Судове рішення #2214623
Справа № 2-2128/2007 p

Справа № 2-2128/2007 p.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

 

 

13 червня 2007 року

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючої                                                                          Єлізаренко І.А.,

секретаря                                                                             Кравченко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Новомосковського міськрайонного суду

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новомосковської міської Ради

депутатів про визнання права власності в порядку спадкування,  -

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача Новомосковської міської Ради депутатів про визнання права власності в порядку спадкування.

В обґрунтування позовних вимог позивачка посилається на те,  що 03.12.1963 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2  з яким проживала однією сім'єю до дня його смерті,  а саме доІНФОРМАЦІЯ_1. Від даного шлюбу у них є дві доньки - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2народження та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2народження. У період сумісного проживання за їх сумісні кошти вони з чоловіком побудували цегельний будинок з господарськими будівлями,  що розташований у АДРЕСА_1  і всі правовстановлюючі документи були оформлені на чоловіка ОСОБА_2 У зв'язку з тим,  що у неї не було коштів на оформлення документів вона тільки у грудні звернулася к КП Новомосковське МЕТІ з заявою про видачу правовстановлюючих документів на домоволодіння,  де вона проживає. Однак,  10.01.2007 року отримала відповідь,  згідно якої їй відмовлено у оформлені права власності на житловий будинок на ім'я її чоловіка на підставі того,  що згідно п. 4  ст.  25,  п. 11  ст.  346 ЦК України,  по якому цивільна правоздатність та право власності припиняються у зв'язку зі смертю власника та згідно п. 2.3,  п. 3.3 Тимчасового положення „Про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно",  затверджене Наказом Міністерства Юстиції України № 7/5 від 07.02.2002 року,  для оформлення права власності на нерухоме майно заяву подає власник або належним чином уповноважена особа. Для вирішення даного спору їй рекомендовано звернутися до суду. Відповідно до ч. 1  ст.  60 Сімейного Кодексу України майно набуте подружжям за час шлюбу,  належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності,  у зв'язку з чим,  просить визнати за нею право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 в порядку успадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2  померлогоІНФОРМАЦІЯ_1.

Позивачка в судовому засіданні підтримала свої позовні вимоги,  посилаючись на обставини,  викладені в позові,  а також на свої пояснення,  дані в судовому засіданні,  просить позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача Новомосковської міської Ради депутатів в судове засідання не з'явився,  надавши суду заяву,  в якій просить справу розглядати за його відсутності (а. с.  23-24).

Суд,    вислухавши   позивачку,    дослідивши   матеріали   справи,    вважає   даний   позов обгрунтованим і таким,  що підлягає задоволенню,  з наступних підстав.

Відповідно до  ст.  1261 ЦК України,  у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця,  у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті,  той з подружжя,  який його пережив,  та батьки.

Відповідно до ч.3  ст.  1268 ЦК України,  спадкоємець,  який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини,  вважається таким,  що прийняв спадщину,  якщо протягом строку,  встановленого  ст.  1270 цього Кодексу,  він не заявив про відмову від неї.

Згідно свідоцтва про одруження виданого Новомосковським міським відділом РАГС від 03.12.1963 року позивачка ОСОБА_1 та померлий ОСОБА_2 з 03.12.1963 року перебували у зареєстрованому шлюбі (а. с.  9).

Згідно технічного паспорту на індивідуальний житловий будинок,  житловий будинок АДРЕСА_1оформлений на ім'я померлогоОСОБА_3(а. с 10-15).

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2померІНФОРМАЦІЯ_1,  про що в книзі реєстрації смертей 07.09.2004 року зроблено відповідний актовий запис НОМЕР_1 (а. с.  17).

 

Як пояснила у судовому засіданні позивачка вона постійно проживала зі своїм чоловіком ОСОБА_2до дня його смерті у будинку АДРЕСА_1  де і проживає на теперішній період часу.

Позивачка надала суду заяву від їхніх з її померлим чоловіком доньок ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2народження та ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2народження,  від кожної окремо,  згідно яких останні не заперечують,  щоб право власності було визнано за їх матір"ю,  тобто за позивачкою ОСОБА_1 (а. с.  25-28).

З огляду на вищевикладене,  суд вважає,  що за позивачкою ОСОБА_1 повинно бути визнано право власності на житловий будинок з господарчими будівлями і спорудами АДРЕСА_1 в порядку успадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3  ,  померлогоІНФОРМАЦІЯ_1.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.   ст.  10,  11,  209,  212-215 ЦПК України,   ст.   ст.  331,  357,  368,  392,  1216-1218,  1223,  1268 ЦК України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1 до Новомосковської міської Ради депутатів про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити.

Визнати заОСОБА_1 право власності на житловий будинок з господарчими будівлями і спорудами АДРЕСА_1 в порядку успадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_2  померлогоІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Новомосковський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація