ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-3977/2011
24.11.2011 року м. Сімферополь
Київський районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого, судді - Кагітіній І.В.,
за участю секретаря судового засідання - Якушевої Г-М.М.,
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа – відділення у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Київської районного відділу СМУ ГУ МВС України в АРКрим, про усунення перешкод у користуванні власністю, визнання особи такою, що втратила право на користування житлом, -
в с т а н о в и в:
У жовтні 2011 року ОСОБА_1 на підставі ст. ст. 391, 405 ЦК України звернулась до суду із зазначеним позовом до ОСОБА_2, у якому просить усунути перешкоди у користуванні власністю шляхом визнання відповідача таким, що втратив право на користування житлом за адресою: АДРЕСА_1. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачка є власником вищевказаного будинку, у якому також зареєстрований ОСОБА_2, який є членом родини колишнього власника житлового будинку ОСОБА_3 Проте, з 2010 року відповідач за власним бажанням виїхав з будинку, змінив місце проживання та більше не поверталася. З серпня 2010 р. по теперішній час ОСОБА_2 не мешкає в будинку, не оплачує комунальні платежі, речей його там не має.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з наведених у позові підстав. Відповідач у судове засідання не з’явився, повідомлений за місцем реєстрації.
Заслухавши представників позивача, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що за договором купівлі-продажу частки житлового будинку з надвірними побудовами за реєстровим №4156 від 28 вересня 2011 р., витягу про державну реєстрацію прав №31517105 від 03.10.2011 р. ОСОБА_1 є власником 1\2 частки будинку АДРЕСА_1 (а.с. 7-13).
Згідно даних домової книги у будинку залишився зареєстрований син колишнього власника ОСОБА_2 (а.с.15)
Свідок ОСОБА_4, який є знайомим колишнього власника ОСОБА_3, зазначив, що ОСОБА_2 він бачив літом 2010 р., потім його ніде не зустрічав. Свідок ОСОБА_3, яка є колишнім власником житлового будинку, зазначила, що ОСОБА_2 не проживає у будинку з червня 2010 р.
Залишаючись зареєстрованим у цій квартирі, відповідач чинить перешкоди позивачу у користуванні власністю, оскільки його реєстрація тягне за собою обов’язок позивача нести невиправдані матеріальні витрати у вигляді комунальних платежів за вказану особу. Правові підстави для збереження у відповідача права на користування житлом у відповідності до ст. 405 ЦК України, як члена сім’ї колишнього власника житла, відсутні.
Згідно ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого або майнового права та інтересу.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача, оскільки відповідно до ст.391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
На стягненні з відповідачки судових витрат позивач не наполягала.
На підставі ст. ст.16, 386, 391, 405 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 60, 88, 209, 212, 214-215, 224 ЦПК України, суд -
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 – задовольнити.
Усунути ОСОБА_1 перешкоди у користування власністю шляхом визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житлом в будинку АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АРК через Київський районний суд м. Сімферополя АРК шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя