Справа № 1421/1341/12 р.
Номер провадження: 2/1421/627/12
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.04.2012 р. Первомайський міськрайонний суд Миколаївської обл. у складі:
головуючого – судді Горбенко С.А.
при секретарі –Перепелициній К.О.
розглянувши в судовому засіданні в м. Первомайську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
20.03.2012 р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу, зареєстрованого між нею та відповідачем 13.03.1998 р. відділом РАЦС Первомайського міського управління юстиції Миколаївської області, актовий запис № 65, та стягнення з відповідача аліментів на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та повнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/3 частини від доходів відповідача щомісячно до повноліття молодшого сина та до припинення навчання старшим сином, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Ухвалою Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 10.04.2012 р. позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення аліментів на її користь на утримання повнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, щомісячно до закінчення ним навчання, за її заявою було залишено без розгляду.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги про розірвання шлюбу, зареєстрованого між нею та відповідачем, та стягнення з відповідача аліментів на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, підтримала у повному обсязі та пояснила суду, що 13.03.1998 р. відділом РАЦС Первомайського міського управління юстиції Миколаївської області, актовий запис № 65, між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб. Від даного шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з нею. Причиною розірвання шлюбу стало те, що у них постійно виникали сварки та конфлікти. Разом не проживають вже на протязі одного року. Вважає, що шлюб між ними розпався і носить формальний характер. Строк для примирення їм не потрібний. Майнового спору між ними немає. Матеріальну допомогу на утримання сина відповідач не надає, хоча може і повинен її надавати, так як працездатний за віком та станом здоров’я. Просить позов задовольнити та залишити шлюбне прізвище «Коробко».
Відповідач в судовому засіданні позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до слідуючого.
Судом встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 13.03.1998 року відділом РАЦС Первомайського міського управління Миколаївської області, актовий запис № 65 (а.с. 8). Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5). Фактичні шлюбні відносини сторони припинили рік тому, у зв’язку з втратою почуття любові та поваги один до одного. Спільне господарство не ведеться. Спору про поділ майна та місце проживання дітей не мають. Відповідач працює у військовій частині А4619 (а.с. 11), але добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, дитина знаходиться на утриманні позивачки (а.с. 7).
Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За таких обставин, суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін та їх дітей. Шлюб між сторонами слід розірвати, при цьому позивачці, після розірвання шлюбу, залишити прізвище «Коробко».
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч. 1 п.п. 1, 2 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів.
Згідно ч. 2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до повноліття дитини.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, зареєстрований 13.03.1998 р. відділом РАЦС Первомайського міського управління юстиції Миколаївської області, актовий запис № 65.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити прізвище «Коробко».
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_7, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки всіх видів його заробітку (доходу), але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20.03.2012 р. і до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп.
Рішення про стягнення аліментів допустити до негайного виконання.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Миколаївської області через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
С У Д Д Я: