Київський районний суд м. Полтави
Справа № < 1609/2674/12
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.04.2012року
6 квітня 2012 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді Антонова А.В.,
при секретарі Кононенко О.П.,
за участю прокурора Гайдар О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, українець, громадянин України, ІНФОРМАЦІЯ_3, за спеціальністю робітник з комплексного обслуговування та ремонту будівель, працює по найму на будівництві, не одружений, проживає ІНФОРМАЦІЯ_4
у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 190 ч.1, 358 ч.3 КК України,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, в січні 2011 року, будучи випускником Полтавського вищого професійного училища ім. А.О.Чепіги, що розміщується за адресою м. Полтава, вул. Курчатова 15., та відносячись до категорії осіб дітей-сиріт, умисно, з корисливою метою на незаконне заволодіння грошовими коштами, які згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування»від 05.04.1994 року за номером № 226 та Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання одноразової грошової допомоги дітям сиротам та дітям позбавлених батьківського піклування»від 05.03.2008 року № 146, які закінчили навчальний заклад та працевлаштувалися, в березні 2011 року подав до бухгалтерії даного училища фіктивну довідку про те, що він станом на 14.03.2011 року, дійсно працює підсобним працівником в ПП «ОСОБА_2В.», хоча ОСОБА_1, в даного приватного підприємця жодного дня не працював, трудових обов'язків не виконував та не отримував за свою працю відповідної винагороди.
В результаті використання фіктивної довідки ОСОБА_1, шляхом обману в квітні 2011 року ( згідно відомості №9 від 03.04.2011 року) отримав державні кошти, а саме: одноразову грошову допомогу працевлаштованим випускникам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у розмірі шести прожиткових мінімумів на загальну суму 5364 гривень, які використав на власний розсуд, не маючи на меті в подальшому їх повертати, чим заподіяв своїми умисними діями істотної шкоди державним інтересам на суму 5364 гривень.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1, свою вину у вчиненому злочині визнав повністю та показав, що дійсно з використання фіктивної довідки з місця роботи в квітні 2011 року отримав одноразову грошову допомогу працевлаштованим випускникам із числа дітей-сиріт на загальну суму 5364 гривень, які використав на власні потреби, підтвердивши показання дані ним під час досудового слідства. У скоєному щиро розкаюється, просить суд суворо не карати.
Визнані в суді підсудним фактичні обставини справи у відповідності до ст. 299 КПК України судом не досліджувалися, свідки не допитувалися.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 190 КК України, як заволодіння чужим майном, шляхом обману ( шахрайство), та за ч.3 ст.358 КК України як використання завідомо підробленого документу.
При обранні міри покарання, суд враховує характер і ступінь тяжкості та суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу підсудного, який характеризується позитивно.
В силу ст. 66 КК України обставини, що пом’якшують покарання підсудного є щире каяття, активне сприяння у розкритті злочину, сирота який позбавлений батьківського піклування.
В силу ст. 67 КК України обставини, що обтяжують покарання підсудного –відсутні.
Згідно медичного висновку підсудний не потребує примусового лікування від залежності до психотропних речовин.
Враховуючи те, що ОСОБА_1, щиро розкаюється у скоєному злочині, характеризується позитивно, активно сприяв у розкритті злочину, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, працює, сирота, виховувався без батьківського піклування, враховуючи конкретні обставини справи та його молодий вік, суд приходить до висновку, що покарання у вигляді штрафу буде необхідним і достатнім для його виправлення. Крім цього при призначенні покарання суд керується положеннями ст.5 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1, визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст.190 ч.1, 358 ч.3 КК України і призначити йому покарання :
- за ст.190 ч.1 КК України у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.
- за ст.358 ч.3 КК України у вигляді штрафу в розмірі 700 грн.
Відповідно до ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_1, покарання у вигляді штрафу в сумі 850 грн.
Запобіжний захід ОСОБА_1, до набрання вироком законної сили залишити попереднім –у вигляді підписки про невиїзд.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Полтавської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий Антонов А.В.