РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-1058/2011
21.02.2011 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кагітіної І.В.,
при секретарі – Якушевій Г-М.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – ОСОБА_3, про стягнення аліментів, -
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач по справі є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 На цей час син сторін по справі є студентом Кримського Республіканського професійно – технічного закладу «Сімферопольське вище професійне училище ресторанного сервісу і туризму», денної форми навчання. Відповідно до положень ст.199 СК України, позивачка просила стягнути з відповідача аліменти у розмірі 500 грн. щомісячно, до закінчення навчання ОСОБА_3
У судовому засіданні позивачка позов підтримала у повному обсязі, відповідач позов визнав частково, зазначив, що може сплачувати лише 300 грн. на місяць, оскільки на його утриманні перебуває непрацездатна матір, він не прцює.
Суд, заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини та визначив відповідно з ними правовідносини.
Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Вказане положення убачається зі змісту ч.1 статті 199 СК України.
Частиною 3 ст. 199 СК України передбачено, що право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання. У відповідності до ч.2 ст. 199 СК України встановлено, що право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Судом встановлено, що відповідач у справі ОСОБА_2 є рідним батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить запис у свідоцтві про народження (а.с. 2). Син сторін проживає разом із матір’ю, що підтверджується довідкою №6555 від 16.12.2010р., виданою відділом житлового господарства виконкому Київської районної ради м.Сімферополя (а.с. 4).
ОСОБА_3 навчається у Кримському Республіканському професійно – технічному закладі «Сімферопольське вище професійне училище ресторанного сервісу і туризму», на денній формі навчання, встановлений строк навчання до 26.08.2011 року, про що свідчить довідка навчального закладу від 21.10.2010р.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 СК України.
Згідно вимог ч. 1 ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд приймає до уваги, обставини, що мають значення при визначенні розміру аліментів: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Як вбачається з матеріалів справи, сторонами не надано суду довідки про прибуток або відомості про місце роботи відповідача. Згідно трудової книжки він не працює. Разом зі своєю матір’ю ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка потребує стороннього догляду, проживає за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджено довідками відділу житлового господарства від 14.02.2011 року №979 та шостої поліклініки м. Сімферополя від 15.02.2011 року.
Щодо матеріального становища сина сторін, то суд приймає до уваги те, що ОСОБА_3 є студентом денної форми навчання, отримує стипендію у розмірі 200 грн., додатково працювати не має можливості.
При визначені розміру аліментів суд приймає до уваги встановлені факти та положення ч.1 ст.184 СК України про те, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
З урахуванням встановленого розміру прожиткового мінімуму на місяць, визначеної потреби ОСОБА_3 у матеріальній допомозі, визначеної можливості ОСОБА_2 надавати таку допомогу та, приймаючи до уваги його часткове визнання позову, суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги та стягнути аліменти на утримання ОСОБА_3 у розмірі 350 гривень щомісячно, на період навчання до досягнення двадцяти трьох років.
Відповідно до ст.ст.201, 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову. Згідно зі штампом суду позов був поданий 19.01.2011 року. Таким чином, з оглядом на вищевказану норму матеріального закону, аліменти потрібно стягувати з відповідача з цього часу.
На підставі наведеного, керуючись статтями 182, 191, 199, 201 СК України, статтями ст.10, 11, 60, 88, 174, 209, 212-215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
в и р і ш и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Сімферополя, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки м. Куйбишев, аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у розмірі 350,00 (триста п’ятдесяти) гривень 00 копійок щомісячно, починаючи з 19.01.2011 року на період навчання до досягнення двадцяти трьох років.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51 (п’ятдесяти однієї) гривні, витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 120 (ста двадцяти) гривень.
Допустити негайне виконання рішення у частині стягнення аліментів – у межах платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя