НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2007 року справа № 2-1458/2007 м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого Ференс-Піжук О.Р.
при секретарі Тимовській Н.В.
з участю позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 про надання додаткового строку для прийняття спадщини,-
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про надання додаткового строку для прийняття спадщини. Свої вимоги обґрунтовує тим, що 11 травня 1999 року померла її мати ОСОБА_2 та відкрилася спадщина на її майно, а саме на частину квартири АДРЕСА_1. В грудні 2004 року брат та сестра позивачки, що проживають у Луцьку нотаріально завіреною заявою в Маневицьку державну нотаріальну контору офіційно відмовились від прийняття спадщини після матері ОСОБА_2. Оскільки вищезазначена квартира була передана їм при приватизації у спільну сумісну власність, необхідно було визначити арифметичну частку у квартирі, що припадала на долю матері позивачки. Рішенням Нововолинського міського суду від 28.02.2007 року було визначено, що померлій матері позивачки, як і іншим членам її сім'ї належить по 1/5 частині житлової квартири АДРЕСА_1. Однак у встановлений строк позивачка не подала заяву про прийняття спадщини в зв'язку з тим, що сімейні обставини примусили її на деякий час забути про спадкові справи. А саме, у дочки позивачки були важкі пологи і новонароджена онука отримала травму під час них. Позивачка з дочкою тривалий час були зайняті її лікуванням, їздили по лікарням та санаторіям. Онука була визнана інвалідом дитинства. Позивачка вважала, що може в любий час оформити спадщину після померлої матері, так як вона та її члени сім'ї є співвласниками квартири. Крім того, виникли труднощі у зв'язку з тим, що спадщину слід оформляти в Маневицькій держнотконторі, оскільки мати померла в с. Комарово Маневицького району. Виїзд в Маневичі був пов'язаний з витратами на проїзд та оформлення документів в нотаріальній конторі, в той час як всі кошти сім'ї йшли на лікування онуки. Вважає ці
причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними і просить визначити їй додатковий строк.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги і пояснила, що вона бажає прийняти спадщину, але з поважних причин цього не зробила. Спадщина відкрилася внаслідок смерті матері -ОСОБА_2. Просить визначити їй додатковий строк терміном три місяці для подання заяви про прийняття спадщини.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення в зв'язку з наступним.
Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_2. померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року (а.с.5).
Квартира АДРЕСА_1 дійсно належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_2, дана обставина підтверджена копією свідоцтва про право власності на квартиру (а.с.6).
На підставі рішення Нововолинського міського суду від 28.02.2007 року ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та померлій ОСОБА_2 належить по 1/5 частині у спільній сумісній власності квартири АДРЕСА_1.
В судовому засіданні встановлено, що після смерті спадкодавця ніхто із спадкоємців не подав заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини, та не прийняв спадщину.
У відповідності до ст. 1272 ЦК України суд може визначити спадкоємцеві, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Приймаючи до уваги, що позивачка на момент відкриття спадщини після смерті матері не подала заяву про прийняття спадщини через надзвичайно важкі сімейні обставини та юридичну необізнаність, інші спадкоємці не прийняли спадщину, позивачка має право на спадкування за законом частини квартири, яка належала померлій ОСОБА_2., тому суд визначає додатковий строк для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст.21, 213, 214, 215 ЦПК України, на підставі ст.1272 ЦК України, суд,-
вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини померлої матері ОСОБА_2 терміном 3 (три) місяці.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі апеляції до апеляційного суду у Волинській області протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження рішення суду, яка подається протягом 10 днів після його проголошення.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
- Номер: 6/213/30/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1458/07
- Суд: Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу
- Суддя: Ференс-Піжук О.Р.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.03.2016
- Дата етапу: 01.04.2016