове рішення #22150345

"14" березня 2012 р.                                                                                       Справа № 2-638/12       

   
                                                                  

                                          Р І Ш Е Н Н Я

                                  ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

14 березня  2012 р.  Вишгородський районний суд Київської області в складі :

головуючого –судді Божок С.К.

                 при секретарі   -  Багінській  Л.П.    

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду  в м.Вишгороді Київської області  цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до  Новопетрівської сільської ради Вишгородського району,  третя особа :  Управління Держкомзему  у Вишгородському районі Київської області  про визнання права власності на спадкове майно за заповітом

                                                  встановив :

          Позивачі звернулися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, мотивуючи свої вимоги тим, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1  матері ОСОБА_3   відкрилася спадщина на спадкове майно : житловий будинок з надвірними будівлями, що находиться за адресою АДРЕСА_1 , земельні ділянки. На частину спадкового майна  вони оформили    спадкові права шляхом отримання  свідоцтва про право на спадщину за заповітом . Щодо оформлення спадкових прав  на земельну ділянку  розміром 0,213 га , яка розташована за адресою  АДРЕСА_2  для ведення будівництва та обслуговування житлового будинку , то нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом  у зв»язку з відсутністю  у померлої матері  правовстановлюючих документів –державного акту  на право власності на земельну ділянку . Зазначена земельна ділянка  належала батьку  ОСОБА_4  на підставі державного акту на право власності на землю.   14.12.2003 р.  батько ОСОБА_4 помер. Спадщину після смерті батька одноособово прийняла  його дружина   ОСОБА_3 відповідно до Свідоцтва про право на спадщину  за законом.  Але оформити державний акт на право  власності  на зазначену земельну ділянку  не встигла , оскільки ІНФОРМАЦІЯ_1  померла.  

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1, яка одночасно представляє  на підставі нотаріально посвідченої довіреності інтереси позивача ОСОБА_2,  доводи позовної заяви підтримала  та просила задовільнити.

Представник відповідача –Новопетрівської сільської ради  Вишгородського району  -  в судове засідання не з”явився;  про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином; надав до суду заяву  щодо розгляду справи без їх участі, проти позову не заперечує.

Представник третьої особи  в судовому засіданні проти заявлених позовних вимог не заперечував .

За таких обставин, з урахуванням думки учасників судового розгляду справи, суд вважає можливим  розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказів, постановивши заочне рішення згідно ст. 224 ЦПК України.  

          Суд, вислухавши доводи позивача, пояснення  представника третьої особи, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов висновку про наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_2  помер  ОСОБА_4,  актовий запис за №  19 від  15.12.2003 р.

Відповідно до ч. 2 ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини  є день смерті особи, або день з якого вона оголошується померлою ( частина третя статті 46 цього Кодексу )

Після смерті   ОСОБА_4  відкрилася спадщина  на ?  частину  житлового будинку з надвірними будівлями, земельну ділянку  площею 0, 213 га з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку з надвірними приміщеннями , що знаходиться за адресою : АДРЕСА_1,  земельну ділянку .

Спадщина  відкрилася за законом.  Спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_4  була ОСОБА_3,  яка   прийняла спадщину та отримала  свідоцтва про право на спадщину за законом .

Зазначені обставини підтверджуються свідоцтвом про смерть, свідоцтвами про право на спадщину за законом, які знаходяться в матеріалах справи ( а.с. 4, 17,18 ).

ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_3  померла , актовий запис за  № 13 від ІНФОРМАЦІЯ_1  

Після  смерті  ОСОБА_3  відкрилася спадщина  за заповітом.  На  час відкриття спадщини  після смерті  ОСОБА_3  заповіт не змінений та не скасований.

Спадкоємцем за заповітом є позивачі. Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом не має.

Судом встановлено, що  позивачі оформили  свої спадкові права на частину  спадщини після  смерті ОСОБА_3, а саме :   житловий будинок  з надвірними будівлями, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1,  земельну ділянку розміром 0,3615 га  кадастровий номер  3221884801:14:1750151 для ведення особистого селянського господарства, яка розташована на території  с. Любимівка  Вишгородського району Київської області, земельну ділянку  розміром 0,2218 , земельну ділянку  розміром 0.2218 га , кадастровий номер 3221884801:14:210003 для ведення особистого селянського господарства , яка розташована  на території с. Любимівка Вишгородського району Київської області , грошові вклади  з відповідними відсотками та компенсаційними нарахуваннями , земельну ділянку  розміром  1,0650 га, кадастровий номер  3221884800:021:0016 для ведення особистого селянського господарства , яка розташована на території  Любимівської сільської ради Вишгородського району Київської області  шляхом отримання  27.02.2012 р. Свідоцтва про право на спадщину за заповітом.

Зазначені обставини  підтверджуються свідоцтвом про смерть ,  спадковою справою  № 796/2010 до майна ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1,  копії яких знаходяться в матеріалах справи.  

Судом встановлено, що  на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом , виданого 24.09.2004 р. ОСОБА_3   належало право на земельну  ділянку  площею 0,213 га , розміщеної на території Новопетрівської сільської ради  за адресою :  АДРЕСА_2  з цільовим призначенням : для будівництва  та обслуговування житлового будинку , що належала померлому ОСОБА_4  на підставі Державного акту на право приватної власності  на землю.

Стаття 1218 ЦК України зазначає, що до складу спадщини  входять усі права та обов”язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.  

Померлій  ОСОБА_3   належало право власності на земельну  ділянку  площею 0,213 га , розміщеної на території Новопетрівської сільської ради  за адресою :  АДРЕСА_2  з цільовим призначенням : для будівництва  та обслуговування житлового будинку і це право не припинено у зв”язку з її смертю і тому має входити до складу спадщини .    

Прийнявши спадщину на частину спадкового майна після смерті  ОСОБА_3  позивачі прийняли  спадщину  і  на земельну  ділянку  площею 0,213 га , розміщеної на території Новопетрівської сільської ради  за адресою :  АДРЕСА_2  з цільовим призначенням : для будівництва  та обслуговування житлового будинку, оскільки прийняття спадщини в частині не допускається і спадкоємець, який прийняв  спадщину в частині, вважається таким, що прийняв її повністю.  

Таким чином,  позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 3, 10, 60, 61, 212, 213, 215 , 224, 226 ЦПК України, статтями 1216, 1218,   1268, 1266  ЦК України , суд

                                                  Вирішив:

          Позов задовольнити  у повному обсязі.

          Визнати за   ОСОБА_1,  ОСОБА_2   право власності  в порядку спадкування  за заповітом  після смерті   ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3  на земельну  ділянку площею 0,213 га , розміщеної на території Новопетрівської сільської ради  за адресою :  АДРЕСА_2  з цільовим призначенням : для будівництва  та обслуговування житлового будинку,  яка належала  померлій  ОСОБА_3  на підставі Свідоцтва про право на спадщину за законом , виданого 22 вересня 2004 р.  державним нотаріусом  Вишгородської районної державної нотаріальної контори, зареєстровано в реєстрі за № 7071  по ? частині кожному.

Заяву про перегляд заочного рішення  може бути подано протягом  десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти  днів з дня його проголошення до  Апеляційного суду Київської області  через Вишгородський районний суд Київської області.

Суддя  





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація